Jump to content

Bilde

Vimbu cope

vimbas vimbu cope uz vimbām vimbu makšķerēšana delfim cope

• Lai atbildētu ienāc saitā
52 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   zalais

zalais

Jauniņais

• Biedrs
  • 1 ieraksti
  • Atrašanās vietaValmiera

Izveidots 02 aprīlis 2019 - 14:05

Gauja pie Valmieras

Pievienots(ie) fails(i)

• 10

#2 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Eksperts

• Biedrs+
  • 1 157 ieraksti

Izveidots 20 marts 2019 - 09:38

ŠITAS VIĢIKS JAU AR GARU BĀRDU-))) 2015 GADS

Tas jā, bet es nedomāju, ka vimbu ir mazāk.

• 0

#3 OFFLINE   breksis

breksis

Lietotājs

• Biedrs
  • 38 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala

Izveidots 20 marts 2019 - 09:18

ŠITAS VIĢIKS JAU AR GARU BĀRDU-))) 2015 GADS

• 0

#4 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Eksperts

• Biedrs+
  • 1 157 ieraksti

Izveidots 20 marts 2019 - 09:01

• 1

#5 OFFLINE   avars

avars

Jauniņais

• Biedrs
  • 6 ieraksti
  • Atrašanās vietapie Gaujas

Izveidots 20 marts 2019 - 08:37

Pie Virešiem vēl ledus krastos un paliels ūdens,Vidagā veči svētdien sēdēja,bet teica,ka daudz drazas iet

• 0

#6 OFFLINE   ALNIS07

ALNIS07

Ričs

• Biedrs+
  • 382 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 20 marts 2019 - 07:15

Kas ar vimbām darās Gaujā.
Ja var, padalās ar info par situāciju augštecē. Gaujiena, Vireši...
Paldies jau iepriekš!!!!!!!!!

Domāju ka vēl par ātru,bet kas zin
  • 0

#7 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Eksperts

• Biedrs+
  • 1 157 ieraksti

Izveidots 19 marts 2019 - 21:44

Bebrs, man tev jautājums kā Bauskas iezemietim. Paskatījos tiešsaistes kamerā, kā pār Mēmeles rumbu zivis lec. Kā rādās, ar šito vasaras līmeni vispār kāda pāri tiks, vai nonārstos lejpusē? Bija doma braukt augšpusē ķert, bet nez vai ir vērts, tur nevienas vimbas noteikti nav :)

Neatbildēts jautājums, labāk vēlāk, kā nekad :D Bez tām kas katru gadu uziet augšā,  augšpusē ir sava populācija, kas tur dzīvo cauru gadu un nekur uz jūru atpakaļ nemauc. Nav tik lielas kā Bauskā, bet noteikti mēra, pat labi virs mēra. Var vilkt vēl labāk kā pavasarī. 2 lietas - jāzina kur un obligāti barot.

• 2

#8 OFFLINE   agris4245

agris4245

Agris

• Biedrs
  • 154 ieraksti
  • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 31 marts 2016 - 17:20

Kas ar vimbām darās Gaujā.

Ja var, padalās ar info par situāciju augštecē. Gaujiena, Vireši...

Paldies jau iepriekš!!!!!!!!!

• 0

#9 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 31 marts 2016 - 14:46

Bebrs, man tev jautājums kā Bauskas iezemietim. Paskatījos tiešsaistes kamerā, kā pār Mēmeles rumbu zivis lec. Kā rādās, ar šito vasaras līmeni vispār kāda pāri tiks, vai nonārstos lejpusē? Bija doma braukt augšpusē ķert, bet nez vai ir vērts, tur nevienas vimbas noteikti nav :)

• 1

#10 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Eksperts

• Biedrs+
  • 1 157 ieraksti

Izveidots 30 marts 2016 - 21:28

Cik smagus pludiņus izmantojat copējot vimbas ?  Es te noskatījos lielupē,ka laikam jābūt diezgan lielam un smagam.

