Jump to content


Bilde

Ziemas makšķerītes


  • Lai atbildētu ienāc saitā
247 atbildes šajā tēmā

#31 OFFLINE   Onslovs

Onslovs

    Super dalībnieks

  • Biedrs
  • 113 ieraksti
  • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 18 janvāris 2017 - 18:12

Sveiki! Tautas valodā runājot,  ar kādām īpatnībām  atšķiras ziemas makšķerkātiņi ? Ja mīkstāks, ja cietāks, garumi....5 dažādi kāti mājas ir . Paldies jau iepriekš ! Runā iet par šķersblitkām un citām bļitkām.


  • 0

#32 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 07 decembris 2016 - 23:46

Ir mīkstākas arī


  • 1

#33 OFFLINE   agalds

agalds

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 50 ieraksti
  • Atrašanās vietaRoja

Labs cilvēks

Izveidots 07 decembris 2016 - 23:05

Top nākamā partija :)

attachicon.gif20161204_1343281.jpg

Aivar, kā Tev sastāv ar spicītēm? 

Spici nopirku 85 cm garu, ar testu 5-25. Pārtaisīju vienu balalaiku. Kopējais izvilktas spices garums sanāca 45cm+balalaika. Šodien izmēģināju ar Tavu karūsiņu un kaut ko no VIX, uz 0,14 flurika 

Nu teikšu tā- pēc sajūtām  biku par cietu lai iztiktu bez sardziņa. Varbūt Tev ir pieejamas mīkstākas spices ?


  • 0

#34 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 07 decembris 2016 - 10:49

Sedoo nebrauc pizdīt es 2 lielos cukurmaisus ar korķiem atradu :)


  • 0

#35 OFFLINE   mirtins

mirtins

    Copes Guru

  • Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 07 decembris 2016 - 09:24

Bums, man jautājums. Biju K-Rautā. Noskatīju it kā salīdzinoši cieto Tenaporu, vai kā viņš saucas. Putuplasts, kurš ir relatīvi cietāks nekā tas graudainais. Domāju, vai nevajadzētu paņemt kādu loksni un uztaisīt makšķerīti. Taču ienāca prātā doma, ka tas slaīdzinoši cietais, ir tik smuks un ciets no tām glancētajām malām. A iekšā viņš tik un tā ir tāds, ka ar pirkstu paspied stiprāk un paliek robs. Tur noteikti nekas jēdzīgs nesnāks, ne? Pirmkārt aukla griezīsies iekšā, kaut kur piespiežot deformēsies un tā... Varbūt tev ir kāda sajēga par to materiālu?
 
Dankešon!

Es tomēr paliku pie koka un jūras pludu materiāla  It sevišķi labs ir tas kurš pabijis uz tīkliem Ar lielo spiedienu tas ir nopresēts kā kauls

Cerams ziema uzspiedis un tiksu uz Alandu copes laukiem, tur uz vienas salas pamesta skuni sapuvis juras tralis metakas tur putjika mums visiem pietiks;) ja nenošaus!

 

Braukt uz Somiju pizģīt putuplastu, varētu būt aizraujošs pasākums. Tu tikai neaizmirsti safilmēt. Sanāks ne sliktāk kā "Makšķerēšanas īpatnībās" braukt ar zemūdeni pie soma pēc šmigas :)))


  • 6

#36 OFFLINE   seedoo

seedoo

    Aivars

  • Biedrs+
  • 301 ieraksti
  • Atrašanās vietaLielvārde

Labs cilvēks

Izveidots 06 decembris 2016 - 16:09

Ieintriğějat mani ari. Pag gad uz skersenes maucu- pasaka. Izjuka visi veikala kati/sudi. Jau micu plastalinu un reguleju rakas tverienu. Bus man ar kas jauzcep . Vajadetu lai spice iebrauc kata. Savadak tos garos kaste nihren neielocisi. Kunga prata klapejot vaku diviem spices iespiedu, ka kaķa asti durvis. Par cietu udeni.
  • 0

#37 OFFLINE   seedoo

seedoo

    Aivars

  • Biedrs+
  • 301 ieraksti
  • Atrašanās vietaLielvārde

Labs cilvēks

Izveidots 06 decembris 2016 - 16:00

Bums, man jautājums. Biju K-Rautā. Noskatīju it kā salīdzinoši cieto Tenaporu, vai kā viņš saucas. Putuplasts, kurš ir relatīvi cietāks nekā tas graudainais. Domāju, vai nevajadzētu paņemt kādu loksni un uztaisīt makšķerīti. Taču ienāca prātā doma, ka tas slaīdzinoši cietais, ir tik smuks un ciets no tām glancētajām malām. A iekšā viņš tik un tā ir tāds, ka ar pirkstu paspied stiprāk un paliek robs. Tur noteikti nekas jēdzīgs nesnāks, ne? Pirmkārt aukla griezīsies iekšā, kaut kur piespiežot deformēsies un tā... Varbūt tev ir kāda sajēga par to materiālu?
 
