Jump to content


Bilde
- - - - -

KAS? KUR? KAD?

pasākumi sacensības tusiņi atpūta

 • Lai atbildētu ienāc saitā
38 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 19 maijs 2017 - 22:35

Otrais Reņģēdāju festivāls Salacgrīvā!

 

Šī gada 20. maijā Salacgrīvā, Ostmalas laukumā notiks Otrais Reņģēdāju festivāls. Notikums sāksies 10 no rīta un beigsies nākamajā rītā. Pirms gada atzinīgi tika vērtēta Pirmā festivāla norise, kas motivēja turpināt, paplašināt un dažādot programmu.

 

Pievienotais fails  18238668_1425402974149896_6096222374305796216_o.jpg   313,44K   1 reizes lejupielādēts


 • 0

#2 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 19 maijs 2017 - 22:24

Likteņdārzs aicina uz samu modināšanas svētkiem!

 

 

Sestdien, 20. maijā, Likteņdārzs aicina svinēt Kokneses tūrisma sezonas atklāšanu «Sama modināšanas svētki» ar stāstiem un meistarklasēm par Daugavas bagātībām – zivīm, kā arī baudot izglītojošu un «garšīgu» atpūtu gan lieliem, gan maziem.

 

 

avots: tvnet

 


 • 0

#3 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 11 aprīlis 2017 - 00:29

Bauskā pirmo reizi svinēs vimbu svētkus

 

Pievienotais fails  vimbu svētki.jpg   93,32K   0 reizes lejupielādēts

 

Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, 16. aprīlī Mūsas upes krastā pirmo reizi norisināsies “Vimbu svētki”. Šajos svētkos liela nozīme būs ne tikai makšķerēšanai, bet arī aktivitātēm dāmām un bērniem, kā arī Lieldienu tradīcijām, informē svētku rīkotāji.

“Bauska “Vimbu svētkiem” ir lieliski piemērota, jo šeit satiekas ne tikai cilvēki, bet arī upes, kas mums ir bagātas ar zivīm. Tāpat veiksmīgi sagadījies, ka labākais vimbu laiks šogad sakrīt ar Lieldienām – tā mēs varam šos divus svētkus apvienot,” stāsta Bauskas Kultūras centra pasākumu producente Līga Stankeviča

Ikviens apmeklētājs, kam būs iegādāta makšķerēšanas licence, varēs sacensties vimbu ķeršanas meistarībā, vadoties pēc Bauskas novada domes saistošajiem noteikumiem makšķerētājiem, turklāt dalībnieki, kas dienas gaitā būs tikuši pie brangākās un garākās vimbas, saņems īpašas balvas. Pieredzējušais makšķernieks Māris Olte rūpēsies par pasākuma noskaņu, kā arī palīdzēs noteikt svētku iespaidīgāko lomu.

Kamēr vīri būs aizņemti, pierādot savas prasmes labas gribas makšķerēšanas sacensībās, citi “Vimbu svētku” viesi varēs piedalīties dažādās Lieldienu izdarībās, klausīties Ivo Grīsniņa-Grīšļa un folkloras kopas “Dreņģeri” uzstāšanās, kā arī apmeklēt trīs pasākumu teltis – dāmu, bērnu, kā arī virtuves telti.

Dāmu teltī varēs uzzināt daudz kā jauna par skaistumu un veselīgu uzturu, kā arī praktiski darboties dabiskās kosmētikas meistarklasē. Tikmēr jaunākie “Vimbu svētku” apmeklētāji jau pašā dienas sākumā varēs dzīvot līdzi zaķa piedzīvojumiem teātra uzvedumā “Kā zaķis brauca uz Rīgu pēc skābu kāpostu sēklām”, ko pēc Annas Sakses pasakas motīviem izspēlēs Liepājas ceļojošais cirks “Beztemata”, kopā ar Cepurnieku un Balto trusi piedalīties izrādē “Alises piedzīvojumi Lieldienās”, kā arī apgūt jaunas prasmes radošajās darbnīcās.

Vairākus metrus garajā kūpinātavā tiks gatavotas vimbas, kas iepriekš būs notīrītas un marinētas blakus esošajā virtuves teltī. Šādi apmeklētāji varēs sekot līdzi zivs gatavošanas procesam, sākot no tās noķeršanas brīža, turklāt ikviens zivju cienītājs varēs nobaudīt gardo gala rezultātu.

Avots: Lsm.lv


 • 0

#4 OFFLINE   uha

uha

  Ilgonis

 • Biedrs
 • 255 ieraksti
 • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 25 marts 2017 - 14:00

26.03.2017 notiks Alūksnes atklātais čempionāts zolītē plkst.10.00 kafejnīcā"Ābols" Jāņkalna ielā 48a.Formāts 28x8.Dalība-25,spēle-1.tel.29465527


 • 0

#5 OFFLINE   Tīģeris

Tīģeris

  Alex

 • Biedrs
 • 752 ieraksti
 • Atrašanās vietaPuša

Izveidots 24 marts 2017 - 15:14

21. martā Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrā “Rāzna” norisinājās publisks informatīvs pasākums, kura mērķis bija iepazīstināt ieinteresēto sabiedrības daļu ar Rāznas ezera pētījumu un esošo situāciju un organizēt diskusijas par ezeru apsaimniekošanas jautājumiem. Pasākumā piedalījās Zemkopības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes, Rēzeknes novada pašvaldības un pagastu pārvalžu, nodibinājuma ”Vides risinājumu institūts” un zinātniskā institūta “BIOR” pārstāvji, zvejnieki, makšķernieki un vietējie iedzīvotāji.