Tas jau atkarīgs no vietas, es 14 gr izmantoju ļoti reti, pārsvarā 8-10 gr, piemēram īstajā Bauskā tas viss arī atkarīgs cik tālu grib aizmest, tāpēc tur lieto smagākus pludus un manā skatījumā vimbu copei nekur nederīgās inerces spoles . Pamatpripncips ir tāds ka ēsmai vislaik jābūt gultns tuvumā vai vēl labāk, "jātausta to", ēsmai jābūt pirmajai kas parādās zivs redzes lokā, nevis svinam, tāpēc pludinot aukla jāpietur, pavadas garums nav mazsvarīgs, vienādojums ir apmēram šāds vieta+ kāts +spole +aukla+pluds+svins+pavada+mormiška +ēsma+laika apstākļi+X+Y+Z= dafiga vimbas  :)  Seklā vietā, piemēram smags pluds mētājot tikai izbaidīs zivis.

• 4

#11 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 620 ieraksti
  • Atrašanās vietaRiga-Vangaži

Izveidots 30 marts 2016 - 19:26

Cik smagus pludiņus izmantojat copējot vimbas ?  Es te noskatījos lielupē,ka laikam jābūt diezgan lielam un smagam.

• 0

#12 OFFLINE   MartinsD

MartinsD

Jauniņais

• Biedrs
  • 1 ieraksti
  • Atrašanās vietaRiga

Izveidots 10 marts 2016 - 23:04

Rekur te ir video kur es copēju pie Stalģenes tilta

• 10

#13 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Eksperts

• Biedrs+
  • 1 157 ieraksti

Izveidots 06 marts 2016 - 19:47

Bauskā vimba jem. Pats nebiju, bet rītā kūpinātava jārūcina.

p.s. Jāpiestrādā pie domas kur tagad tā vimba uzturās, kādu ēsmu un kādā veidā jem. Un rezultāti neizpaliks.

• 3

#14 OFFLINE   snipiens

snipiens

Aigars

• Biedrs+
  • 2 175 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 05 marts 2016 - 20:53

Uz dažām copēm pasteidzos un paliku bešā

Iespējams ka tukšo copju vaininieki ir pamodušies ,,sīči"...mums ari vakar bija pāris viltus copes un viens plinders uz āķa.

• 1

#15 OFFLINE   skiperis

skiperis

Andris

• Biedrs+
  • 137 ieraksti
  • Atrašanās vietaDobele

Labs cilvēks

Izveidots 05 marts 2016 - 18:50

Nekad neesmu braucis copēt uz Bausku un arī nebraukšu, kaut arī tas stipri tuvāk, kā braukt pie Bebra kunga ''Bauskas''. Nepatīk man kolchozi ar visu no tā izrietošā. Kolchozu varu pieciest tikai rudenī jūrā. Šodien smuki atklāju vimbu copi Bebra ārēs. Vēl gan agrs, bet četras vimbas skaitās. Uz dažām copēm pasteidzos un paliku bešā, bet tas uz pirmās nepacietības rēķina. Laiks foršs un līmenis OK, zāle praktiski nav. Četri spožo mednieki nostaigāja garām, bet esot bez rezultāta, pēc viņu teiktā.

• 3

#16 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 04 marts 2016 - 17:03

Tā ziņa ir nepilnīga... bet neko reportierim pārmest nevaru. Diemžēl bauskas novada dome slēpj saistošos noteikumus, tādēļ jāgaida VARAM apstiprinājums un publicēšana vēstnesī. Domāju, ka daudzus sagaida nepatīkami pārsteigumi saistībā ar jaunajiem licencētās makšķerēšānas noteikumiem Bauskā.... Gaidam publikāciju:)

P.S> Labi, ka man tas kolchozs besī un es ķeru, tur kur parasti neviens neķer :)))

• 1

#17 OFFLINE   hooked

hooked

Jauniņais

• Biedrs
  • 10 ieraksti

Izveidots 04 marts 2016 - 13:15

Laikam globālais trakums iestājies par licenžu lietām Latvijā, Bauskā arī pavasara trakums :D

http://www.kasjauns....u-makskeresanai

Vienam otram būs jānomā otra garāža,kur voblas izkarināt -ieguldītā nauda esot jāatpelna.