Dankešon!

Es tomēr paliku pie koka un jūras pludu materiāla  It sevišķi labs ir tas kurš pabijis uz tīkliem Ar lielo spiedienu tas ir nopresēts kā kauls

Cerams ziema uzspiedis un tiksu uz Alandu copes laukiem, tur uz vienas salas pamesta skuni sapuvis juras tralis metakas tur putjika mums visiem pietiks;) ja nenošaus!


  • 1

#38 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 06 decembris 2016 - 14:49

Bums, man jautājums. Biju K-Rautā. Noskatīju it kā salīdzinoši cieto Tenaporu, vai kā viņš saucas. Putuplasts, kurš ir relatīvi cietāks nekā tas graudainais. Domāju, vai nevajadzētu paņemt kādu loksni un uztaisīt makšķerīti. Taču ienāca prātā doma, ka tas slaīdzinoši cietais, ir tik smuks un ciets no tām glancētajām malām. A iekšā viņš tik un tā ir tāds, ka ar pirkstu paspied stiprāk un paliek robs. Tur noteikti nekas jēdzīgs nesnāks, ne? Pirmkārt aukla griezīsies iekšā, kaut kur piespiežot deformēsies un tā... Varbūt tev ir kāda sajēga par to materiālu?

 

Dankešon!

Es tomēr paliku pie koka un jūras pludu materiāla  It sevišķi labs ir tas kurš pabijis uz tīkliem Ar lielo spiedienu tas ir nopresēts kā kauls


  • 0

#39 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 06 decembris 2016 - 14:23

A kaa ar juras tiklu putika pludiem, hren saspiedisi. Copejot pa juru kadus tris esmu atradis. Ko teiksiet?

Šie būs vieni no labākajiem, galvenais lai poras ir ļoti mazas


  • 0

#40 OFFLINE   seedoo

seedoo

    Aivars

  • Biedrs+
  • 301 ieraksti
  • Atrašanās vietaLielvārde

Labs cilvēks

Izveidots 06 decembris 2016 - 13:07

A kaa ar juras tiklu putika pludiem, hren saspiedisi. Copejot pa juru kadus tris esmu atradis. Ko teiksiet?
  • 0

#41 OFFLINE   mirtins

mirtins

    Copes Guru

  • Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 06 decembris 2016 - 12:58

Bums, man jautājums. Biju K-Rautā. Noskatīju it kā salīdzinoši cieto Tenaporu, vai kā viņš saucas. Putuplasts, kurš ir relatīvi cietāks nekā tas graudainais. Domāju, vai nevajadzētu paņemt kādu loksni un uztaisīt makšķerīti. Taču ienāca prātā doma, ka tas slaīdzinoši cietais, ir tik smuks un ciets no tām glancētajām malām. A iekšā viņš tik un tā ir tāds, ka ar pirkstu paspied stiprāk un paliek robs. Tur noteikti nekas jēdzīgs nesnāks, ne? Pirmkārt aukla griezīsies iekšā, kaut kur piespiežot deformēsies un tā... Varbūt tev ir kāda sajēga par to materiālu?

 

Dankešon!


  • 0

#42 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 04 decembris 2016 - 13:45

Top nākamā partija :)

Pievienotais fails  20161204_1343281.jpg   83,02K   17 reizes lejupielādēts


  • 2

#43 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 02 decembris 2016 - 14:59

 

Makšķerītes iepakotas un brauc pie adresātiem :) Iekšā ir 4 bļitkiņas /karaši/makšķerīte +ģitāras stīga- auklas ievēršanai 

attachicon.gif20161202_1010411.jpg

 

 

vēl labumi palika, jeb viss esmu nokavējis ?

