Jump to content

Bilde

Piemetušās iesnas, klepus u.c.

iesnas puņķi kā ārstēt iesnas tautas medicīna

• Lai atbildētu ienāc saitā
32 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   klops_G

klops_G

Lietotājs

• Biedrs
  • 94 ieraksti
  • Atrašanās vietaLv

Izveidots 12 jūnijs 2016 - 23:05

Te recepte parādījās 06.06. ssā sludinājums 12.06. ... varētu būt kāds ''vietējais''  :) Bet biznesa ideja nav slikta...nu ssā tādu lietu es laikam nemeklētu, bet kādā zaļajā tirdziņā ar pareizu pasniegšanu uzmanību droši vien pievērstu.

• 0

#2 OFFLINE   MuskyOscarz

MuskyOscarz

Lietotājs

• Biedrs
  • 58 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava,Vecumnieki,Jaunbērze

Izveidots 12 jūnijs 2016 - 19:01

Musky tu jau pie biznesa esi ķēries :) :) :) ?  https://www.ss.lv/ms...food/ekecj.html    Laikam esmu kaut ko ne tā samaisījis jo man līdz betmenam tālu  :) :) :)

njee es savam un savu radu vajadzibam savaariju tur betmenu dziru kads cits tirgo
  • 0

#3 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 612 ieraksti
  • Atrašanās vietaRiga-Vangaži

Izveidots 12 jūnijs 2016 - 17:14

Musky tu jau pie biznesa esi ķēries :) :) :) ?  https://www.ss.lv/ms...food/ekecj.html    Laikam esmu kaut ko ne tā samaisījis jo man līdz betmenam tālu  :) :) :)  

• 0

#4 OFFLINE   MuskyOscarz

MuskyOscarz

Lietotājs

• Biedrs
  • 58 ieraksti

Izveidots 11 jūnijs 2016 - 19:54

acumers nedaudz izsities domato 2kg vieta ievacas 4,4kg

Tada manta nekad nevar but par maz:)

ir sirups gatavs sanaca 14L labuma
  • 1

#5 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 612 ieraksti

Izveidots 11 jūnijs 2016 - 17:51

acumers nedaudz izsities domato 2kg vieta ievacas 4,4kg

Tada manta nekad nevar but par maz:)

• 2

#6 OFFLINE   MuskyOscarz

MuskyOscarz

Lietotājs

• Biedrs
  • 58 ieraksti

Izveidots 11 jūnijs 2016 - 11:17

nu ta zalie ciekuri ievakti un jakeras klat pie varisanas acumers nedaudz izsities domato 2kg vieta ievacas 4,4kg
  • 1

#7 OFFLINE   degarzivs

degarzivs

Edgars

• Biedrs+
  • 246 ieraksti
  • Atrašanās vietaZA

Izveidots 09 jūnijs 2016 - 09:02

Nu priekš manis labākā recepte kā tikt vaļā no zarazas jau pie pirmajiem sindromiem ir vismaz 5 sarkanie pipari un kuriem tiek izstrēbts kāds litrs karstas zāļu tējas! Lieliski palīdz! Iesnām ļoti labs līdzeklis ir alpu vijolītes saknes sula - nogriež mazu šķēlīti no saknes, sarīvē, izspiež sulu un sajauc ar ūdeni 1:5, tālāk pilina degunā - izkož jau nu tīri krietni, bet palīdz uz ilgu laiku!

• 1

#8 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 09 jūnijs 2016 - 07:49

Par tām čiekuru tējām :))) Izlasiet rūpīgi, tur ir daži atslēgvārdi - negaidot ienas un klepu ik pa laikam iešauj :D Pēc šitādiem tekstiem man ir skaidrs, ka cilvēks, kurš ar šitām pesteļošanām nodarbojas, reāli sajēdz ko dara un viņam tā dzira palīdz.

