Jump to content

Bilde

Auklas

pītās auklas monofilās auklas japāņu auklas aukla copei cope auklas tipi

• Lai atbildētu ienāc saitā
40 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 23 maijs 2017 - 11:25

Pa lielam jāpiekrīt Marekam. Ja pareizi noregulē spoles bremzi un neforsē un neceļ aiz auklas, tad ar 1,5 kg auklu, mierīgi 3kg brekšus var šlepēt:)

• 2

#2 OFFLINE   Tīģeris

Tīģeris

Alex

• Biedrs
  • 654 ieraksti
  • Atrašanās vietaPuša

Izveidots 23 maijs 2017 - 11:12

mirtins, Kāpēc jāpērk aukla par 5 eiro, ja ķeras zivis pa 200g? Priekš karpām man ir resnāka aukla, 3 kg izturēja, cik max iztur, kādu dienu notestēšu.

• 0

#3 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 23 maijs 2017 - 11:04

Nopirku auklu, komplektā 2 gabali(300m) 3.6 eiro. Iztur tikai 3 kg. Ja 3kg zivs pretosies, šī aukla neizturēs!

Kāts, spole un makšķernieks tak ar taja procesā kautko dara netikai plika aukla :)

• 1

#4 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 23 maijs 2017 - 10:55

Bet kādēļ ir jāpērk nezināmi sūdi. Labāk pirkt zināmus :D Lai kā visi kritizē, uzskatu, ka Salmo auklas ir pat ļoti ok. Pat pītene Salmo Elite Braid ir gluži normāla aukla. Jā, paskaļa, jā nesalīdzināma ar augstā gala auklām, bet par to cenu... es domāju, ka cenas un kvalitātes attiecība Salmo auklām ir ļoti laba. Pavadiņām gan mēdzu ņemt arī ko šerpāku no dārgā gala Milo, bet tas jau ir īpašs stāsts:)

• 0

#5 OFFLINE   Tīģeris

Tīģeris

Alex

• Biedrs
  • 654 ieraksti
  • Atrašanās vietaPuša

Izveidots 23 maijs 2017 - 10:39

Nopirku auklu, komplektā 2 gabali(300m) 3.6 eiro. Iztur tikai 3 kg. Iepakojumā bija 160 m auklas.

Pievienots(ie) fails(i)

• 0

#6 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 1 019 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 28 novembris 2015 - 17:46

• 1

#7 OFFLINE   Riks

Riks

veco zēns

• Biedrs+
  • 112 ieraksti
  • Atrašanās vietaPreiļi

Labs cilvēks

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 11:55

momoi ryujin iIzplata Ēsma

• 1

#8 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 620 ieraksti
  • Atrašanās vietaRiga-Vangaži

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 11:54

Patīk eksperimentēt. Nopirku šitādu:

Hmm kur tad pie šādas tiki ? Meklēju e-bayā pēc nosaukuma kas bildē neko neuzrādīja .....

http://esmashop.lv/e.../shopprod/4455/

• 0

#9 OFFLINE   mrdzintars

mrdzintars

Lietotājs

• Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija, Rīga, Latgales priekšpilsēta

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 11:49

Hmm kur tad pie šādas tiki ? Meklēju e-bayā pēc nosaukuma kas bildē neko neuzrādīja .....

• 0

#10 OFFLINE   Sencis

Sencis

Pīters

• Tēmas admins
  • 331 ieraksti
  • Atrašanās vietaPreiļi, bieži Rušona ezera piekraste

Labs cilvēks

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 11:14

Pievienots(ie) fails(i)

• 0

#11 OFFLINE   zivgarnis

zivgarnis

Žurnālists

• Biedrs+
  • 598 ieraksti

Izveidots 24 marts 2014 - 22:24

Parauglinkā ir vecais Exist. Tāpat tā ir extra klases spole! Jaunajam modelim ir magnētiskā eļlošana un ZAION korpuss. Vot i viss jauninājums. Vecā modeļa magnēzija korpuss arī nav smags.  :)

