Jump to content


Bilde

Foto un video tehnika copei

videokameras action kameras fotoaparāti

  • Lai atbildētu ienāc saitā
12 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   Flakais

Flakais

    Precējies. Ir bērni. :D

  • Tēmas admins
  • 784 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 04 janvāris 2015 - 22:33

WiFi zem ūdens neizplatās.

Aplauzi man visu kaifu...:) Biju jau sasapņojies... :mellow:


  • 0

#2 OFFLINE   MrLinis

MrLinis

    Es

  • Biedrs
  • 23 ieraksti
  • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 04 janvāris 2015 - 22:30

WiFi zem ūdens neizplatās.


  • 1

#3 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 04 janvāris 2015 - 22:04


Bet ir jautājums - vai tas Wi-Fi darbosies, ja kamera būs zem ūdens?? :)

 

Nepamēģināsi...neuzzināsi ! ;) :)


  • 1

#4 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 04 janvāris 2015 - 21:56

klegers1...kam Tu jautā tādas lietas... :) Man uznāca mendele...sagribējās uzfilmēt,kā līņi ammā ēsmu iekšā.Nedaudz pačekoju internetā,aizgāju uz bodi...paprasīju ar ko var ko tādu uzfilmēt.Man ieteica šito...vot i man viņa ir! :) Nav man funktiera uz tiem 1080p 60fps zvēriem.Tupi uzlikti vidējie parametri un močī tik! :) Un vēl...pa zakonu podlasķi...kad kamera ir pa rokai,tad copes naf. :( :)


  • 0

#5 OFFLINE   Flakais

Flakais

    Precējies. Ir bērni. :D

  • Tēmas admins
  • 784 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 04 janvāris 2015 - 21:46

Man ir tā GoPro HERO3+.Cik esmu te licis sevis filmētos ,,viģikus"...variet redzēt patiesību, kas sanāk,ja kamerai ir uzstādītas ,,zelta vidusceļa" opcijas.Es tupi ieslēdzu kameru un izslēdzu.Veikalos kuros tirgo šīs kameras ir reklāmas ekrāni, uz kuriem var redzēt ,,jakabi" ar viņām filmēto...nu kosmoss jau tāds,ka dod šurp uzreiz :) ,bet cik noprotu,tad reklāmas nolūkos tie kadri ir tāāā nofotošopēti,ka tik turies!Tas zemūdens filmēšanas efekts tiek iegūts ar hermētiska futlāra palīdzību,kurā tad arī kamera tiek ievietota...nekādus vadus nav iespējams pievienot,lai redzētu...teiksim uz portatīvā,kas tiek filmēts.Nofilmēji...izņēmi no futlāra...pievieno vadu un tad tikai vari paskatīties kas ir sanācis.Ir kamerai tā saucamā WIFI funkcija vai kā viņu tur,bet vajagot attiecīgu telefonu,aifonu vai atkal...kā viņu tur.Visi papildus ,,pričendāļi" jāpiepērk atsevišķi...turētāji priekš pieres,krūtīm,utt.Akumulators zem ūdens turot apmēram divas stundas...es teiktu ka mazāk.Vēl jārēķinās ar ūdens caurredzamību iekš LV ! Attiecīgas ietilpības atmiņas karte jāpiepērk klāt.

P.s.tas tā infai no ,,čaiņika" :)

Es pamatā tāpēc arī skatos kameru ar Wi-Fi, lai mēģinot filmēt zem ūdens, var kameru vadīt no telefona un redzēt telefona ekrānā, kas zem ūdens darās. Bet ir jautājums - vai tas Wi-Fi darbosies, ja kamera būs zem ūdens?? :)


  • 0

#6 OFFLINE   klegers1

klegers1

    Gunārs Klēģers

  • Biedrs
  • 21 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 04 janvāris 2015 - 21:43