• 0

#18 OFFLINE   martinssirants

martinssirants

Copes Guru

• Biedrs
  • 361 ieraksti
  • Atrašanās vietahttps://www.youtube.com/watch?v=YNGYuOJBnRo&t=1147s

Izveidots 01 marts 2016 - 15:18

Treknie atgriezhaas. :Daudz_naudas: :D

• 0

#19 OFFLINE   Andri

Andri

Lietotājs

• Biedrs
  • 88 ieraksti
  • Atrašanās vietaBalvi

Izveidots 01 marts 2016 - 14:58

Laikam globālais trakums iestājies par licenžu lietām Latvijā, Bauskā arī pavasara trakums :D

http://www.kasjauns....u-makskeresanai

• 0

#20 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 1 019 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 29 februāris 2016 - 17:31

Es šodien jau licenzi pieteicu  :P

• 0

#21 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 306 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 29 februāris 2016 - 01:41

Licencētā makšķerēšana Bauskas novada Lielupē, Mūsā un Mēmelē 2016.-2018.gadam

Pievienotais fails  Untitled(11).png   56,5K   1 reizes lejupielādēts

Ir beidzies Bauskas novada domes 2013.gada 28.februāra saistošo noteikumu Nr.2 „Par licencēto makšķerēšanu Bauskas novada administratīvajā teritorijā Lielupē, Mūsā un Mēmelē” termiņš, tāpēc izstrādāts jauns saistošo noteikumu projekts laika periodam no 2016.-2018.gadam.

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama licencētā makšķerēšana Bauskas novada administratīvajā teritorijā Lielupē, Mūsā un Mēmelē laika periodā no 1.aprīļa līdz 16.maijam šādos upju posmos:

• Mēmelē no labā krasta posmā no Mūsas un Mēmeles satekas augšup pret straumi līdz gājēju tiltam Bauskā;
  • Mūsā no kreisā krasta posmā no Mūsas un Mēmeles satekas augšup pret straumi līdz tiltam pie autosporta kompleksa „Mūsa” un no labā krasta posmā no šosejas tilta Bauskas pilsētā augšup pret straumi līdz tiltam pie autosporta kompleksa „Mūsa”;
  • Lielupē no abiem krastiem posmā no Staļģenes (Emburgas) tilta augšup pret straumi līdz Mūsas un Mēmeles satekai, izņemot upes posmu kreisā krastā no karjera “Zaķi” līdz Bauskas pilsētas robežai.

Nolūkā racionāli izmantot saimnieciski vērtīgas zivju sugas – vimbas resursus –, kā arī papildus iegūt finanšu līdzekļus zivju krājumu pavairošanai un aizsardzībai, biedrība „Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība” ir nolēmusi teritoriju, kurā atļauta licencētā makšķerēšana, sadalīt zonās A un B.

Vienreizējā dienas licence A zonā maksās deviņus eiro, savukārt B zonā – astoņus eiro. Sezonas licence A zonā maksās 75 eiro, savukārt B zonā – 50 eiro.  

Licencēto makšķerēšanu Bauskas novada administratīvajā teritorijā Lielupē, Mūsā un Mēmelē organizē biedrība "Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība". Tās mītne atrodas Bauskā, Uzvaras ielā 24, tālrunis – 29189821, e-pasts: bmmb@inbox.lv.

• 2

#22 OFFLINE   TINKA

TINKA

ANDREJS

• Biedrs+
  • 55 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga / Spāre

Labs cilvēks

Izveidots 13 aprīlis 2015 - 19:40

Veselais saprāts un negaidītā laika maiņa no saulainā pavasara uz vētraino rudeni mani tomēr neatrunāja šķērsot Latviju virzienā Talsi - Bauska un ierasties uz gadskārtējo vimbu copi. Pie upes uzreiz novērtējām pozitīvo. Ja sestdien vīri stāvējuši divās rindās, svētdien pavērās brīva pieeja gandrīz visur- gan Mūsā, gan Mēmelē. Galvenais, nebija kolhoza un jāklausās nepārtrauktie mātes vārdi.  Ūdens dzidrs, līmenis normāls. Vietām varēja būt mazāka straume. Copējām ar fīderīti uz grunts. Galvenā problēma bija  nežēlīgais vējš kas ne tikai drebināja makšķeri, tādejādi traucējot ieraudzīt copi, bet arī nesa pa gaisu sēžamo, tiklīdz atrāva no tā pakaļu. Un izkustēties iznāca patīkami bieži.

