Jump to content

Bilde

Pavasara karūsu cope

karūsas makšķerēšana

• Lai atbildētu ienāc saitā
Nav atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   eduks

eduks

Copes Guru

• Biedrs+
  • 265 ieraksti

Izveidots 06 aprīlis 2016 - 22:15

Sveikiņi starpsezonā! Vismaz Latgales un Vidzemes ezeros un dīķos šāda vēl ir, bet nu laikam iesilstot tās beigas nav tālu. Jā, upēs viss notiek, un varbūt pat pāris reizes noskriešu papludināt pludiņu... Taču manis iemīļotie ir stāvošie ūdeņi. Pamatā pie šādiem esmu uzaudzis un tos vairāk izprotu. Bet stāsts ne par to...

Vismaz makšķerēšanas lietās neesmu "vienmīlis", tāpēc ik pa laikam, labprāt pamainu dažādas makšķerēšanas metodes, ķeramās zivis utml. Jau pagājušajā pavasarī mani pārņēma nostalģija pēc karūsu copes. Šīs zivis, it īpaši bērnībā, ir savulaik ķertas līdz riebumam, bet tad daudzus jo daudzus gadus manis gandrīz neaiztiktas. Tā es pagājušajā gadā mazliet paskraidīju pa pāris ezeriem, dīķiem šamās meklējot. Vienā no ezeriņiem atklāju pēc manām domām vēl nebaudītas (kulinārajā ziņā) sudrabkarūsas. Nu "jei bogu", tik gardas neesmu nekad ēdis! :) Vēl vienā krātuvītē skaita ziņā ķērās ne tik daudz, bet smuka izmēra karūsas, sākot ar grami 300-400. Bet to vietu es vēlu atklāju, tāpēc tā arī neaizsniedzos līdz lolotajam kilograma karūsim, lai gan neaizsniedzos pavisam maz :) ... Šogad, vismaz dažas reizes, atkal gribu karūsās :) ! Ja pieturēsies silts laiks, tad aprīļa otrajā pusē šīs būs jau atmodušās no ziemas miega. Nu vismaz mēģināšu šīs noķert un cerams, ka neiznāks kā ar līņiem pagājušajā vasarā, kad baroju un gaidīju sarkanačus, bet laukā nemainīgi nāca plauži :D ...

Daudz kas bija jāatceras no jauna, īpaši par ēsmām, kuru izvēlē ne tikai konkrētā dienā, bet pat konkrētā stundā karūsa mēdz būt galīgi neprognozējama. Vienu dienu ņem tikai baltos, otru dienu turpat tikai sliekas un trešo vispār tikai mannu :))... Darbojos pamatā ar pludiņmakšķeri, taču priekš ar citiem rīkiem praktiski un teorētiski neaizniedzamām vietām, kas karūsu mitināšanās vietām ir visai raksturīgi, pārsteidzoši laba un efektīva izrādījās "korķīšgruntene", met to kaut niedrēs, vai uz zālainas vai dūņainas grunts, vai starp celmiem un čakārņiem!...

Pāris gadus atpakaļ atpūtos vienā viesu namā. Tam blakus bija ezeriņš un dīķis. Saimnieks izrādījās arī makšķernieks. Šis man ļāva tās dienas vakarā un nākamās rītā pacopēt savā dīķī... Vakarā ķērās ne pārāk, bet rītā - tās bija vienas no patīkamākajām paģirām manā mūžā :))), ķēru sen neķertas zivis - zelta karūsas, kas salaistas no ezera. Svarā vidēji ņēma tādas 500-800 gr. Tā bija pasakaina cope. :)...

Nu gan aizmuldējos :) . Varbūt kādam no foruma dalībniekiem kas pastāstāms šajā sakarā :) !?

• 6

Vairāk ierakstu ar atslēgvārdiem: karūsas, makšķerēšana

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)