Tikšanās pirmajā daļā Dagnis Vasiļevskis (Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija) akcentēja sugu un biotopu aizsardzību Rāznas ezerā, īpašu uzmanību pievēršot niedrājiem un īpaši aizsargājamām sugām, Rāznas ezera aizsardzības un zivju resursu kontroles jautājumiem.

Niedrājiem ir būtiska loma arī ainavas ekoloģisko nišu dažādošanā, bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanā, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības radīto barības vielu noteces mazināšanā. Tie ir nozīmīga dzīvesvieta vairākām aizsargājamām putnu sugām, piemēram, lielajam dumpim, niedru lijai, mazajam ormanītim, bārdzīlītei un Seivi ķauķim. Ezeros ligzdojošajiem putniem un zivīm nozīmīga ir mozaīka – slēgtas un atklātas ūdens virsmas platības, kas samazinās ezeru aizaugšanas dēļ. Lai nepieļautu lielu vienlaidus niedrāju masīvu rašanos un atklātas ūdens virsmas apjoma sarukšanu, niedrājus ir nepieciešams apsaimniekot. Rāznas ezerā mīt arī īpaši aizsargājamas ierobežoti izmantojamas zivju sugas – repsis, sīga un zutis. Uz Dabas aizsardzības pārvaldes pastiprināto kontroles darbu norāda gan izņemto nelikumīgo zvejas rīku skaits, gan pie administratīvās atbildības saukto personu skaits. Šī gada pirmajos trīs mēnešos pie administratīvās atbildības saukto personu skaits ir gandrīz tikpat liels kā visā 2016. gadā.

Rēzeknes novada pašvaldības vecākā vides speciāliste Terēzija Kruste informēja par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanu Rāznas ezerā laika periodā no 2010. līdz 2017. gadam. Uz 2017. gadu zvejas tīklu limits Rāznas ezerā ir 17 175 m, no kuriem 13 740 m (80%) paredzēti komerczvejai, savukārt 3 435m (20%) – pašpatēriņa zvejai. Šobrīd ar komerciālo zveju Rāznas ezerā nodarbojas 17 komersanti.

Visvaldis Noviks (Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālā vides pārvalde) analizēja ūdenssaimniecības Rāznas sateces baseinā un to radīto ietekmi uz ezera ūdens kvalitāti. Rāznas ezerā nonāk notekūdeņi, kas tiek savākti un attīrīti Čornajas un Lipušku ciematu notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, virszemes noteces ūdeņi no lauksaimniecības un meža zemēm, notekūdeņi no individuālajām saimniecībām. Aktuālākie jautājumi, kuriem jāvērš uzmanība, ir privātā sektora notekūdeņu apsaimniekošana, kā arī esošo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu efektīva darbība.

Matīss Žagars (nodibinājums “Vides risinājumu institūts”) informēja par veikto pētījumu un secinājumiem ( pētījuma kopsavilkums publicēts “Rēzeknes vēstīs” 17. martā, Rēzeknes novada mājaslapā www.rezeknesnovads.lv, kā arī pilnā apjomā ar to var iepazīties Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā https://www.daba.gov...pete_2016.pdf).

Galvenās rīcības, kas ieteiktas Rāznas ezera aizsardzības un apsaimniekošanas jautājumu risināšanai, ir notekūdeņu ietekmes no ciemiem mazināšana, maluzvejniecības novēršana, makšķerēšanas industrijas attīstīšana un rūpnieciskās zvejas ierobežošana. Matīss Žagars uzsvēra, ka Rāznas ezera apsaimniekošanas jautājumu risināšanai nepieciešama vietējo iedzīvotāju, pašvaldību un Dabas aizsardzības pārvaldes ieinteresētība un atbalsts.

Makšķernieki un zvejnieki, kuri piedalījās pasākumā, aktīvi iesaistījās diskusijās. Viņi uzdeva jautājumus, kas viņiem ir svarīgi, piemēram, par kaitējumu, ko zivju resursiem rada jūraskraukļi (kormorāni) un kā tos ierobežot, par limitiem rūpnieciskai zvejai u.c. Tika izteikts priekšlikums attīstīt Rāznas ezeru kā makšķerēšanas tūrisma objektu, samazināt rūpnieciskās zvejas limitus, pārskatīt atļauju pārvietoties ar kuģošanas līdzekli, izmantojot iekšdedzes dzinēju, skaitu un sadalījumu starp rūpnieciskās zvejas veicējiem un tūrisma pakalpojuma sniedzējiem.