 

PROTAM KA PALIKA jo šodien 4 atkal uzbūvēju


  • 0

#44 OFFLINE   dakterp

dakterp

    Copes Guru

  • Biedrs+
  • 291 ieraksti
  • Atrašanās vietaPie Rīga

Labs cilvēks

Izveidots 02 decembris 2016 - 13:44

snipiens,snipiens,

snipiens,
Snip,
Klasiskā ziemeļu makšķere. Uz mazliet lielāka izmēra un aukla uztīta vienkārši uz divām iedzītām naglām, Jeņisejā esmu vēdzeles ķēris. Ērti, izvelc zivi, hlops ar to pašu copeni pa galvu un mierā.  ;)

Da es  tik tā ieliku...man tādas copenes izbrīnu nerada.Vienmer ir paticis tas vienkāršais.Par tiem krajiem esmu skatījies entos ,,roļikus".Labprāt aizbrauktu uz turieni,bet baigie cipari sanāk...par ko čort viņ zin...laikam jau par attālumu un ja vēl ar helīti vai ļočeni,tad arī tas cipars sanāk.Uz rietumiem,ziemeļrietumkiem mums nevelk,tak što tepat vien copējamies ! ;)
Snip.
Redzot cik Tu pa LV ceļo, vienreiz gadā var atļauties arī uz turieni. Jeņisejā ir FORŠI.
Un ja laicīgi pērk biļetes, baigais kosmoss nav..
  • 0

#45 OFFLINE   ramex

ramex

    Mareks

  • Tēmas admins
  • 613 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 02 decembris 2016 - 11:28

Makšķerītes iepakotas un brauc pie adresātiem :) Iekšā ir 4 bļitkiņas /karaši/makšķerīte +ģitāras stīga- auklas ievēršanai 

attachicon.gif20161202_1010411.jpg

 

 

vēl labumi palika, jeb viss esmu nokavējis ?


  • 0

#46 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 02 decembris 2016 - 10:14

Makšķerītes iepakotas un brauc pie adresātiem :) Iekšā ir 4 bļitkiņas /karaši/makšķerīte +ģitāras stīga- auklas ievēršanai 

Pievienotais fails  20161202_1010411.jpg   72,81K   27 reizes lejupielādēts


  • 1

#47 OFFLINE   arnix333

arnix333

    Arnis

  • Biedrs
  • 113 ieraksti
  • Atrašanās vietaRēzekne

Izveidots 01 decembris 2016 - 21:33

Mans deds, jau 10 gadus ir jau tajā pasaulē, Aizgāja,kad bija 89 gadi. Vienmēr Bižas ezera krastā dzīvodams, ķēra  asarus tikai uz koka nūjiņām, bļitka un kūts mēslu tārps virsū. Auklai nebija nozīmes, jo pirmskara laikā ķēra ar zirga astes sariem,auklas vietā.) Es domāju, ka esam izlepušuši. Vai nu zivis palika daudz gudrākas(trendā) )))))


  • 0

#48 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 01 decembris 2016 - 17:06

Man uznācis pizdinks Būvēju un salīdzinu :)

ši no Balzas

attachicon.gif20161201_1604551.jpg

Tiešām pizdinks uznācis un pietam vēl ļoti liels! ;)  :rolleyes:


  • 0

#49 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 01 decembris 2016 - 16:07

Man uznācis pizdinks Būvēju un salīdzinu :)

ši no Balzas

Pievienotais fails  20161201_1604551.jpg   103,12K   20 reizes lejupielādēts


  • 3

#50 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 01 decembris 2016 - 15:43

Abači koka copenīte teleskops no 53 uz 30 cm 

Pievienotais fails  20161201_1540001.jpg   78,48K   2 reizes lejupielādēts


  • 1

#51 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 01 decembris 2016 - 13:17

Te var redzēt savulaik Bumša taisīto copenīti reālā darba!  ;)  :P


  • 0

#52 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 01 decembris 2016 - 05:54

snipiens,

Snip,

Klasiskā ziemeļu makšķere. Uz mazliet lielāka izmēra un aukla uztīta vienkārši uz divām iedzītām naglām, Jeņisejā esmu vēdzeles ķēris. Ērti, izvelc zivi, hlops ar to pašu copeni pa galvu un mierā.  ;)  

Da es  tik tā ieliku...man tādas copenes izbrīnu nerada.Vienmer ir paticis tas vienkāršais.Par tiem krajiem esmu skatījies entos ,,roļikus".Labprāt aizbrauktu uz turieni,bet baigie cipari sanāk...par ko čort viņ zin...laikam jau par attālumu un ja vēl ar helīti vai ļočeni,tad arī tas cipars sanāk.Uz rietumiem,ziemeļrietumkiem mums nevelk,tak što tepat vien copējamies ! ;)


  • 1

#53 OFFLINE   dakterp

dakterp

    Copes Guru

  • Biedrs+
  • 291 ieraksti
  • Atrašanās vietaPie Rīga

Labs cilvēks

Izveidots 30 novembris 2016 - 22:12

snipiens,

Snip,

Klasiskā ziemeļu makšķere. Uz mazliet lielāka izmēra un aukla uztīta vienkārši uz divām iedzītām naglām, Jeņisejā esmu vēdzeles ķēris. Ērti, izvelc zivi, hlops ar to pašu copeni pa galvu un mierā.  ;)  