Iesnas un klepus pa lielam ir sasitītas ar vīrusiem, ja vien klepus jau nav kā komplikācija pēc gripas vai kā cita. Pret vīrusiem zāļu nav. Tātad, pret klepu un iesnām nav zāļu nekādu. Ir tikai divas iespējas - stiprināt imunitāti - rūdoties, ēdot vitamīnus - piemēram, dzerot čiekuru tēju, iemācīties sadzīvot, vai izvairīties no stresa, kas grauj imunitāti. Otra iespēja - palīdzēt organismam ātrāk cīnīties ar vīrusu, kurš ir izsities cauri imunitātei - nēsāt vilnas cepuri mājās, vai lietot dažādus sviedrus vai urīnu dzenošos līdzekļus.

Vienmēr labāk ir neslimot, nekā ārstēties. Tādēļ dzeriet čiekurus! Es noteikti kaut kad sev to dziru uztaisīšu :)))

• 2

#9 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 612 ieraksti

Izveidots 07 jūnijs 2016 - 17:44

Un kā garšo?

Ivo sīrups pa pirmo ,varbūt nedaudz jūt sveķu garšu.Čiekuri gan vairāk garšoja pēc priedes bet ar ok :)  Nu Ivo es jau esmu gatavs barterim,tu tak zini :)

• 1

#10 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 227 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 07 jūnijs 2016 - 17:41

sāk lasīt apmēram kādu nedēļu pirms jāņiem

Tagad,tagad. Tas jau atkarīgs no vietas.Gan jau tur kur tiek mazāk saule un ir vēsāks čiekuri būs vēlāk.Tā kā maisu rokā un uz kādu priežu audzi prom   :)  Manā gadījumā pļavas aizaugušas ar priedēm :)

Un kā garšo? Nav tā garša, ka esi iekodies kādā priedē? :)

• 0

#11 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 612 ieraksti

Izveidots 07 jūnijs 2016 - 16:42

sāk lasīt apmēram kādu nedēļu pirms jāņiem

Tagad,tagad. Tas jau atkarīgs no vietas.Gan jau tur kur tiek mazāk saule un ir vēsāks čiekuri būs vēlāk.Tā kā maisu rokā un uz kādu priežu audzi prom  :)  Manā gadījumā pļavas aizaugušas ar priedēm :)

• 1

#12 OFFLINE   MuskyOscarz

MuskyOscarz

Lietotājs

• Biedrs
  • 58 ieraksti

Izveidots 07 jūnijs 2016 - 11:28

silpeiv - čiekuri tgd lasīti?

...

...

Pss.Maksimālais līdz jūnīja beigām derēs zaļie čiekuri sīrupam.

paldies protams ;) vnk atceros, ka  lasīju - zaļos čiekurus sāk lasīt apmēram kādu nedēļu pirms jāņiem ... tāpēc prasu vai ienākušies jau tgd?!

• 0

#13 OFFLINE   klops_G

klops_G

Lietotājs

• Biedrs
  • 94 ieraksti
  • Atrašanās vietaLv

Izveidots 07 jūnijs 2016 - 10:50

...

...

• 0

#14 OFFLINE   MuskyOscarz

MuskyOscarz

Lietotājs

• Biedrs
  • 58 ieraksti

Izveidots 07 jūnijs 2016 - 10:38

• 0

#15 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 612 ieraksti

Izveidots 06 jūnijs 2016 - 19:44

Priežu čiekuru sīrups

2 kg zaļi priežu čiekuri,4 litri ūdens,4 kg cukura

Salasītos čiekurus pārlej ar verdošu ūdeni un patur 10 minūtes,ūdeni nolej nost atbrīvojoties no gružiem un skujām. 

Pievienotais fails  DSC_0146.JPG   231,86K   0 reizes lejupielādēts Pievienotais fails  DSC_0149.JPG   168,88K   0 reizes lejupielādēts

Katlā liek ūdeni un cukuru,kad cukurs izkusis liek klāt čiekurus un vāra 3 h uz lēnas uguns

Pievienotais fails  DSC_0151.JPG   101,14K   0 reizes lejupielādēts

Sīrupu pildam burkās un negaidot klepu,iesnas un vel visādus baciļus pa dažam tejkarotēm nedēļā iedzeram.