• 0

#12 OFFLINE   zivgarnis

zivgarnis

Žurnālists

• Biedrs+
  • 598 ieraksti

Izveidots 24 marts 2014 - 22:19

Japāņiem ļoti izplatīts "second hand" variants. Pats ilgi skatījos uz vienu Exist 370$+50$ shipings (nu vēl muita). Tāpat sanāktu uz pusi lētāk kā LV. Vizuāli izskatījās kā jauna. Grūti spriest, kāds lietotājs bijis. Neticu, ka japānis kauj spoli līdz galam. Domāju, mentalitāte neļauj.  :)  Visdrīzāk, kā parādās jaunāki modeļi, pērk tos un vecos pārdod.

• 1

#13 OFFLINE   Flakais

Flakais

Precējies. Ir bērni. :D

• Tēmas admins
  • 780 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 24 marts 2014 - 22:00

Ramex. Tieši tā! Plus vēl labās spoles vienmērīgi klāj auklu. Tas ir svarīgi pie mānekļa animēšanas (tviča, džerka, utt.) 

Flakais. Uz pareizā ceļa esi! :fishing: Nopietnam makšķerniekam pilnīgi pietiek ar vidusmēra spoli. (100-150 eiro) Feini būtu, ja kāds iedotu patestēt. Uzreiz saproti, ir vai nav tavējā. Labas spoles maksā dārgi ne tik dēļ brenda. Tās, tiešā nozīmē ir labas! Kāpēc Daiwas konstruktori atteicās no gliemežvārsta? Izrādās, tas spolei nav vitāli nepieciešams. Otrkārt, ievērojami atvieglina to! 2500 Stella sver 225 grami. Tās pašas cenu kategorijas Daiwa Exist 2508 sver 195grami! Vieglā spininga balansam tas ir būtiski! Savu exsistu esmu peldinājis vairākas reizes. Iet kā jauns. Copēju bieži. Lai kaut kur luftētu! Mini mānekļiem spolei jābūt vieglai. Gribi raustīt lielos voblerus, meklē "spēka" spoli. Daiwai tāda ir Certate. Tas spiningošanai, kur kvalitatīva spole ir svarīga. Citiem copes veidiem var izmantot budžetnieces. Ja Tu redzētu ar kādām spolēm braucu vēdzelēs! :P  :P  :P Nav žēl uzkāpt ar dubļainiem zābakiem...

http://www.ebay.co.u...=item3f32b709f0

Jautājums tīri teorētisks - vai ir vērts skatīties dārgā gala spoles nevis NEW, bet USED, kā parauglinkā? Pieļauju, ka te ir kas līdzīgs ar lietota auto vai auto no salona iegādi, bet tomēr, vai šādu variantu ir vērts apskatīt??

• 0

#14 OFFLINE   jenots13

jenots13

Lietotājs

• Biedrs
  • 67 ieraksti
  • Atrašanās vietaRūjiena

Izveidots 24 marts 2014 - 21:13

Zivgarnis

Paldies par atbildi :) žēl tik ka LV nekur vēl nevar aptaustīt,bet sola ka uz aprīli būs.Tad arī jamēgina būs apčamdīt un gan jau arī iegādāties.

• 0

#15 OFFLINE   zivgarnis

zivgarnis

Žurnālists

• Biedrs+
  • 598 ieraksti

Izveidots 24 marts 2014 - 20:47

Jenot. Izvēle tiešām laba. Volkey īstenībā nav foreļu kāts, bet no basu sērijas. Tātad, "mugurkauls" tam ir! Exelents tviča kāts (tubulārais). Man ir arī solid mikrodžigam. Tici, nenožēlosi neviena izdota centa. Kāts būvēts Japānā un kā viņiem pieņemts "nolaizīts pa glauno".  :)  Tevis pieminēto vobleru klāstu darbinās ka prieks! Manējam 1-8g var krāmēt virsū līdz 12 gramiem.

