Jump to content

Bilde

• Lai atbildētu ienāc saitā
110 atbildes šajā tēmā

#91 OFFLINE   jenots13

jenots13

Lietotājs

• Biedrs
  • 67 ieraksti
  • Atrašanās vietaRūjiena

Izveidots 27 janvāris 2014 - 21:28

Jkalvits

Es nezinu ko mainitu,iespejams,ka kurtuvei augšā varētu uzlikt čuguna virsmiņu,uz kuras varetu ko zupveidigu pagatavot.Palielam manam vajadzibam apmierina.Vistas sanāk lieliskas,karpa arī,šo gad provēšu cūku nokūpināt,ar visam vajadzetu sanākt.Asariem gan liekas ka process pa ilgu,bet ar esmu kūpinājis ir ok.

Nu ar garo trubu man liekas vieglāk ir noturēt temperatūru vienmērīgu,jotas karstums uzreiz neaiziet tik ātri augšā,kas varētu būt tām kūpinātavām kam kurtuve apakšā.Bet ziemā tām atkal ir pluss ka tas karstums ir,kas garai trubai atkal pazūd dēl aukstuma.Tā ir gaumes lieta.Un pie visa pierod un ir ok.

• 0

#92 OFFLINE   jkalvitis

jkalvitis

Jauniņais

• Biedrs
  • 13 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 27 janvāris 2014 - 21:10

Jenots13 , pēc skata baigi feinā kūpinātava. Vai ir kas tāds, ko mainītu, ja šodien taisītu no jauna?

Skatos info, bet netieku gudrs- kādas priekšrocības ir kūpinātavām, kur kurināšana notiek apkakšā, no kūpinātavām, kur kurtuve ir, piemēram, divmetrīgas trubas atstatumā?

• 0

#93 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 12 janvāris 2014 - 13:47

AUKSTĀ KŪPINĀŠANA

Pievienotais fails  49_0_новый размер.jpg   27,41K   4 reizes lejupielādēts

AR GĀZES DEGLI VAR NOĶERT TOS 26 GRĀDUS 

• 0

#94 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 07 janvāris 2014 - 08:23

Zivs piesiešanas metodes:

Варианты обвязки рыбы для горячего копчения:

– со вставной шпонкой, [/color]б[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:16px;] – прошивка, [/color]в[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:16px;] – обвязка. При холодном – рыбу просто подвешивают.[/color]

[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:16px;]http://mastedom.ru/u...-na-dache_1.gif[/color]

[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:16px;]Avots: [/color]http://mastedom.ru/f...a-na-dache.html

• 0

#95 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 07 janvāris 2014 - 08:13

Tieši par kūpināšanu /auksto/un kūpinātvas izveidi atradu labu rakstu

http://akoptilny.ru/...-svoimi-rukami/

• 0

#96 OFFLINE   Morda

Morda

Jauniņais

• Biedrs
  • 27 ieraksti

Izveidots 06 janvāris 2014 - 22:37

Paldies, Jenot! Es parasti piesitu tik daudz asari, ka nav peroblēmu lielo kasti iedarbināt! :) No kāda koka būtu labāk kasti taisīt? Skujkoks laikam nederēs. 

• 0

#97 OFFLINE   jenots13

jenots13

Lietotājs

• Biedrs
  • 67 ieraksti
  • Atrašanās vietaRūjiena

Izveidots 06 janvāris 2014 - 16:38

Morda

Nu man tā truba no kurtuves lidz kūpinātavas vidum bija vai nu 2,2m vai 2,5m esmu jau aizmirsis.Doma bija lai var apvienot abus gan zivi,gan gaļu.

Nopirku K-Rautā pa 5ls termometru un iemontēju vākā.Kūpinot vistas mierīgi varēja noturēt 85grādus,ja vajag varetu arī vairāk dabūt.Vēl laba štelle ir čuguna durtiņas,ar tām viegli regulēt padevi un karstumu.

Es tavā variantā ja gribas no koka tad uzmūrētu vismaz 3-4 rindas ar ķieģeli un tad tikai sēdinātu kasti virsū,lai nesanāk pārāk tuvu dūmvadam kur liels karstums.

Man ar bija doma šādu variantu taisīt,bet īsti nebija kokmateriālu,tad beigās paliku pie ķieģeļa.Vistas sanāk smeķigas un krāsa ar skaista.Karpa ar lieliski.Mīnus ja gribas ātri asarus uzkūpināt,tad tas neizdiosies,jo vajag uzkarsēt tomēr.Asariem ideāli mucā kūpināt :)

• 0

#98 OFFLINE   Morda

Morda

Jauniņais

• Biedrs
  • 27 ieraksti

Izveidots 06 janvāris 2014 - 00:01

Pieņemu, ka labas. Tikai gribās pašam uztaisīt. Jento, paskatījos tavu garadarbu, labs, labs! Bet es vairāk sliecos uz koka konstrukciju, visu pārējo varētu līdzīgi kā tavējā gadījumā. Kā ir ar to cauruli, kura iet no pečkas līdz kastei. Kādas priekšrocības garākai trubai pār īsāku? Vieglāk siltumu kontrolēt?