Man ir tā GoPro HERO3+.Cik esmu te licis sevis filmētos ,,viģikus"...variet redzēt patiesību, kas sanāk,ja kamerai ir uzstādītas ,,zelta vidusceļa" opcijas.Es tupi ieslēdzu kameru un izslēdzu.Veikalos kuros tirgo šīs kameras ir reklāmas ekrāni, uz kuriem var redzēt ,,jakabi" ar viņām filmēto...nu kosmoss jau tāds,ka dod šurp uzreiz :) ,bet cik noprotu,tad reklāmas nolūkos tie kadri ir tāāā nofotošopēti,ka tik turies!Tas zemūdens filmēšanas efekts tiek iegūts ar hermētiska futlāra palīdzību,kurā tad arī kamera tiek ievietota...nekādus vadus nav iespējams pievienot,lai redzētu...teiksim uz portatīvā,kas tiek filmēts.Nofilmēji...izņēmi no futlāra...pievieno vadu un tad tikai vari paskatīties kas ir sanācis.Ir kamerai tā saucamā WIFI funkcija vai kā viņu tur,bet vajagot attiecīgu telefonu,aifonu vai atkal...kā viņu tur.Visi papildus ,,pričendāļi" jāpiepērk atsevišķi...turētāji priekš pieres,krūtīm,utt.Akumulators zem ūdens turot apmēram divas stundas...es teiktu ka mazāk.Vēl jārēķinās ar ūdens caurredzamību iekš LV ! Attiecīgas ietilpības atmiņas karte jāpiepērk klāt.

P.s.tas tā infai no ,,čaiņika" :)

 

Kādā izšķirtspējā filmēji zem ūdens?

Es savus video pārsvarā filmēju ar 1080p 60fps. Tumšākos apstākļos un zem ūdens, kur vien caurredzamība ļauj, droši vien vēlams rezolūciju pamainīt - te vēl neesmu eksperimentējis. Nākamgad domāju pamēģināt arī tos augstākas izšķirtspējas filmēšanas režīmus - redzēs, cik liela būs starpība. Par papildus aprīkojumu - jā, tur vēl ir jautājums, uz ko viņiem ir lielāka peļņa - uz kamerām, vai visiem tiem loriņiem :). Bet visam ir lētākas alternatīvas, piemēram, ebay. No oriģināliem man ir tikai galvas stiprinājums. Viss pārējais uz pusi vai pat vēl lētāks un pilnīgi labā kvalitātē. Nofilmētā apskatei nepieciešamības gadījumā izmantoju savu HTC - tā aplikācija ir ļoti ērta, ja vien telefona specifikācija ļauj to uzinstalēt. Ja WiFi darbotos zem ūdens, tad būtu pavisam labi. Diezin vai GoPro ir piemērotākā, ja pamatā ir vajadzība filmēt zem ūdens. copeslietas forumā pie zemūdens kamerām bija minētas pāris alternatīvas, kurām bija pievienoti monitori. GoPro vairāk ir piemērots virsūdens aktivitātēm ar uzsvaru uz aktīvu darbību.


  • 0

#7 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 04 janvāris 2015 - 20:56

Man ir tā GoPro HERO3+.Cik esmu te licis sevis filmētos ,,viģikus"...variet redzēt patiesību, kas sanāk,ja kamerai ir uzstādītas ,,zelta vidusceļa" opcijas.Es tupi ieslēdzu kameru un izslēdzu.Veikalos kuros tirgo šīs kameras ir reklāmas ekrāni, uz kuriem var redzēt ,,jakabi" ar viņām filmēto...nu kosmoss jau tāds,ka dod šurp uzreiz :) ,bet cik noprotu,tad reklāmas nolūkos tie kadri ir tāāā nofotošopēti,ka tik turies!Tas zemūdens filmēšanas efekts tiek iegūts ar hermētiska futlāra palīdzību,kurā tad arī kamera tiek ievietota...nekādus vadus nav iespējams pievienot,lai redzētu...teiksim uz portatīvā,kas tiek filmēts.Nofilmēji...izņēmi no futlāra...pievieno vadu un tad tikai vari paskatīties kas ir sanācis.Ir kamerai tā saucamā WIFI funkcija vai kā viņu tur,bet vajagot attiecīgu telefonu,aifonu vai atkal...kā viņu tur.Visi papildus ,,pričendāļi" jāpiepērk atsevišķi...turētāji priekš pieres,krūtīm,utt.Akumulators zem ūdens turot apmēram divas stundas...es teiktu ka mazāk.Vēl jārēķinās ar ūdens caurredzamību iekš LV ! Attiecīgas ietilpības atmiņas karte jāpiepērk klāt.