• 1

#16 OFFLINE   jenots13

jenots13

Lietotājs

• Biedrs
  • 67 ieraksti
  • Atrašanās vietaRūjiena

Izveidots 24 marts 2014 - 20:28

Zivgārnis jautājums Tev

Tu saki ka izmanto Volkey,saprotu ka forelēm.Man Tev tāds jaut.es skatos uz Volkey 662l modelīti.Doma ņemt par asaru kātu tieši mazajiem vobleriem twicham, tādiem kā Rigge 56 deep/sinking modeļiem,orbit 65,khamsin jr50 un rigge 70 sinking.Copes vieta Burtnieks.Kā Tev liekas tas viss iet kopā ar manis aprakstītajiem vobleriem.Un kādi varētu būt griezti šim kātam,vai rigge 70 deep versiju viņš varētu pavilkt?Tas arī būtu max.ko no šī kāta gaidu.Jo pēc testa vajadzētu vilkt,bet tā tomēr ir deep versija ar palielu mēli un tātad arī pretestību.

Sorry,ka nav pa tēmu bet nu cerams ka admins neņems ļaunā.

• 0

#17 OFFLINE   zivgarnis

zivgarnis

Žurnālists

• Biedrs+
  • 598 ieraksti

Izveidots 24 marts 2014 - 18:05

Ramex. Tieši tā! Plus vēl labās spoles vienmērīgi klāj auklu. Tas ir svarīgi pie mānekļa animēšanas (tviča, džerka, utt.) 

Flakais. Uz pareizā ceļa esi! :fishing: Nopietnam makšķerniekam pilnīgi pietiek ar vidusmēra spoli. (100-150 eiro) Feini būtu, ja kāds iedotu patestēt. Uzreiz saproti, ir vai nav tavējā. Labas spoles maksā dārgi ne tik dēļ brenda. Tās, tiešā nozīmē ir labas! Kāpēc Daiwas konstruktori atteicās no gliemežvārsta? Izrādās, tas spolei nav vitāli nepieciešams. Otrkārt, ievērojami atvieglina to! 2500 Stella sver 225 grami. Tās pašas cenu kategorijas Daiwa Exist 2508 sver 195grami! Vieglā spininga balansam tas ir būtiski! Savu exsistu esmu peldinājis vairākas reizes. Iet kā jauns. Copēju bieži. Lai kaut kur luftētu! Mini mānekļiem spolei jābūt vieglai. Gribi raustīt lielos voblerus, meklē "spēka" spoli. Daiwai tāda ir Certate. Tas spiningošanai, kur kvalitatīva spole ir svarīga. Citiem copes veidiem var izmantot budžetnieces. Ja Tu redzētu ar kādām spolēm braucu vēdzelēs! :P  :P  :P Nav žēl uzkāpt ar dubļainiem zābakiem...

• 3

#18 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 23 marts 2014 - 11:21

Jā, budžeta spole un smalka aukla kopā neiet! Krusteniskā uztīšana ir obligāta! Pagājušo vasaru medījot asarus ar 0,06 pīteni paķēra līdaks virs 3kg. Izvilku un metu tālāk. Nekas neliecināja, ka iepriekš bija slodze. Aukla izmetās bez mazākās aizķeršanās. (Rarenium 1000) Protams bremze bija noregulēta attiecīgi. Viena no retajām spolēm, kas atsver ieguldītos līdzekļus. Šajā cenu kategorijā ir arī Mičels mag pro. Es gan ņemtu labāk Daiwa Luvias.

Zivgārni, vari, lūdzu, mazliet sīkāk pastāstīt par krustenisko tīšanu ? es apmēram to saprotu tā: aukla strādājot pie slodzes netiek ievilkta starp zemākiem tinuma slāņiem iekšā? 