• 0

#99 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 355 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 05 janvāris 2014 - 22:54

Bums, tevis nopostētajās bildēs kūpinātava smuka, bet gribās ar sānu ielādi, liekās kudiš praktiskāk. Jenot, paskatīšos tavu garadarbu. Domāju būvēt kalniņā, tā lai truba uz kūpinātavu iet caur nogāzi un tā vieta nav redzema.

Tās Kokara kūpinātavas ir sliktas?

• 0

#100 OFFLINE   Morda

Morda

Jauniņais

• Biedrs
  • 27 ieraksti

Izveidots 05 janvāris 2014 - 22:50

Bums, tevis nopostētajās bildēs kūpinātava smuka, bet gribās ar sānu ielādi, liekās kudiš praktiskāk. Jenot, paskatīšos tavu garadarbu. Domāju būvēt kalniņā, tā lai truba uz kūpinātavu iet caur nogāzi un tā vieta nav redzema.

• 0

#101 OFFLINE   jenots13

jenots13

Lietotājs

• Biedrs
  • 67 ieraksti
  • Atrašanās vietaRūjiena

Izveidots 05 janvāris 2014 - 22:02

Morda

Vari paskatities CL zem mana profila jenots13 ir ieliktas albumā bildes.Ar taisiju no sarkaniem ķieģeļiem,esmu kūpinājis gan karpas,gan vistas sanāk labi.

Izmaksas ap 120ls kopā sanāca ar paša darbu.

• 0

#102 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Īsts copmanis

• Biedrs+
  • 1 495 ieraksti
  • Atrašanās vietaNekuriene

Izveidots 05 janvāris 2014 - 21:07

Tieša uguns jau virsū netiek, būdā kur būs zivis der sarkanie ķieģeļi. Māla pulvera piešprici, apmēram 1/4 - 1/5 daļu no cementa daudzuma derētu.  Man ir kūpinātava no akas groda, 3 m garš, no sarkanajiem ķieģeļiem izmūrēts dūmvads, par kurtuves pamatu kalpo vannas 1/2, apgāzta otrādi

Pievienotā bilde

• 0

#103 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 05 janvāris 2014 - 20:16

Robinsons bilžu galerijā bija simpatiska skata kūpinātava

https://www.delfim.lv...image/111-8036/

Pievienotais fails  gallery_49_18_84698.jpg   106,46K   2 reizes lejupielādēts

• 0

#104 OFFLINE   Morda

Morda

Jauniņais

• Biedrs
  • 27 ieraksti

Izveidots 05 janvāris 2014 - 20:03

Kādi ķieģeli tur ir vajadzīgi, der parastais sarkanais ķiegels? Un kas ar cementu notiek, viņam tač mūsdienas tik daudz sūdu klāt, ka āda no rokām sāk lobīties nost. 

Vispār pašu kūpināšas kasti gribās no koka, liekās estētiskāk, it īpaši dabā, nu ja es varētu dabūt veco karaostas ķieģeli, tad mēģinātu mūrēt. :)

• 0

#105 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Īsts copmanis

• Biedrs+
  • 1 495 ieraksti
  • Atrašanās vietaNekuriene

Izveidots 05 janvāris 2014 - 19:56

Varbūt padomā par pilnīgu mūrēšanu no sarkanajiem ķieģeļiem. Man koka detaļas kūpinātavā nepatīk, izņemot vāku

• 0

#106 OFFLINE   Morda

Morda

Jauniņais

• Biedrs
  • 27 ieraksti

Izveidots 05 janvāris 2014 - 19:00

Sveiki! Nākošvasar gribu uzbūvēt laukos kūpinātavu, lai varētu kūpināt gan zivis, gan gaļu.

Esmu dzirdējis, ka buma mucas kūpinātava ir praktiska un salīdzinoši viegli uzbūvējam, šoreiz gan gribētos arī estētisko, tā lai ainavā iederētos.

Nesenajā Oltes raidījumā rādīja kā Celmiņš kūpina savas zivis, tur arī sapratu, ka gribu kaut ko līdzīgu, tikai protams mazāku, vismaz uz pusi. 

Gribēju jautāt ar ko būtu jārēķinās, kādu koku izmantot, cik svarīgs ir attālums no malkas sadegšānas vietas līdz kūpināšanas kambarim?

Drošivien vēl ir kaudze nianšu, kuras man vajadzētu zināt.

Paldies

Pievienots(ie) fails(i)

• 1

#107 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 25 decembris 2013 - 16:14

• 0

#108 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 25 decembris 2013 - 13:53

• 0

#109 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 25 decembris 2013 - 13:46

• 0

#110 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 25 decembris 2013 - 13:03

• 0

#111 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 536 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 25 decembris 2013 - 12:59

• 2

Vairāk ierakstu ar atslēgvārdiem: kūpinātavas, kūpinātavu konstrukcijas, kūpinātavu veidi, viss par kūpinātavām, mangāli, mangālu konstrukcijas, viss dārzam

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)