Zemkopības ministrijas pārstāve Inese Bārtule norādīja, ka ierosinājumu zvejas tīklu izmaiņām tiesīga iesniegt pašvaldība, un, ja tāds ierosinājums būs, tas tiks izskatīts.

Dabas aizsardzības pārvalde ir atzīmējusi galvenos jautājumus, kuru risināšanai pievērsīsies uzreiz pēc sanāksmes:

1) Iestāde konsultēsies ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību jūraskraukļu jautājumā un sniegs informāciju par iespējamiem risinājumiem un rīcībām sugas ierobežošanai.

2) Rāznas ezera pētījums tiks nosūtīts zinātniskajam institūtam “BIOR” izvērtēšanai un atzinuma sniegšanai. Nepieciešamības gadījumā tiks lūgts nodibinājumam “Vides risinājumu institūts” precizēt pētījumu.

3) Sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību meklēs iespējami labākos risinājumus un kompromisus Rāznas ezera apsaimniekošanai un informēs sabiedrību par procesa virzību.

Dabas aizsardzības pārvalde izsaka pateicību visiem sanāksmes dalībniekiem par aktīvu līdzdalību, viedokļu un ieteikumu sniegšanu Rāznas ezera dabas vērtību saglabāšanai.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Ezeriņa,
Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja, Tālr.: 26789874 elina.ezerina@daba.gov.lv

Vairāk informācijas:
Regīna Indriķe,
Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja, tālr.: 29139677
regina.indrike@daba.gov.lv


 • 2

#6 OFFLINE   Andzus

Andzus

  Andža

 • Biedrs+
 • 1 232 ieraksti
 • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 15 marts 2017 - 15:25

Laipni aicināti, ja kādi jautājumi droši zvaniet

 

Pievienotais fails  17218339_1802724573387213_3138584546107105279_o.jpg   69,75K   2 reizes lejupielādēts


 • 3

#7 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 25 februāris 2017 - 11:33


 • 2

#8 OFFLINE   Tīģeris

Tīģeris

  Alex

 • Biedrs
 • 752 ieraksti
 • Atrašanās vietaPuša

Izveidots 17 janvāris 2017 - 19:25

original.jpgoriginal.jpg


 • 2

#9 OFFLINE   Flakais

Flakais

  Precējies. Ir bērni. :D

 • Tēmas admins
 • 784 ieraksti
 • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 12 decembris 2016 - 12:47

Nolikums
Zemledus makšķerēšanas sacensības „Liepājas Stinte 2017”
 
1. Sacensību mērķi un uzdevumi.
Popularizēt makšķerēšanu kā dabai un videi draudzīgu sportiska rakstura vaļasprieku,
veicināt Latvijas makšķernieku savstarpējo saskarsmi un vienotību. Prezentēt Liepāju un Liepājas ezeru, kā lielisku makšķerēšanas vietu Latvijā.
2. Sacensību organizētājs.
Zemledus makšķerēšanas sacensības „Liepājas Stinte 2017” organizē SIA T&P „Sofijas Laivas” (reģ. nr. 42103032591) sadarbībā ar Liepājas pilsētu, eboat.lv, Copes Lietas, SIA Ieroči, Sipoli Disign
3. Sacensību norises laiks un vieta, pieteikšanās un reģistrācija.
Sacensības notiek 2017. gada 21. janvārī no plkst. 08:30 līdz 15:00 Liepājas Tirdzniecības kanālā, Liepājas pilsētas teritorijā.
Pulcēšanās un reģistrācija sākot no pulksten 08:30 līdz 09:45 sacensību bāzes vietā Vecā
Ostmala 24(eks veikals „Māja”).
 
Iepriekšēja pieteikšanās un reģistrācija dalībai sacensībām notiek elektroniski aizpildot dalībnieka anketu www.sofijaslaivas.lv Vairāk info: 29339677
Sacensību galvenais tiesnesis: 25126460
 
