Jump to content


Bilde

Raudu cope.

knifi sistemas ēsmas lomi trofejas raudu cope raudu makšķerēšana

  • Lai atbildētu ienāc saitā
14 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 01 jūnijs 2014 - 09:50

Paldies par receptēm:)


  • 0

#2 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 634 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 01 jūnijs 2014 - 09:08

Vēl fāteris iemācīja taisīt ,,gumijmīklu".Uztaisa palielu mīklas bumbu un zem tekoša ūdens to mīca,tā lai izskalojas...ja pareizi saprotu...olbaltumvielas.Mīkla paliek dzeltenīga,neviss vairs balta.Tādu mīklu zivītēm grūtāk noņemt un var vairākas izvilkt uz vienu un to pašu pikucīti.Lai uztaisitu tādu mīklu,jāapbruņojas ar pacietību,jo process diezgan ilgs.Ja saņemšos varbūt kādreiz uzfilmēšu to procesu.


  • 0

#3 OFFLINE   Robinsons

Robinsons

    Jānis

  • Biedrs+
  • 90 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīgas rajons

Izveidots 01 jūnijs 2014 - 08:31

Nedaudz vēl par raudu copi,kā zināms ziemā un vasarā raudai patīk parasta mīklas bumbiņa.

Pagatavojot mīklu nedaudz savādāk rezultāti ir daudz labāki-1 vai 2 olas iesit bļodā ,pievieno kviešu miltus,pāris pilienus kaņepju vai linsēklu eļļas un smalki sakapātas dilles,visu to samaisa līdz nelīp pie rokām.No pieredzes-jo mīkla staipīgāka ,jo rezultāts labāks,cietas bumbiņas tā nestrādā kā mīkstās.


  • 0

#4 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 31 maijs 2014 - 21:18

Ok,paldies būs jāpameiģina ar tiem plāceņiem un šķīstošām bumbām redzēs kā ies:) 


  • 0

#5 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 634 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 31 maijs 2014 - 21:03

Un vēl tikko atcerējos no bērnības.Raudas ķērās uz visparastāko mīklu,kura pagatavota miltus sajaucot ar ūdeni un bija iekrāsota ar sarkanu lūpu krāsu.Iespējams,ka raudām tā sarkanā krāsa ko īpaši atgādina.


  • 0

#6 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 634 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 31 maijs 2014 - 20:56

Man vel 2 jaut.Ezerā kur copēju ir ap  1 m dziļums un vis dibens ir ar zālēm klāts (kā engurē).Ēsmu ir jānovieto uz tās zāles vai labāk nedaudz virs?Un kādas labāk taisīt iebarojamās bumbas cietas kas irst uz grunts vai kas izšķīst saskaroties ar ūdeni.? :)

Sēžot uz līņiem tādā vietā,kur apakšā zāļu klājiens, kā Tu raksti Engurē...es to esmu iesaucis par ,,paklāju"...ieregulēju dziļumu tā,ka ēsma gandrīz skar to paklāju,vai nedaudz augstāk ~2-3cm.Tādās vietās piebarojamo taisu plāceņveidīgu,jo reiz dzidrā ūdenī pavēroju,kas notiek ar ierasto, pikas veidīgo iebarojamo,ko nolaidu tur pat pie laivas,lai redzētu...un proti...tā bumba lēnām zāļu paklājā no svara iegrima un pazuda.Sīkās zivteles pēc tam peldēja nesaprašanā,kā tā,tiko bija, a te vairs nav. :( Plācenis attiecīgi turas ilgāk uz tā paklāja.Līņi rokas un atrod,bet raudām pieļauju,ka labāk pat būtu,ja piebarojamais būtu šķīstošāks,jo tad tas paliktu uz paklāja un tās varētu mieloties un pa starpai uzkost Tevis piedāvāto ēsmu!Esmu novērojis,ka ruduļiem arī tas paklājs patīk!Lai veicas!!!