Pievienotais fails  DSC_0153.JPG   110,63K   0 reizes lejupielādēts

Ps. Izvārītos čiekurus dažus var likt kopā ar sīrupu burkā un arī ēst jo viņi ļoti mīksti 

• 6

#16 OFFLINE   andzha65

andzha65

Lietotājs

• Biedrs
  • 68 ieraksti

Izveidots 19 novembris 2015 - 16:44

Es arī cepuri velku tikai uz copi un mana vakara frizūra arī ir 0 :D Tu visticamāk esi labi norūdījies vai arī neapmeklē publiskas vietas, kur vīrusainie staigā :D Es arī laukā ejot cepuri nevelku,bet mājās tagad gan :D Pēc nepieciešamības:D

Par publiskām vietām tiesa,maz apmeklēju,bet darbs man ir 8stundas 100% laukā,cepures vietā jālieto ķivere.Par to cepures valkāšanu mājās es padomāšu:)

• 0

#17 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 19 novembris 2015 - 15:03

Es arī cepuri velku tikai uz copi un mana vakara frizūra arī ir 0 :D Tu visticamāk esi labi norūdījies vai arī neapmeklē publiskas vietas, kur vīrusainie staigā :D Es arī laukā ejot cepuri nevelku,bet mājās tagad gan :D Pēc nepieciešamības:D

• 1

#18 OFFLINE   andzha65

andzha65

Lietotājs

• Biedrs
  • 68 ieraksti

Izveidots 19 novembris 2015 - 14:40

Es jau 2 gadus iztieku bez iesnām. Metode ģeniāli vienkārša - valkā cepuri!!! Cilvēka galva ir sarežģīta termodinamiska sistēma, kur viss ir saistīts. Protams viss iepriekšminētais arī palīdz, bet par cepuri neviens nekad nestāsta - it sevišķi aptiekāri un dakteri. Man to pastāstīja vecs vīriņš. Sākumā arī smīkņāju, bet šodien jau varu to ieteikt visiem , jo ir pārbaudīts. Es ja jūtu, ka kaut kur esmu apaukstējies vakarā mājās (istabā) 2 stundas turu galvā cepuri un viss ir kārtībā. Galva izsildās ar visiem degunu dobumiem.  Starp citu - no termodinamikas viedokļa matus uz galvas var uzskatīt par siltumizolāciju. Daba ir pacentusies, bet ar cepuri ir nedaudz jāpiepalīdz!!!

:DDDŠito ar nebiju lasījis,kamēr mirtins nepacēla šo tēmu.

Es savukārt varu pateikt par sevi,ka neslimoju ar iesnām jau vairākus gadus,tfu tfu tfu.Cepuri nenēsāju,pat ziemā.Vienīgās reizes kad uzvelku cepuri,tā ir foreļcope,tas tādēļ lai brienot pa krūmiem nesabirst nekas aiz apkakles,tā ir vienīgā cepure manā,,milzīgajā,,kolekcijā.Matus arī griežu katru otro mēnesi uz 0-īti.Var būt jau kaut kas ir atsaldēts,ka iesnas nemetās?:)))

Cepures nenēsāšanas ilgums jau ir kopš armijas,tas ir vairāk kā 30 gadi.

• 1

#19 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 19 novembris 2015 - 10:08

Nejauši izlasīju te dažus komentārus. Riktīgi ierēcu par personāža Dzelzis komentu par cepures nešāšanu. Tad pienāca diena, kad sīkais nolikās, sieva šņaukājas jau otro nedēļu, bet es sēžu mājās simeikās un veco pidarku galvā!!!! Veči, tā ir štelle. Ik pa laikam uznāk tādas kā nelielas lomkas, no rīta tāds puspuņķis. Es neko, dzeru tējas kaut kā izvelku darbā līdz vakaram. Kā tieku mājās, tā cepure galvā! Sākumā liekas ka patraki - galva riktīgi svīst, vajag daudz dzert. Jo ja nedzers, tad trešajā stundā galva sāk reibt.

Jau pašā sākumā sajutu, ka lieta ir pareiza. Tādēļ nēsāju pat vairāk nekā 2h. Darbā un mājās ir lazarete, bet es turos. Pagaidām vienīgais.