  • 1

#54 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 30 novembris 2016 - 20:19

Copē ar uz tādām ! :ice-fishing-1:


  • 0

#55 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 30 novembris 2016 - 12:12

Bums, šito komplektu pat tikai dēļ karūsiņām ir vērts pirkt :D

Zinu par cik tās tirgo bodēs Tas ir Ziemassvētku prezents kolēģiem :) 


  • 0

#56 OFFLINE   mirtins

mirtins

    Copes Guru

  • Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 30 novembris 2016 - 12:07

Bums, šito komplektu pat tikai dēļ karūsiņām ir vērts pirkt :D


  • 1

#57 OFFLINE   Bums

Bums

    Aivars

  • Super Moderators
  • 3 551 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 30 novembris 2016 - 11:54

Man kastē  ir vismaz 6 veidu makšķerītes Ar sardziņiem bez sardziņiem  - ar spolēm bez spolēm u.t.t  Usmai vienas Pūkainei jau citas 

Cilvēki izrādīja interesi par bezsardziņa copenēm Tātad 

1. Karbona spicīte

2. 4 bļitkiņas ,,karūsiņa,,Dažādās krāsās /kapars, melhiors, francis ,misiņš/

3. cietā korķa rokturītis

4. 25 m flurakarbons 0.12 ar testu 2.65 kg 

5. Gerardix konektori

Praktiski viss nokomplektēts ej un copē Cena 20 eur Ja pa pastu tad +3 eur pasta izdevumi

Pievienotais fails  20161130_1140241.jpg   92,73K   6 reizes lejupielādēts


  • 4

#58 OFFLINE   mirtins

mirtins

    Copes Guru

  • Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 30 novembris 2016 - 09:38

Es kaut ko sāku nesaprast. Ja strādā ar monofīlo auklu, tad seklumā var maukt ar bezspoles makšķeri, bet dziļumā vajag spoli???????? Kad es mācījos fiziku (neesmu nekāds guru) tad man likās, ka būtu jābūt otrādi. Ja 1m monofilās auklas izstiepjas pa 2 - 3 cm, tad 8m - pat līdz 24cm. Līdz ar to man šķita, ka dziļumā auklā amortizē labāk, nekā seklumā. Pats no 0,5 metru dziļuma pagājušajā ziemā izcēlu vairākus, kā Alnis saka, batoniņus. Lielākais 800 gr. Neizdevu laukā ne centimetru auklas. Man gan ir pārtaisītās balalaikas un ir šāda iespēja. Copēju bez sardziņa ar oglekļa vai stiklašķiedras spicēm. Aukla līdz 0,14 (mazajām bļitkām). Asaris pumpē, amortizē spice, aukla, roka. Pieļauju, ka līdakas ir lielākas skrējējas. Pašam Lielupē ir nācies izlaist nedaudz auklas mazmēram. Taču ja copētu speciāli līdakas, tad makšķerei noteikti izvēlētos spoli. Asariem, nav obligāti. (Tas ir tikai mans viedoklis, kas nepretendē uz absolūtu patiesību. Un viedoklis, kā zināms, mēdz mainīties. Manējais pēdējos gados būtiski mainījās, kad kļuvu par zvērinātu bļitkotāju. Vēl vienu reizi, attiecībā uz sardziņu neizmantošanu. Tad kad viedoklis pārstās mainīties, noteikti būšu miris :)  )


  • 1

#59 OFFLINE   daddy

daddy

    Juris

  • Biedrs
  • 120 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 29 novembris 2016 - 14:27

Pārliecinājāt! :) :)


  • 1

#60 OFFLINE   ALNIS07

ALNIS07

    Ričs

  • Biedrs+
  • 391 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 29 novembris 2016 - 13:08

Pagàjušogad atceros vienu reizi,kad Intaram(tas kas te Kormoraans) 8m pañēma smuks batoniņš,šis tak dabùja startaa izlaist apm 3m auklas(aukla 0.1).Var jau celt augšaa ar varu un tad vaimanàt ka mormiškas aprautas,lielais asars aizgaajis utt.Visu vajag dariit ar praatu un bez steigas.Pèdejos divos gados esmu sapratis,ka ziemaa uz asari ar mormišku resnàku auklu pa 0.12 toch nevajaga!Tàpat kaa agraak vechi man staastija ka uz Peipi nav ar diegiem ko braukt un tievaaku par 0.16 nevajaga:D
  • 4




Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)