Līdz 15.janvārim dalības maksa – 5 EUR/persona. Rēķins par dalības maksas veikšanu tiks
nosūtīts elektroniski, saņemot pieteikuma anketu no dalībniekiem.
Reģistrējoties norises dienā uz vietas – 7.50 EUR/persona.
Derīga makšķernieku karte jāuzrāda katram dalībniekam, reģistrējoties sacensību norises vietā. Citas administratīvās izmaksas, kas saistītas ar makšķerēšanu Liepājas teritorijas ūdeņos sacensību laikā, sedz organizētāji.
Makšķerēšanas sacensības norisinās 3h laika posmā no plkst. 10:00 līdz plkst.13:00.
Sacensību noslēgums un uzvarētāju apbalvošana – no pulksten 15:00.
Nelabvēlīgu vai neatbilstošu laika apstākļu gadījumā pasākuma norise var tikt atcelta.
Sacensību atcelšanas gadījumā informācija tiks izvietota www.sofijaslaivas.lv, kā arī citos
masu informācijas līdzekļos. Visas iemaksātās dalības maksas tiks atgrieztas, veicot
pārskaitījumus uz dalībnieku kontiem.
4.Sacensību noteikumi, dalībnieki, vērtēšana un apbalvošana.
Sacensībās komandu skaits var tikt ierobežots, piedalās komandas, kuru sastāvā startē 2
sportisti.
Personām, jābūt līdzi derīgai makšķerēšanas kartei un personu apliecinošam dokumentam.
Sacensības notiek saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.1498 „Makšķerēšanas
noteikumi”.
Neierašanās gadījumā dalības maksa netiek atmaksāta.
Pārvietošanās makšķerēšanas laikā brīva pa iepriekš iezīmētu teritoriju Liepājas Tirdzniecības kanālā iepretī Vecai Ostmalai 24.
Katram sacensību dalībniekam ir tiesības aizņemt divus āliņģus, tos obligāti marķējot
individuāli ar karodziņu. Dalībnieks drīkst izmantot divas makšķeres, kas aprīkotas ar
maksimums 3 āķiem katra. Sacensību dalībniekiem jāievēro distance minimums 3m no
vienam no otra un viena dalībnieka aizņemtie āliņģi nedrīkst
būt lielākā attālumā par vienu metru. Noķertās zivis nav atļauts mest uz ledus, bet tās
obligāti ievietojamas spainī, maisiņā, kastē.
Nav atļauts izmantot eholoti.
Sacensību dalībnieki ir personīgi atbildīgi par drošību makšķerēšanas laikā. Sacensību laikā aizliegts atrasties uz ledus alkohola un citu apreibinošu vielu ietekmē, kā arī lietot alkoholiskus dzērienus un citas apreibinošas vielas. Sacensību tiesneši var diskvalificēt dalībniekus neadekvātas uzvedības gadījumā ja aizdomas, ka dalībnieks atrodas alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē.
Vērtējums sacensībās tikai komandām (abu dalībnieku kopējais noķertais TIKAI SALAKU
LOMS) kā arī individuāli par lielāko/smagāko noķerto zivi (jebkura suga).
Pēc makšķerēšanas noslēguma, loms obligāti jāuzrāda sacensību tiesnešiem sacensību bāzes
vietā.
Par uzvarētāju tiek noteikta tā komanda, kura iegūst lielāko(smagāko) salaku lomu. Pēc
sacensību lomu svēršanā tiks ņemtas vērā tikai dalībnieku noķertās salakas. Tiks apbalvotas 3
veiksmīgākās komandas. Individuāli tiks apbalvots viens sacensību dalībnieks, kurš būs
lielākās zivs īpašnieks (vērtēs jebkuru zivs sugu)
Sacensību dalībnieku balvas nodrošinās organizators un sacensību atbalstītāji.
Organizētāji nodrošinās VISUS sacensību dalībniekus ar siltām pusdienām, kuras pagatavos
tex/mex šefpavārs Havjērs Garsija pasākumu norises vietā.
5.Atruna
Nepiemērotu laika apstākļu gadījumā (ledus neesamība vai nepietiekams tā biezums)
sacensības notiks, makšķerējot no krasta iepriekš iezīmētā teritorijā. Sacensību formāts
paliek nemainīgs, izņemot to, ka katrs sacensību dalībnieks drīkst izmantot vienu
gruntsmakšķeri vai pludiņ makšķeri (maksimums 3 āķi). Par šīm izmaiņām sacensību organizētāji informēs iepriekš, vēlākais 3 dienas pirms sacensību norises.

 • 2

#10 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 28 septembris 2016 - 10:24

Pievienotais fails  14433183_1178364335561319_3103038573719215164_n.jpg   142,18K   0 reizes lejupielādēts


 • 0

#11 OFFLINE   uha

uha

  Ilgonis

 • Biedrs
 • 255 ieraksti
 • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 05 septembris 2016 - 15:55

25.09.16.notiks Alūksnes atklātais čempionāts zolītē.Laipni lūgti piedalīties visi interesenti!Kausi un naudas balvas gaida topošos labākos 6 dalībniekus!Tiekamies Alūksnē,Rūpniecības ielā 2p,kafejnīcā ,,Pauze'' pl.10.00.Turnīra formāts: 8 kārtas pa 28 partijām 1eiro punktā.Dalība 22EUR.


 • 1

#12 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 17 augusts 2016 - 18:06

Pievienotais fails  nēģu svētki.jpg   143,44K   4 reizes lejupielādēts


 • 0

#13 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 25 jūnijs 2016 - 19:31

Pievienotais fails  13516345_1108828805848206_1316884112386579808_n.jpg   118,27K   0 reizes lejupielādēts


 • 0

#14 OFFLINE   AIVARO

AIVARO

  Super dalībnieks

 • Biedrs
 • 182 ieraksti
 • Atrašanās vietaRĪGA

Izveidots 19 aprīlis 2016 - 10:02

"Pavāru klubs" sadarbībā ar "Latvijas Bārmeņu federāciju" piedāvā - GRAND PRIX 2016 IZCĪŅA SPININGOŠANĀ: bārmeņi pret pavāriem! Piesakies un aizstāvi savas profesijas godu! http://chef.lv/…/bar...prix-2016-izci…

attachicon.gifbarmeni_pret_pavariem_grand_prix_2016_izcina_spiningosana.jpg

Tikai jocīgi,ka tajā pašā laikā un vietā sacensības rīko arī portāls,,silverscale,, Vai nebūs pa biezu un vai tas maz ir iespējams ?