• 0

#19 OFFLINE   pludinsh

pludinsh

Sandis

• Biedrs+
  • 305 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 23 marts 2014 - 11:15

Vakar spinītim iepirku akliņi 0,35mm, 4.50eur,bet uz spoles vnk metās nost visa gredzenā,domāju nemetīšu izmēģināju eksperimentu ieliku karstā ūdenī un tgd viņa taisna mēģināju izturība tpt laba kā i bija:)

• 0

#20 OFFLINE   Flakais

Flakais

• Tēmas admins
  • 780 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 23 marts 2014 - 09:23

Flakais. Mičels man ar patika. PČ ar tādu startēju. Smalko auklu klāja bez bēdas. Arī precizitāte bija līmenī. To var droši ņemt! Varbūt saņemies un paņem kādu spoli no dārgā gala? Ilgtermiņā atmaksāsies. Paziņa copē ar Certate jau astoņi gadi (bieži makšķerē) un viss štokos! Tie laiki kad ABU, Ryobi bija vienas no labākajām spolēm ir pagājuši! Vakar biju forelēs ar draugu. Viņš ķēra ar Shimano Alivio 2500 un Cormoran 3-14g "lupatu" Aukla lēta. Iedevu uzmest ar savējo Major Craft Volkey 1-8g Daiwa Steez 2508 un aukla Sunline Troutist Wild 4lb. Maigi sakot apsēdās!!!   :)  Es domāju, ka 100-150 eiro apmērā var nopirkt jau labu spoli. Pie saudzīgas apiešānās tā kalpos vairākus gadus.  

http://www.fishbon.l...-extreme-spoles

Fishbone piedāvājums izskatās labs, pēc atsauksmēm šī spole arī vairāk, vai mazāk OK. Cena paceļama...;) Pareizi jau tu saki, ka ieguldījums labā spolē ilgtermiņā atmaksāsies, bet arī dārgais gals sniedz plašu klāstu un ir tās grūtības izdarīt izvēli. Inguss te slavē Daiwa Luvias 2004, nav slikts variants, bet ir arī alternatīvas. Kura  būtu tā best of the best (adekvatās cenas robežās)...viens skatīsies uz nosaukumu, cits tikai uz tehniskiem parametriem utt. Tas izvēles process vienlaicīgi ir interesants (jo tiek iegūta plaša informācija), gan nogurdinošs...:) P.S Es, ceru, ka tāds Mitchell būtu tāds kā zelta vidusceļš, kur tu samaksā par tehnoloģiju, bet nepārmaksā par brendu.

• 0

#21 OFFLINE   zivgarnis

zivgarnis

Žurnālists

• Biedrs+
  • 598 ieraksti

Izveidots 23 marts 2014 - 07:28

Flakais. Mičels man ar patika. PČ ar tādu startēju. Smalko auklu klāja bez bēdas. Arī precizitāte bija līmenī. To var droši ņemt! Varbūt saņemies un paņem kādu spoli no dārgā gala? Ilgtermiņā atmaksāsies. Paziņa copē ar Certate jau astoņi gadi (bieži makšķerē) un viss štokos! Tie laiki kad ABU, Ryobi bija vienas no labākajām spolēm ir pagājuši! Vakar biju forelēs ar draugu. Viņš ķēra ar Shimano Alivio 2500 un Cormoran 3-14g "lupatu" Aukla lēta. Iedevu uzmest ar savējo Major Craft Volkey 1-8g Daiwa Steez 2508 un aukla Sunline Troutist Wild 4lb. Maigi sakot apsēdās!!!  :)  Es domāju, ka 100-150 eiro apmērā var nopirkt jau labu spoli. Pie saudzīgas apiešānās tā kalpos vairākus gadus.  