P.s.tas tā infai no ,,čaiņika" :)


  • 1

#8 OFFLINE   Flakais

Flakais

    Precējies. Ir bērni. :D

  • Tēmas admins
  • 784 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 04 janvāris 2015 - 09:40

Te atradu apskatu pa vienu kompaktu zemūdens kameru:

 

http://rozetka.com.u...v_plus_dvr.html


  • 0

#9 OFFLINE   klegers1

klegers1

    Gunārs Klēģers

  • Biedrs
  • 21 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 04 janvāris 2015 - 00:13

 

 

Ja ir kāda lapa, kur būs aprakstīt par foto un video tehniku, var pārmest tur.

 

Man pašam jau ir kamera, bet uz doto brīdi esmu citas (papildus) kameras meklējumos no tā sauktās "action cam" sērijas. Tās ir sporta kameras, kur, laikam, populārākā ir GoPro. Kamera laba, to nevar noliegt, tik tā cena nedaudz "kož". Tāpēc parakos pa netu un uzgāju vienu Ķīnas analogu, kuram pat ir visai labas atsauksmes un cena jau ir daudzas reizes saldāka. Te nedaudz info, ko jau esmu apkopojis, ceri, ka arī Jums noderēs. Ir cilvēki, kas to lieto jau arī Latvijā un ir likti arī video, ja nemaldos arī te (MrLinis ar zemūdens asaru copi).

 

Ražotāja mājas lapa: http://www.sjcam.com/en/

 

Video apskats jaunākajiem 2 modeļiem:

 

 

 

 

Pārdošanas piemērs no ebaja: http://www.ebay.co.u...=item4ae2bc3254

 

Gribu vērst uzmanību arī uz modeli SJ4000.

 

NB!!! Šiem modeļiem ir daudz pakaļdarinājumu kā pēc izskata, tā pē nosaukuma.

Neko nezinu par šo kameru, drusku papētīju intereses pēc. Uz tiem salīdzinošajiem video arī bieži jāskatās uzmanīgi, jo GoPro, piemēram, ir vairāk nekā 100 dažādi filmēšanas režīmi uzliekami. Bet būtu interesanti iegūt objektīvu skatījumu un bildi no zināma cilvēka. Pērkot kameru, cenas un kvalitātes attiecība, manuprāt, ir būtiskākais faktors - atrast vidusceļu starp budžetu un vēlamo kvalitāti (vai tas ir TV formātam derīgs, vai pietiek ar YouTube u.tml.). Bieži vien tiek samaksāts par izcilu kameru, taču visa filmēšana notiek automātiskajā režīmā. Lai no GoPro dabūtu ārā maksimumu, ir ļoti labi jāpārzina arī montēšana/kadru apstrāde un jābūt ļoti jaudīgam kompim, lai ar to varētu bez nervu bendēšanas nodarboties. Arī pats ar savu GoPro Hero 3 Black Edition nefilmēju uz augstāko iespējamo izšķirtspēju, jo tā dod ārā failu, kas ir profesionāli jāapstrādā ar krāsām un citiem smalkumiem. Tā kā tas viss prasa laiku, tad jāskatās, lai kamerai uzreiz bez īpašas apstrādes ir maksimāli labs režīms, kāds interesē tās potenciālo īpašnieku. Saulaina diena ir viens, bet lietaina, apmākusies, krēsla un zemūdens filmēšana jau pavisam kas cits. Gāju tiem džungļiem cauri pirms pāris gadiem, kad konkurentu bija mazāk - man bija vieglāk :). Novēlu Tev arī tikt pie tās, ar kuru sadzīvosi bez strīdiem - gaidīšu atsauksmes un pats galvenais - video atskaites :)! Vēl neliels ietekmējošais faktors - painteresējies, kāds tai ķīniešu kamerai ir klientu serviss problēmu gadījumā.