 • 0

#15 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 18 aprīlis 2016 - 23:19

"Pavāru klubs" sadarbībā ar "Latvijas Bārmeņu federāciju" piedāvā - GRAND PRIX 2016 IZCĪŅA SPININGOŠANĀ: bārmeņi pret pavāriem! Piesakies un aizstāvi savas profesijas godu! http://chef.lv/…/bar...prix-2016-izci…

Pievienotais fails  barmeni_pret_pavariem_grand_prix_2016_izcina_spiningosana.jpg   101,4K   3 reizes lejupielādēts


 • 0

#16 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 04 aprīlis 2016 - 20:55

Ērču un karūsu ķeršanas čempionāts

 

TIEKAMIES 14. MAIJĀ, ĒRGĻOS!

Ir nosprausts 2016. gada sacensību datums - 14. MAIJS! Vieta un laiks nemainīgs. Gatavojies aizraujošam pasākumam!

PASĀKUMA PLĀNS

10.00 Pulcēšanās un reģistrācija. Tērpu, ērču trauciņu saņemšana. Kafijas / tējas iedzeršana (iekļauts dalības maksā).
11.00 Ērču eksperta (akarologa) stāstījums par ērces dabu un paradumiem.
11.30 Ietērpšanās īpašajos tērpos un starts ērču ķeršanai stundas garumā.
13.00 Mielošanās ar ugunskurā vārītu mielastu (iekļauts dalības maksā).
13.30 Makšķerkātu gatavošana ar speciālista konsultāciju (viss nepieciešamais tiks nodrošināts).
14.00 Starts karūsu ķeršanas sprintam.
15.00 Rezultātu apkopošana un apbalvošana.
16.00 Radošās darbnīcas sacensību dalībniekiem: rotkaļu darbnīca, māla darbnīca, sveču liešana, ziepju vārīšana u.c. (iekļauta dalības maksā)
Aferparty

Pieteikšanās obligāta www.erceskarusas.lv
Dalības maksa ziedojot 4.44 EUR


 • 0

#17 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 12 februāris 2016 - 22:05

21. maijā Salacgrīvā notiks Pirmais Reņģēdāju festivāls.

 

Festivāla pirmais uzdevums ir celt godā reņģi, otrais – celt vēl augstākā godā reņģu zvejniekus, bet trešais un pats galvenais uzdevums ir sumināt Reņģēdājus – šo apjomīgo un lielisko mūsu valsts iedzīvotāju kategoriju. Pašsaprotami, ka festivālā aicināti piedalīties visas Latvijas Reņģēdāji. Būtībā tas ir obligāti.

Pievienotais fails  reņģēdāju svētki.jpg   115,68K   1 reizes lejupielādēts

Festivāls sāksies Salacgrīvas jahtu laukumā desmitos no rīta piepaceltā noskaņā ar atbilstošām uzrunām, ragu mūziku un zinātniski populistisku referātu par Reņģēdāja sociālo fenomenu. Referāts vēl nebūs izskanējis, kad to pārtrauks vētrainas ovācijas, sagaidot no jūras malup nākošo reņģu laivu. Pirmais reņģu spannītis katram būs bez maksas. Un tad sāksies…
Festivāla ritējums sadalīts darba stundās, kurās reņģēdāji veiks noteiktus uzdevumus – teiks runas, sacentīsies reņģu pavārmākslā, grilēs un kūpinās, vārīs un sutinās. Reņģu pavāru sacensībās aicināts piedalīties ikkatrs, tā būs viena no svarīgākajām festivāla sastāvdaļām. Arī balvas uzvarētājiem pietiekami svarīgas.

Citā stundā Reņģēdāji spēlēs kumēdiņus, citā mērosies spēkiem, nākamajā asinās prātu, vēl citā rādīs senās zvejnieku prasmes, plostos vai spodrinās vietējo dialektu lielīšanās sacensībās.
Ja Reņģēdājam parādās nauda, viņš kļūst par lašēdāju. Būs iespēja apgrozīties gan lašu stūrī gan zušu kaktā. Protams, notiks arī visuresošā maija reņģu, garšvielu, amatniecības rīku, kliņģeru un citāda andelēšanās.
To visu caurvīs novada pašdarbības kolektīvu un viņu draugu dziedāšanas, dancošanas un muzicēšanas prasmes. Tiks saukti atmiņā novada Reņģēdāju vēstures piedzīvojumi - barona piespriestās rīkstes, dr. Kārļa Ulmaņa padomi, komisāru aizliegumi un beidzot - kuģu zāģēšana Briseles gādīgā uzraudzībā.