  • 0

#7 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 31 maijs 2014 - 19:31

Man vel 2 jaut.Ezerā kur copēju ir ap  1 m dziļums un vis dibens ir ar zālēm klāts (kā engurē).Ēsmu ir jānovieto uz tās zāles vai labāk nedaudz virs?Un kādas labāk taisīt iebarojamās bumbas cietas kas irst uz grunts vai kas izšķīst saskaroties ar ūdeni.?:)


  • 0

#8 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 31 maijs 2014 - 18:05


Viegli un ātri pagatavojamu
:blink: :thumbup1:
  • 0

#9 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 31 maijs 2014 - 17:32

Paldies:)kaut kas arī noderēja:))


  • 0

#10 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 31 maijs 2014 - 17:19

Lietotājs "Kola" no CL savulaik bija ielicis sādu recepti:

 

Pēc ieilgušiem eksperimentiem nolēmu atgriezties pie pārbaudītām, fundamentālām vērtībām - SPECIALIZĒTĀS raudu copes, kas ir sarežgīts, ticiet man, process. Par makšķeri, sistēmām nerunāsim, bet ko likt uz āķa... tas ir viens Hamletisks jautājums :)
Man šorīt līdzi bija: 1) vismelnākās rupjmaizes mīkstums, samīcīts ar medu un beigās piebērts manna, kas dod interesantu lāsumu, tipa vasaras raibumi tikai uz otrādi, 2) sievai konfiscēts pīrāgu mīklas gabaliņš, kas bija uzlabots ar kurkumas piedevu (krāsai) un maltiem anīsa graudiņiem (aromātam), 3) grūba ar Ķīnas kiploka, audzēta Feņhua provincē, daiviņas pievienošanu kopējai masai, 4) visparastākais baltais muštārps, pūderēts ar kanēli.
Kā iebarojamo šoreiz uzjaucu: rīvmaize baltmaizes + rīvmaize rupjmaizes + rapšu rausis + saulespuķu spraukumi (sausi) + kukurūzas putraimi + sausais kafijas krējums + nedaudz vaniļa (vēl jau vasara).
Copes vieta - mans mīļais ezeriņš, tautā iesaukts par MELNO vai MIRUŠO (jāsaprot tā - zivju nav:)))) Rīts kluss, rāms, smidzina viegls lietutiņs vai varbūt krīt migla. Mazs rūgtumiņš iezagās, kad konstatēju, ka nosperts mans, krūmos noslēptais, soliņš. Nu ko, zinot pierīgas copmaņu dabu man bagāžniekā atradās rezerve :)
Pēc tādas prelūdijas copei jābūt vienreizējai! Kā par brīnumu tāda arī bija:) Raudas nāca ārā viena pēc otras. Vislabāk šīm patika pīradziņu mīkla, kaut vajadzēta ēsmas regulāri mainīt, tas stimulē copi un pie nomaiņas sākumā ķeras lielākas zivis. Nekas liels jau neķērās, bet toties loti daudz :)))
Pašlaik cepu un gatavoju marinādi.


  • 1

#11 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 31 maijs 2014 - 17:10

Sveiki, varbūt kāds zina labu recepti barībai raudu copē.Viegli un ātri pagatavojamu.


  • 0

#12 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 29 aprīlis 2014 - 13:12

Raudas  un asari ir pārsvarā iznārstojuši.Mazliet atpūtīsies pēc nārsta,un tad sāks baroties!!


Paldies:-)
  • 1

#13 OFFLINE   aakkis

aakkis

    vienmēr ieķeras

  • Biedrs
  • 74 ieraksti

Izveidots 29 aprīlis 2014 - 07:23

Raudas  un asari ir pārsvarā iznārstojuši.Mazliet atpūtīsies pēc nārsta,un tad sāks baroties!!


  • 0

#14 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 28 aprīlis 2014 - 21:27

Jautājums zinātājiem.Vai raudas jau ir iznārstojušas?Nekur neēsmu viņas redzējis nārstojam:)


  • 0

#15 OFFLINE   ediijs

ediijs

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaTukums

Izveidots 28 aprīlis 2014 - 21:25

Sveiki,uzsāku jaunu tēmu par raudām(nekur forumā neredzēju raudu tēmu),jo šīs  zivis ir ļoti bieži sastopamas mūsu lomos.Tāpēc apmainamies ar info par ēsmām,sistēmām,dažādiem maziem bet būtiskiem knifiem.Lai arī citi tiek pie smukiem raudu lomiem:) 

Pievienotais fails  lejupielāde.jpg   12,86K   0 reizes lejupielādēts


  • 0







Vairāk ierakstu ar atslēgvārdiem: knifi, sistemas, ēsmas, lomi, trofejas, raudu cope, raudu makšķerēšana

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)