 

SJ5000 modelis ir jaunums, kuram pat jūtūbā pagaidām nevar neko daudz atrast, ja neskaita kastes atpakošanu. Līdz šim it kā biju nobriedis jau GoPro, pat skatījos uz jauno, ceturto, bet izlēmu sevi pamocīt, pameklēt, palasīt, paanalizēt, tā teikt, gan jau kaut ko beigās izkodīs no tā visa. Un daudzi jau meklē priekš sevis ne to dārgāko variantu, tāpēc info var noderēt arī citiem. Tajā pašā jūtūbā krievi bieži ļoti operatīvi ieliek revjuškas. Uz doto brīdi gaidām, jo vairākiem blogeriem šī kamera ir ceļā no Ķīnas. Tad jau redzēs, ko šamie sacīs. Kaut arī par SJ4000 modeli nav kopumā sliktas atsauksmes, ja nav īpašas prasības, tad par to cenu lieliska izvēle. Tikai ļoti jāuzmanās no visa veida pakaļdarinājumiem, kuru ir pilns ebajs un arī pārējos populārajos ineta veikalos tie noteikti ir. :)

 

Ja copes vajadzībām pērk GoPro, tad garām aizšaut, manuprāt, nevar. Vissvarīgākais jautājums - vai konkurenti kvalitātē (kadrs, programmatūra, kalpošanas laiks u.t.t.) ir tikuši klāt. Domāju, ka amatieru (tādiem, kā mēs) vajadzībām šobrīd jau noteikti ir lētākas alternatīvas. Katrā ziņā neatceros gadījumu, kad youtube būtu skatījies copes video un nodomājis, ka "fūūūū.... šito gan nevaru paskatīties, redzams, ka nav ar GoPro filmēts" :). Nav runa par viģikiem, kas filmēti ar kurpi. Waterwolf ir interesanta zemūdens kadriem, bet man šķiet, ka tas čakars ar uzstādīšanu un arī ar pašu copi, kad pie auklas papildus karājas kamera, jau kļūtu drusku par traku un nomāktu pašu copi - tad jau pirmajā vietā aiziet kadra dabūšana, ne zivs noķeršana. Man šobrīd pietiek ar kameras uzstellēšanu uz galvas vai uz krūtīm un pa retam arī paniekojos ar ko citu, ja ir galīga necope :).


  • 0

#10 OFFLINE   Flakais

Flakais

    Precējies. Ir bērni. :D

  • Tēmas admins
  • 784 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 04 janvāris 2015 - 00:00

Uz šo gan personīgi es neskatos, bet verķītis interesants... :rolleyes:

 

http://www.waterwolfhd.com/en/


  • 0

#11 OFFLINE   Flakais

Flakais

    Precējies. Ir bērni. :D

  • Tēmas admins
  • 784 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 03 janvāris 2015 - 23:44

 

Ja ir kāda lapa, kur būs aprakstīt par foto un video tehniku, var pārmest tur.

 

Man pašam jau ir kamera, bet uz doto brīdi esmu citas (papildus) kameras meklējumos no tā sauktās "action cam" sērijas. Tās ir sporta kameras, kur, laikam, populārākā ir GoPro. Kamera laba, to nevar noliegt, tik tā cena nedaudz "kož". Tāpēc parakos pa netu un uzgāju vienu Ķīnas analogu, kuram pat ir visai labas atsauksmes un cena jau ir daudzas reizes saldāka. Te nedaudz info, ko jau esmu apkopojis, ceri, ka arī Jums noderēs. Ir cilvēki, kas to lieto jau arī Latvijā un ir likti arī video, ja nemaldos arī te (MrLinis ar zemūdens asaru copi).

 

Ražotāja mājas lapa: http://www.sjcam.com/en/

 

Video apskats jaunākajiem 2 modeļiem:

 

 

 

 

Pārdošanas piemērs no ebaja: http://www.ebay.co.u...=item4ae2bc3254

 

Gribu vērst uzmanību arī uz modeli SJ4000.