Sākotnēji izvirzījos pārliecinošā vadībā 5 : 0. Tam par iemeslu, jāatzīst, nebija mana meistarība bet gan tīģergarnele. Vietējā speciālista sarkanos un baltos tārpiņus Vimba absolūti ignorēja. Kad uzcienāju pārinieku ar eksotisko ēdmaņu, viņš ātri vien mani panāca un, nedaudz nosaluši, beidzām ar likumīgi pieļaujamo rezultātu 8 : 8. Zivtiņas šoreiz, tiešām, lielas, treknas un ļoti izskatīgas. Vakar ķeršanas priekus nomainīju ar vēderpriekiem, baudot līdzdoto  žāvēto kārumu. Šovakar jau čurkst uz pannas cepetīši. Labu apetīti arī Tev, atskaites lasītāj :)

Pievienots(ie) fails(i)

• Pievienotais fails  vimbas.JPG   176K   1 reizes lejupielādēts

• 12

#23 OFFLINE   Jonis

Jonis

Copes Guru

• Biedrs
  • 397 ieraksti
  • Atrašanās vietaValmiera, Baloži (Ķekavas novads)

Izveidots 10 aprīlis 2015 - 21:10

Tā sīkā taču salaka.......visu ziemu gaidija, bet tagad traucē :mad:

• 1

#24 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 1 019 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 10 aprīlis 2015 - 20:54

Šodien pēc darba biju aizkrējis līdz upei, kādu vimbeli pameklēt. No sākuma tā bija kā bija, bet tad stundas laikā 4 gabalas un vēl kādas 5 nerializātas copes. Ēsma viennozīmīgi "kapars", pārējo (tīģergarnele ar mēslinieku) pilnīgi ignorēja. Kolēģis blakus sēdēju un arī ķēra uz Kapara, man ķērās, a viņš pat copi neredzēja, laikam nebija viņa diena!!

Pievienotais fails  20150404_165346.jpg   130,99K   2 reizes lejupielādētsPievienotais fails  20150410_195712.jpg   211,74K   1 reizes lejupielādēts

Šīs mazās riebīgās zifteles nervus pačakarēja, ēda ēsmu nost

Pievienotais fails  20150404_153411.jpg   191,41K   1 reizes lejupielādēts

• 5

#25 OFFLINE   J0nis

J0nis

Jānis

• Biedrs
  • 14 ieraksti
  • Atrašanās vietaIecava

Izveidots 08 aprīlis 2015 - 07:22

Sākumā nesapratu kas par karti ,izrādās apgriezta otrādi :)

Esmu novērojis ka centrā(Mūsa,Mēmele) sēž vairāk ar pludiņu ,ja gruntene tad uz Lielupes pusi.Esmu ķēris uzreiz aiz gājēju tiltiņa,bij oky ,bet tā vairs nav licenzētā zona.

• 0

#26 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 1 019 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 07 aprīlis 2015 - 19:35

Šodien pirmo reizi nopirku vimbu licenzi pie Bauskas, gribās izmēģināt kas tajā pusē notiek. Bet paliek jautājums - uz kuru vietu doties un uz ko labāk ķert? Jelgavas apkaimē ir skaidrs, divi āķi, 100 gr svins un tīģergarneli uz āķa, bet kā pie Bauskas? Var varat iedot padomu?

vimbas.jpg

Šādu copi gan negribētos, kad veči stšv plecu pie pleca

61525__5146dfdb3d140.jpg.jpg

• 2

#27 OFFLINE   Redboat

Redboat

Lietotājs

• Biedrs
  • 49 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 08 marts 2015 - 16:34

šorīt, kamēr sievietes pa savām lietām, vīri uz vimbu copi, lielupē udens pacēlies salīdzinājumā ar nedēļas sākumu, duadz drazas, ik pa 15-20 min jāpārmet, nu i nafig, zivju nav, laiciņš jau lielisks, cop'maniem kam viena , kam divas, vairumam nekā,... gan jau vēl būs, ne asakas ....