Pa to starpu Salacgrīvas Bocmaņa laukumā mazajiem Reņģēdājiem tiks piedāvāts Rakaru murdiņš, kur mazie varēs droši spēlēties, dziedāt, zīmēt un rakaroties, kamēr lielie kārtos lielās lietas.
Stundas skries kā rudeņa nordvests un puspiecos pēc pusdienas sāksies Reņģēdāju koncerts. Spēlēs „Lauku muzikanti”, „Džeski Glos” un saldajā ēdienā – vairāku Reņģēdāju paaudžu kulta grupa „Jumprava”

Arī tas vēl nebūs viss. Pēc koncerta nāks Reņģēdāju zaļumballe, kurā par labām emocijām un ritmu gādās Rumbas spēlmaņi no Kuldīgas un grupa Roja tieši no Rojas.
Viss pieklusīs ap saullēktu un dažs reņģu vīrs varbūt tieši no balles kāps laivā un brauks jūrā. Kā daudzkārt.
Pavisam drīz internetā par Reņģēdāju cenām varēs sākt iegādāties biļetes uz Festivāla koncertu un Zaļumballi. Dienas pasākumi būs bez maksas.

Reņģēdāju Festivālu organizē Salacgrīvas novada pašvaldība. Satura producents ir pašmāju Reņģēdājs Dzintris Kolāts.

Kontakti:
Salacgrīvas kultūras nams – 64041458, parsla.dzerve@salacgriva.lv
Dzintris Kolāts - 29287746

 

Tātad, 21. maijs, Salacgrīva. Padod tālāk citiem Reņģēdājiem!

 


 • 4

#18 OFFLINE   Flakais

Flakais

  Precējies. Ir bērni. :D

 • Tēmas admins
 • 784 ieraksti
 • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 08 februāris 2016 - 23:21

Pievienotais fails  12654133_1082357118451253_1481340239124422643_n.jpg   95,13K   0 reizes lejupielādētsPievienotais fails  12656290_1124342744265058_985252234_o.jpg   185,47K   0 reizes lejupielādētsPievienotais fails  IMG-20160208-WA0001.jpg   56,28K   0 reizes lejupielādēts


 • 3

#19 OFFLINE   Flakais

Flakais

  Precējies. Ir bērni. :D

 • Tēmas admins
 • 784 ieraksti
 • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 04 novembris 2015 - 23:16

Labdien, Liepājas un Liepājas tuvumā esošie makšķernieki. Gribēju painformēt, ka 10. novembrī plkst. 18:00 Nīcas novada domē notiks tikšanās ar profesionālu makšķernieku Normundu Grabovski. Tikšanās tēma "Par dzīvi un makšķerēšanu". Pieteikšanās un sīkāka informācija pie Diānas Ansules, tālr. 27809437. Atkarībā no interesentu skaita būs atkarīgs vai pasākums notiks, tāpēc iepriekšēja pieteikšanās būtu vēlama. Neēsat kautrīgi un droši zvaniet un piesakieties. Pasākums bezmaksas.

 

http://www.liepajniekiem.lv/zinas/novados/riko-tiksanos-ar-makskeresanas-ekspertu-176006


 • 3

#20 OFFLINE   Andzus

Andzus

  Andža

 • Biedrs+
 • 1 232 ieraksti
 • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 02 oktobris 2015 - 15:57

31. Oktobrī tiekamies Pilssalā  :pecher2:

Pievienots(ie) fails(i)

 • Pievienotais fails  afisa.JPG   64,65K   0 reizes lejupielādēts

 • 2

#21 OFFLINE   snipiens

snipiens

  Aigars

 • Biedrs+
 • 2 253 ieraksti
 • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 11 septembris 2015 - 17:53

LČ spiningošanas divcīņā Laiks
12.09.2015 - 13.09.2015
Vieta
Sacensības notiek 2015.gada 12.- 13.septembrī Spuņciemā, Babītes ezerā.
Organizators Sacensību veids
Čempionāts
Apraksts
Pārstāvju pulcēšanās un dalībnieku reģistrācija Babītes ezera RMMB laivu novietnē Spuņciemā 12.09. 2015. līdz plkst 19:00. Laivu izloze notiks 12.septembra vakarā plkst 20:00 Dalībniekiem, kuri pieteikušies, bet nokavēs izlozi, to izdarīs tiesnešu kolēģija. Visu dalībnieku ierašanās ne vēlāk kā 13.septembrī. plkst 5:00. Sacensības praktiskā spiningošanā notiks 13.septembrī, starts - 05:30 vai 6:00, finišs - 13:00, mērķī mešanā - sākot no 12:00 līdz 16:00 bāzē. 3.Sacensību dalībnieki. Sacensībās piedalās LMSF biedru komandas, kuru sastāvā ir 4 dalībnieki. Komandai, neatkarīgi no startējošo dalībnieku skaita (komandas var startēt arī nepilnā sastāvā), dalības maksa nav jāmaksā, piesakoties tikai jānomaksā LMSF biedru naudu par 2015.gadu EUR 30.00 apjomā. Komandas sastāvā drīkst startēt arī jaunieši un sievietes, taču individuālā vērtējumā viņi tiek vērtēti starp vīriešiem (vai sievietēm) un tiek vērtēti tikai attiecīgajā konkurencē. Sacensībās tiek pielaistas tikai komandas, kuras ir iepriekš pieteikušās. Iepriekšēja pieteikšanās pa telefonu 29517507, saskaņojot biedra naudas nomaksu līdz 12.septembrim. Vārdiskie pieteikumi jāiesniedz tiesnešu kolēģijai sacensību vietā 12.09.2015. līdz plkst 20.00. Iemaksu var veikt bankas kontā vai nomaksāt uz vietas. Saņēmējs: LMSF, Reģ. Nr. 40008023571, konta Nr.LV80UNLA0002200700445, AS SEB Banka.