 

NB!!! Šiem modeļiem ir daudz pakaļdarinājumu kā pēc izskata, tā pē nosaukuma.

Neko nezinu par šo kameru, drusku papētīju intereses pēc. Uz tiem salīdzinošajiem video arī bieži jāskatās uzmanīgi, jo GoPro, piemēram, ir vairāk nekā 100 dažādi filmēšanas režīmi uzliekami. Bet būtu interesanti iegūt objektīvu skatījumu un bildi no zināma cilvēka. Pērkot kameru, cenas un kvalitātes attiecība, manuprāt, ir būtiskākais faktors - atrast vidusceļu starp budžetu un vēlamo kvalitāti (vai tas ir TV formātam derīgs, vai pietiek ar YouTube u.tml.). Bieži vien tiek samaksāts par izcilu kameru, taču visa filmēšana notiek automātiskajā režīmā. Lai no GoPro dabūtu ārā maksimumu, ir ļoti labi jāpārzina arī montēšana/kadru apstrāde un jābūt ļoti jaudīgam kompim, lai ar to varētu bez nervu bendēšanas nodarboties. Arī pats ar savu GoPro Hero 3 Black Edition nefilmēju uz augstāko iespējamo izšķirtspēju, jo tā dod ārā failu, kas ir profesionāli jāapstrādā ar krāsām un citiem smalkumiem. Tā kā tas viss prasa laiku, tad jāskatās, lai kamerai uzreiz bez īpašas apstrādes ir maksimāli labs režīms, kāds interesē tās potenciālo īpašnieku. Saulaina diena ir viens, bet lietaina, apmākusies, krēsla un zemūdens filmēšana jau pavisam kas cits. Gāju tiem džungļiem cauri pirms pāris gadiem, kad konkurentu bija mazāk - man bija vieglāk :). Novēlu Tev arī tikt pie tās, ar kuru sadzīvosi bez strīdiem - gaidīšu atsauksmes un pats galvenais - video atskaites :)! Vēl neliels ietekmējošais faktors - painteresējies, kāds tai ķīniešu kamerai ir klientu serviss problēmu gadījumā.

 

SJ5000 modelis ir jaunums, kuram pat jūtūbā pagaidām nevar neko daudz atrast, ja neskaita kastes atpakošanu. Līdz šim it kā biju nobriedis jau GoPro, pat skatījos uz jauno, ceturto, bet izlēmu sevi pamocīt, pameklēt, palasīt, paanalizēt, tā teikt, gan jau kaut ko beigās izkodīs no tā visa. Un daudzi jau meklē priekš sevis ne to dārgāko variantu, tāpēc info var noderēt arī citiem. Tajā pašā jūtūbā krievi bieži ļoti operatīvi ieliek revjuškas. Uz doto brīdi gaidām, jo vairākiem blogeriem šī kamera ir ceļā no Ķīnas. Tad jau redzēs, ko šamie sacīs. Kaut arī par SJ4000 modeli nav kopumā sliktas atsauksmes, ja nav īpašas prasības, tad par to cenu lieliska izvēle. Tikai ļoti jāuzmanās no visa veida pakaļdarinājumiem, kuru ir pilns ebajs un arī pārējos populārajos ineta veikalos tie noteikti ir. :)


  • 0

#12 OFFLINE   klegers1

klegers1

    Gunārs Klēģers

  • Biedrs
  • 21 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 03 janvāris 2015 - 23:29

Ja ir kāda lapa, kur būs aprakstīt par foto un video tehniku, var pārmest tur.

 

Man pašam jau ir kamera, bet uz doto brīdi esmu citas (papildus) kameras meklējumos no tā sauktās "action cam" sērijas. Tās ir sporta kameras, kur, laikam, populārākā ir GoPro. Kamera laba, to nevar noliegt, tik tā cena nedaudz "kož". Tāpēc parakos pa netu un uzgāju vienu Ķīnas analogu, kuram pat ir visai labas atsauksmes un cena jau ir daudzas reizes saldāka. Te nedaudz info, ko jau esmu apkopojis, ceri, ka arī Jums noderēs. Ir cilvēki, kas to lieto jau arī Latvijā un ir likti arī video, ja nemaldos arī te (MrLinis ar zemūdens asaru copi).