Man gan ir doma, ka pret kaut kādiem baisajiem vīrusiem tas nepalīdzēs... nu neticu, ka cepure var noēst gripu. Bet šitos saaukstēšanās draņķus, kas pašlaik te cirkulē - mierīgi.

Tā ka Dzelzi - uzlieku tavā priekšā cepuri un zemu paklanos!!!! :D

• 3

#20 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Rakstnieks

• Biedrs+
  • 789 ieraksti

Izveidots 12 novembris 2015 - 13:44

Var pamēģināt medu, pienu un balzāmu, katru ņem 1/3 daļu. Piens jāuzsilda. ja saaukstējies tad fiksi jāierauj groks bet bieži tomēr tās 3-5 dienas jānopunķojas

• 0

#21 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 227 ieraksti

Izveidots 11 novembris 2015 - 19:04

Vispār tikko jūtu, ka būs iesnas un klepus (pēc sajūtām kakls sauss, "kašājas" un deguns tā kā viegli aizlikts ciet) - NEKAVĒJOTIES uz veikalu pēc 0.5L pipariņa, kājās siltas zeķes, džemperis - karoče jo siltāk jo labāk - un tad pipariņu iekšā aizdzerot ar karstām dabīgām tējām - arī vismaz 0.5 vai pat vairāk (liepziedi, piparmētra, pelašķis utt) - zem segas un gulēt. Pēc pamošanas spilvenu, palagu un segu var izgriezt no sviedriem, bet ja to izdara pie pirmajām pazīmēm un operatīvi, tad rezultāts ir garantēts!!!

Šito esmu izmēģinājis , tas tiešām palīdz , aizmigu galīgi slims , pamodos pilnīgi vesels .

Es tak jau neuzspēju un aizlaidu pusslims uz Alūksnes mačiem! Pipars nelīdzēja!

• 0

#22 OFFLINE   gintsgg

gintsgg

Rakstnieks

• Tēmas admins
  • 820 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 11 novembris 2015 - 17:04

Vispār tikko jūtu, ka būs iesnas un klepus (pēc sajūtām kakls sauss, "kašājas" un deguns tā kā viegli aizlikts ciet) - NEKAVĒJOTIES uz veikalu pēc 0.5L pipariņa, kājās siltas zeķes, džemperis - karoče jo siltāk jo labāk - un tad pipariņu iekšā aizdzerot ar karstām dabīgām tējām - arī vismaz 0.5 vai pat vairāk (liepziedi, piparmētra, pelašķis utt) - zem segas un gulēt. Pēc pamošanas spilvenu, palagu un segu var izgriezt no sviedriem, bet ja to izdara pie pirmajām pazīmēm un operatīvi, tad rezultāts ir garantēts!!!

Šito esmu izmēģinājis , tas tiešām palīdz , aizmigu galīgi slims , pamodos pilnīgi vesels .

• 0

#23 OFFLINE   MuskyOscarz

MuskyOscarz

Lietotājs

• Biedrs
  • 58 ieraksti

Izveidots 11 novembris 2015 - 14:41

• 3

#24 OFFLINE   MuskyOscarz

MuskyOscarz

Lietotājs

• Biedrs
  • 58 ieraksti

Izveidots 11 novembris 2015 - 14:34

Domāju ka 4 . varētu būt labs pie aizcietējumiem .

:D :D :D :D :D

tavs komentārs lika smieties skaļā balsī un kolēģi tā dīvaini sāka lūkoties uz mani :D :D :D

• 2

#25 OFFLINE   gintsgg

gintsgg

Rakstnieks

• Tēmas admins
  • 820 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 11 novembris 2015 - 07:34

Domāju ka 4 . varētu būt labs pie aizcietējumiem .

• 3

#26 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 227 ieraksti

Izveidots 11 novembris 2015 - 00:37

Aizsmacis un ar dziļu klepu esmu jau otro nedēļu, nelīdz ne aptieka, ne pipariņš, čoms ieteica karstu alu, (domāju, ka joko) rītā provēšu kādu no šīm receptēm :)

Var būt kāds ir provējis?