• 1

#28 OFFLINE   MADHAUSE

MADHAUSE

Jauniņais

• Biedrs
  • 18 ieraksti
  • Atrašanās vietaPardaugava

Izveidots 27 marts 2014 - 18:01

Snipien jebkura gadijuma labs keriens :emoticon-0148-yes2:

• 0

#29 OFFLINE   snipiens

snipiens

Aigars

• Biedrs+
  • 2 175 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 26 marts 2014 - 19:20

Šodien atmaksāju kaimiņienei ar to pašu! :) Viņa reiz mani ,,saslimdināja" ar jūras copi uz butēm.Es viņu šodien ar vimbu copi!Atmaksa saldāka par medu! ;) :) Labi...jokus pie malas.

No rīta sākām ar Bausku,jo bija ienākusi infa,ka tur labi paķertas vimbas.Aizbraucām...uzmetām lūriņus un sapratām,ka tas nav priekš mums.Mēs ar gruntenēm... (jūras kātiem un nedaudz pārtaisītām jūras sistēmām...priekš manis tām pašām gruntenēm),bet tur ar lieliem pludiem vālē.Upē dolomīta grunts,kur zaceps garantēts uz katru iemetienu. :( :) Braucam meklēt,kur varētu iemest gruntenes.Aizbraucam uz vietu,kur var,bet tur cita šaize...gar to krastu pa virsu nes tādu ,,šņagu" ,ka vispār nav vērts copenes vilkt ārā.Za to redzam,ka otrā krastā ūdens virsma tīra un copmaņi pa kādai vimbai izvelk.Nu шo...pa dzelzi un pa tuvāko tiltu esam otrā krastā.Viena vieta kā reiz atbrīvojusies,kurā tad arī ,,nosēdinu" kaimiņieni...pats iejūtos instruktora lomā,jo vieta tikai vienai copenei.Uz āķa saspraustie baltie un slieķeles ar ~120gr. svina palīdzību tiek nogādāti upes dzīlēs.Pēc mutiskas instruktāžas,kā varētu izskatīties vimbas cope...spicīte tiek atliekta atpakaļ un atkal nostiepta.Pēc brīža kas tāds atkārtojās.Nesagaidot izteiktu spicītes raustīšanu un ņemot vērā,ka pārāk ilgi dēļ ,,šņagas" nevar gaidīt,tiek pieņemts lēmums izvilkt un pārbaudīt.Es pat tā īsti nenobrīnījos par faktu,ka kaimiņienei bija pieķēries vimbu ,,duplets",jo acīmredzot vienkārši notikās tas,kam bija jānotiekas...iesācēja veiksme nostrādāja,kā pienākas! :emoticon-0148-yes2: :) Pēc brīža atbrīvojās arī blakus vieta un es arī iemetu grunteni.Rezultātā es zaudēju 1 pret 5! :) Kaimiņiene ,,starā"! :) Bildē lielākā vimba pieķērās man,bet pārējās kaimiņienei...ā viņai viena vēl paspruka!VVunea!!!

Pievienots(ie) fails(i)

• Pievienotais fails  002.JPG   217,82K   3 reizes lejupielādēts

• 7

#30 OFFLINE   Valters

Valters

Super dalībnieks

• Biedrs+
  • 101 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Izveidots 26 marts 2014 - 13:22

Es ķeru tikai ar fīderi, tests ne mazāks par 120gr, jo izmantoju arī uz butēm

Man tieši tāds pats un tieši domāts arī tādiem pašiem nolūkiem un tapēc nesūdzos :)

• 0

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)