 • 1

#22 OFFLINE   Flakais

Flakais

  Precējies. Ir bērni. :D

 • Tēmas admins
 • 784 ieraksti
 • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 05 septembris 2015 - 18:19

Pievienotais fails  pakuļi.jpg   100,03K   0 reizes lejupielādēts


 • 1

#23 OFFLINE   snipiens

snipiens

  Aigars

 • Biedrs+
 • 2 253 ieraksti
 • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 29 augusts 2015 - 10:37

Ja nu kāds nezin ,ko šovakar darīt...

 

Senās uguns nakts

www.ancientlights.eu/lv


 • 1

#24 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 12 maijs 2015 - 18:55

Rapala sacensības Lietuvā.

 

Pievienotais fails  Rapala sacensības.jpg   236,49K   0 reizes lejupielādēts


 • 0

#25 OFFLINE   Ivo

Ivo

  Ivo

 • Administrators
 • 2 340 ieraksti
 • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 11 maijs 2015 - 12:48

SPININGOŠANAS SACENSĪBU
“ALŪKSNES VASARAS „PLĒSĒJS” 2015”
NOLIKUMS

 

1. Sacensību mērķis

Popularizēt spiningošanu Alūksnes ezerā kā veselīgu un aktīvu sporta veidu, noteikt labākos spiningotājus.

 

2. Sacensību rīkotāji

Sacensības rīko Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “ALJA”
Atbildīgais – Māris Lietuvietis, tel. 26141741,
Sacensību galvenais tiesnesis Andris Jerums, tel. 26389199.

 

3. Sacensību norises vieta un laiks
Spiningošanas sacensības notiek Alūksnes ezerā 2015. gada 06. jūnijā.
Reģistrācija Alūksnes novada Pilssalā, Pilssalas ielā 10, Alūksnē 06. jūnijā no 5.30 līdz 6.30.
Spiningošanas sacensību sākums 06. jūnijā plkst. 6.45.

 

4. Sacensību dalībnieki
Sacensības notiek komandu konkurencē. Komandu veido divi cilvēki. Komandu skaits nav ierobežots. Dalībnieki netiek dalīti vecuma un dzimuma grupās.
Sacensību dalībniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot invalīdus, jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte. Visiem sacensību dalībniekiem jāuzrāda derīga makšķerēšanas licence Alūksnes ezerā. Licences un makšķerēšanas kartes var iegādāties reģistrācijas vietā.
Par drošību uz ūdeņiem atbild paši dalībnieki, to apliecinot ar parakstu sacensību protokolā.

Dalības maksa - Eur 20,00 no komandas. Komandu veido divi dalībnieki.

 

5. Uzvarētāja noteikšana
- Uz vērtēšanu no komandas tiek nodoti ne vairāk kā desmit asari, kuru garums nav mazāks par 20 cm un kopējais svars uz vienu komandas dalībnieku nepārsniedz 5 kg, ne vairāk kā sešas līdakas garumā no 55 cm, kur kopējais līdaku skaits uz vienu komandas dalībnieku nepārsniedz 3 gab., un ne vairāk kā seši zandarti garumā no 50 cm, kur kopējais zandartu skaits uz vienu komandas dalībnieku nepārsniedz 3 gab.
- Vērtēts tiek noķerto zivju kopējais svars, atbilstoši ekipāžas noķerto asaru svaru reizinot ar 2, zandartu svaru reizinot ar 1.5 un summējot ar līdaku svaru.
- Gadījumā, ja loma kopējais svars vairākām komandām ir vienāds, uzvar komanda ar smagāko asari lomā. Ja asaru svars vairākām komandām vienāds, tad uzvar komanda ar garāko asari.
- Sacensību organizatori ir tiesīgi noteikt papildus balvas par sacensību rezultātiem.
- Par makšķerēšanas noteikumu neievērošanu — diskvalifikācija.