Pievienotais fails  karsts alus.jpg   30,52K   0 reizes lejupielādēts

Рецепты приготовления горячего пива при простуде:
  1. На 0,5 литра подогретого пива растворить 2 столовые ложки меда. Пить эту смесь следует на ночь или вечером. После употребления напитка лучше лечь в постель и хорошо пропотеть.
  2. Пиво подогреть вместе с пряностями (гвоздика, корица, лимонная или апельсиновая цедра), но разогревать пиво до кипения не нужно. Принимать на ночь или вечером.
  3. Взбить 3 желтка вместе с 3 столовыми ложками сахара, чтобы получилась густая пена. Эту смесь вылить тонкой струйкой в 0,5 литра горячего пива и помешивать до загустения, но не кипятить! Выпить всю смесь и лечь в постель.
  4. Стакан пива согреть со стаканом молока до 30-40 градусов и выпить. Такой напиток хорошо снимает мокроту и устраняет кашель.
  5. Среднюю головку чеснока пропустить через чесночницу, добавить 2 лимона, порезанных на мелкие дольки, затем добавить 300 г сахара и 0,5 литра пива. Всю смесь сварить в течение получаса на водяной бане в плотно закрытой посуде. Весь отвар процедить, и принимать по 1 столовой ложке 3 раза в день, за 30 минут до еды. Хорошо помогает при всех бронхолегочных заболеваниях.

• 0

#27 OFFLINE   caga

caga

Jauniņais

• Biedrs
  • 1 ieraksti
  • Atrašanās vietapriekules nov.

Izveidots 11 marts 2014 - 10:06

http://www.kp.ru/daily/24346.3/535110/ man tas līdz.vēl var mēģināt 1tējkaroti jūras sāls uz glāzi ūdens un šo škīdumu pilināt degunā cik vien bieži iespējams.var šķīdumu ieliet mazākā trauķā nu kādi gr.30-40 un pieliet 1tējkaroti sīpolu sulas.cītīgi šo pilinot un masējot iesnas izārstēsi 2-3dienās.

• 0

#28 OFFLINE   Valters

Valters

Super dalībnieks

• Biedrs+
  • 101 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Izveidots 10 marts 2014 - 15:59

Man labāk palīdz sīpols, ķiploks :) Cenšos zāles nelietot, jo zāles grauj imunitāti.

Pluss visam kopā es cenšos sevi psiholoģiski noskaņot, ka esmu vesels nevis slims :)  (liekas, ka bieži ir palīdzējis).

PS. Tas viss ir kad esu saaukstējies.

• 0

#29 OFFLINE   Dzelzis

Dzelzis

Lietotājs

• Biedrs+
  • 92 ieraksti
  • Atrašanās vietaJaunpagasts

Izveidots 10 marts 2014 - 11:45

Es jau 2 gadus iztieku bez iesnām. Metode ģeniāli vienkārša - valkā cepuri!!! Cilvēka galva ir sarežģīta termodinamiska sistēma, kur viss ir saistīts. Protams viss iepriekšminētais arī palīdz, bet par cepuri neviens nekad nestāsta - it sevišķi aptiekāri un dakteri. Man to pastāstīja vecs vīriņš. Sākumā arī smīkņāju, bet šodien jau varu to ieteikt visiem , jo ir pārbaudīts. Es ja jūtu, ka kaut kur esmu apaukstējies vakarā mājās (istabā) 2 stundas turu galvā cepuri un viss ir kārtībā. Galva izsildās ar visiem degunu dobumiem.  Starp citu - no termodinamikas viedokļa matus uz galvas var uzskatīt par siltumizolāciju. Daba ir pacentusies, bet ar cepuri ir nedaudz jāpiepalīdz!!!

• 2

#30 OFFLINE   Sencis

Sencis

Pīters

• Tēmas admins
  • 320 ieraksti
  • Atrašanās vietaPreiļi, bieži Rušona ezera piekraste

Labs cilvēks

Izveidots 10 marts 2014 - 10:43

No tautas līdzekļiem palīdz ķiploku sula ar pienu, bet pasākums nav priekš slabakiem  :D

• 1

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)