 

Ražotāja mājas lapa: http://www.sjcam.com/en/

 

Video apskats jaunākajiem 2 modeļiem:

 

 

 

 

Pārdošanas piemērs no ebaja: http://www.ebay.co.u...=item4ae2bc3254

 

Gribu vērst uzmanību arī uz modeli SJ4000.

 

NB!!! Šiem modeļiem ir daudz pakaļdarinājumu kā pēc izskata, tā pē nosaukuma.

Neko nezinu par šo kameru, drusku papētīju intereses pēc. Uz tiem salīdzinošajiem video arī bieži jāskatās uzmanīgi, jo GoPro, piemēram, ir vairāk nekā 100 dažādi filmēšanas režīmi uzliekami. Bet būtu interesanti iegūt objektīvu skatījumu un bildi no zināma cilvēka. Pērkot kameru, cenas un kvalitātes attiecība, manuprāt, ir būtiskākais faktors - atrast vidusceļu starp budžetu un vēlamo kvalitāti (vai tas ir TV formātam derīgs, vai pietiek ar YouTube u.tml.). Bieži vien tiek samaksāts par izcilu kameru, taču visa filmēšana notiek automātiskajā režīmā. Lai no GoPro dabūtu ārā maksimumu, ir ļoti labi jāpārzina arī montēšana/kadru apstrāde un jābūt ļoti jaudīgam kompim, lai ar to varētu bez nervu bendēšanas nodarboties. Arī pats ar savu GoPro Hero 3 Black Edition nefilmēju uz augstāko iespējamo izšķirtspēju, jo tā dod ārā failu, kas ir profesionāli jāapstrādā ar krāsām un citiem smalkumiem. Tā kā tas viss prasa laiku, tad jāskatās, lai kamerai uzreiz bez īpašas apstrādes ir maksimāli labs režīms, kāds interesē tās potenciālo īpašnieku. Saulaina diena ir viens, bet lietaina, apmākusies, krēsla un zemūdens filmēšana jau pavisam kas cits. Gāju tiem džungļiem cauri pirms pāris gadiem, kad konkurentu bija mazāk - man bija vieglāk :). Novēlu Tev arī tikt pie tās, ar kuru sadzīvosi bez strīdiem - gaidīšu atsauksmes un pats galvenais - video atskaites :)! Vēl neliels ietekmējošais faktors - painteresējies, kāds tai ķīniešu kamerai ir klientu serviss problēmu gadījumā.


  • 1

#13 OFFLINE   Flakais

Flakais

    Precējies. Ir bērni. :D

  • Tēmas admins
  • 784 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 03 janvāris 2015 - 20:22

Ja ir kāda lapa, kur būs aprakstīt par foto un video tehniku, var pārmest tur.

 

Man pašam jau ir kamera, bet uz doto brīdi esmu citas (papildus) kameras meklējumos no tā sauktās "action cam" sērijas. Tās ir sporta kameras, kur, laikam, populārākā ir GoPro. Kamera laba, to nevar noliegt, tik tā cena nedaudz "kož". Tāpēc parakos pa netu un uzgāju vienu Ķīnas analogu, kuram pat ir visai labas atsauksmes un cena jau ir daudzas reizes saldāka. Te nedaudz info, ko jau esmu apkopojis, ceri, ka arī Jums noderēs. Ir cilvēki, kas to lieto jau arī Latvijā un ir likti arī video, ja nemaldos arī te (MrLinis ar zemūdens asaru copi).

 

Ražotāja mājas lapa: http://www.sjcam.com/en/

 

Video apskats jaunākajiem 2 modeļiem:

 

 

 

 

Pārdošanas piemērs no ebaja: http://www.ebay.co.u...=item4ae2bc3254

 

Gribu vērst uzmanību arī uz modeli SJ4000.

 

NB!!! Šiem modeļiem ir daudz pakaļdarinājumu kā pēc izskata, tā pē nosaukuma.

 

 


  • 1






Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)