 

6. Sacensību noteikumi
- Sacensības notiek, ievērojot Makšķerēšanas noteikumus Latvijas Republikas ūdenstilpēs un citus tiesību aktus, kuri ir spēkā attiecīgajā ūdenstilpē.
- Spiningojot vienlaicīgi atļauts pielietot vienu spiningu, kurš aprīkots ar mākslīgu ēsmas imitāciju, sagatavotu rīku skaits nav ierobežots.
- Pielietot dzīvas vai beigtas zivtiņas, kā arī jebkuru dzīvo ēsmu daļas aizliegts.
- Velcēšana nav atļauta.
- Sacensību laikā laivas nedrīkst tuvoties viena otrai tuvāk par 50 metriem. Bez tiesneša atļaujas sacensību laikā laivu pamest ir aizliegts.
- Nelabvēlīgos laika apstākļos drošības apsvērumu dēļ sacensību dienā var tikt noteikts cits sākuma laiks un sacensību ilgums.
- Sacensību dalībniekam (laivas ekipāžai) jāatgriežas starta vietā līdz plkst. 14.15, apliecinot to ar parakstu finišēšanas protokolā.
- Dalībnieka (laivas ekipāžas ) rezultāts, ja viņš tiesnešu kolēģijas noteiktajā laikā neatgriežas starta vietā, netiek vērtēts. Protesti kopā ar drošības naudu 30 EUR apmērā par sacensību rezultātiem tiek pieņemti 30 min. pēc rezultātu izziņošanas. Ja protests tiek apmierināts, drošības nauda tiek atgriezta protesta iesniedzējam.

 

Sacensību programma

2015.gada 6. jūnijā
5.30– 6.30 Sacensību dalībnieku reģistrācija
6.30 – 6.45 Sacensību atklāšana
6.45 – 14.00 Sacensību norise
14.00 – 14.30 Rezultātu apkopošana, launags
14.45 – 15.15 Apbalvošana

 

Sacensību dienā sacensību dalībnieku autotransporta iebraukšana, stāvēšana Pilssalā iekļauta sacensību dalības maksā.

(Sacensību rīkotāji dalībniekiem nodrošina - bezmaksas launagu, auto novietošanu, laivu nolaišanu )
Ir iespējams pasūtīt naktsmītnes un laivas (skaits ierobežots) – sīkāka informācija pie organizatoriem tel.26141741 vai www.aluksnesezers.lv

Sacensību laiks var tikt mainīts atkarībā no laika apstākļiem.

!!! NE ASAKAS !!!

P/A ”ALJA” direktors M.Lietuvietis

5b2f3025b5421f5315185a974bf33f4e3419e43c

 


 • 1

#26 OFFLINE   dakterp

dakterp

  Copes Guru

 • Biedrs+
 • 290 ieraksti
 • Atrašanās vietaPie Rīga

Labs cilvēks

Izveidots 06 maijs 2015 - 19:46

Labvakar!

9.-10.maijs,Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionāta pirmais posms.

Upe - Pededze;

Tikšanās un tusiņa vieta - Viesu nams "Jaunsētas", Alūksne.

Visi laipni gaidīti!

Vairāk info - www.flyfishingteam.lv


 • 1

#27 OFFLINE   VSOP

VSOP

  Mārtiņš

 • Tēmas admins
 • 166 ieraksti
 • Atrašanās vietaBaloži

Izveidots 06 maijs 2015 - 18:43

Burtnieku Līdaka

 

9. maijā, Vecates bāzē.

 

Pārsteiguma balva - Lowrance Mark 5 PRO eholotes komplekts.

 

Interesentiem būs iespēja iepazīties ar Lowrance eholotēm, izvērtēt darbībā un iegādāties par īpašām cenām. Rādīsim, stāstīsim, konsultēsim.

675_burtnieku-lidak.jpg


 • 1

#28 OFFLINE   Flakais

Flakais

  Precējies. Ir bērni. :D

 • Tēmas admins
 • 784 ieraksti
 • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 06 maijs 2015 - 17:07


 • 1

#29 OFFLINE   Flakais

Flakais

  Precējies. Ir bērni. :D

 • Tēmas admins
 • 784 ieraksti
 • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 20 aprīlis 2015 - 13:48

 

Sacensības makšķerēšanā Sakas upē

 

Pievienotais fails  Pavilsosta.jpg   243,26K   0 reizes lejupielādēts

 

Te būs nolikums:

 

http://www.pavilosta...e Pāvilostā.pdf


 • 1

#30 OFFLINE   Flakais

Flakais

  Precējies. Ir bērni. :D

 • Tēmas admins
 • 784 ieraksti
 • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 03 aprīlis 2015 - 03:58

Ja nu kāds nevar sagaidīt līdaku sezonas atklāšanu, var iemēģināt spēkus te:

 

http://vecumnieki.lv/novads/jaunumi/becktt/445/article/vecumnieku-novada-kauss-spiningosana-tautas-klase-2015.html

 

Pievienotais fails  RTEmagicC_MP_ar_zonam.jpg.jpg   157,88K   0 reizes lejupielādēts


 • 0

Vairāk ierakstu ar atslēgvārdiem: pasākumi, sacensības, tusiņi, atpūta

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)