• 1

#22 OFFLINE   Flakais

Flakais

• Tēmas admins
  • 780 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 22 marts 2014 - 21:32

Jā, budžeta spole un smalka aukla kopā neiet! Krusteniskā uztīšana ir obligāta! Pagājušo vasaru medījot asarus ar 0,06 pīteni paķēra līdaks virs 3kg. Izvilku un metu tālāk. Nekas neliecināja, ka iepriekš bija slodze. Aukla izmetās bez mazākās aizķeršanās. (Rarenium 1000) Protams bremze bija noregulēta attiecīgi. Viena no retajām spolēm, kas atsver ieguldītos līdzekļus. Šajā cenu kategorijā ir arī Mičels mag pro. Es gan ņemtu labāk Daiwa Luvias.

Shimani negribu, jo līdz šim ir tās izmantotas (ne dārgais gals), bet jaunu nosaukumu paprovēt gan vēlos. Tevis abi minētie citi nosaukumi ir apskates sarakstā kā dārgā gala spoles, bet mēģinu atrast kaut ko arī vidējā cenu kategorijā ar labām īpašībām, tāpēc tas jaunais Mitchell 310 kaut kā iekrita acīs, bet tam nav pretīm pagaidām gandrīz nekādas atsauksmes.

• 0

#23 OFFLINE   zivgarnis

zivgarnis

Žurnālists

• Biedrs+
  • 598 ieraksti

Izveidots 22 marts 2014 - 21:26

MJ nav vajadzīga dziļā kasete!!! Tikai un vienīgi seklā. Auklas ietilpība pietiekoša, spole vieglāka.

• 0

#24 OFFLINE   Flakais

Flakais

• Tēmas admins
  • 780 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 22 marts 2014 - 21:26

Flakais, man šī http://goo.gl/aBh28F iekrita acīs:

pats rokā turējis neesmu, bet vismaz uz papīra izskatās simpātiksi un pa budžeta variantu (jancīgais daivas 2004 izmērs un lēnais ātrums)

Neder, jo rozā kastīte...:D  Pačolēšu sīkāk Daiwas, tas 2000 tām izskatās, ka būtu optimāls izmērs, jo Mitchelam tas 310 izskatās UL un tikai.

Tu to, kastīti uz copi stiep ? vai tās kastes liec mājas aiz sekcijas stikla :D  PS nu tas 2004 izmērs ir tas ko Ingus vislaik slavē ( tiesa Luvias gadījumā :)

Protams, ka kastītes tāpat kā agrāk tukšās alumīnija bundžiņas krāju...:D  Bet spoles meklējumi turpinās un process izskatās, ka nemaz tik viegls nebūs. Būtu Liepājā bode, kur varētu patestēt vidējo un dārgo galu klātienē, bet te jau tirgus to nepieprasa un  vienkārši nav ko aptaustīt...;(  Labi, ka pāris reizes mēnesī esmu Rīgā, tad būs jāieplāno novērtēšana tur.

• 0

#25 OFFLINE   zivgarnis

zivgarnis

Žurnālists

• Biedrs+
  • 598 ieraksti

Izveidots 22 marts 2014 - 21:22

• 1

#26 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 22 marts 2014 - 20:52

pats rokā turējis neesmu, bet vismaz uz papīra izskatās simpātiksi un pa budžeta variantu (jancīgais daivas 2004 izmērs un lēnais ātrums)

Neder, jo rozā kastīte...:D  Pačolēšu sīkāk Daiwas, tas 2000 tām izskatās, ka būtu optimāls izmērs, jo Mitchelam tas 310 izskatās UL un tikai.

Tu to, kastīti uz copi stiep ? vai tās kastes liec mājas aiz sekcijas stikla :D  PS nu tas 2004 izmērs ir tas ko Ingus vislaik slavē ( tiesa Luvias gadījumā :)

• 0

#27 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 408 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 22 marts 2014 - 19:42

Nopirku rīt tīšu uz spoles un mēģināšu cena 25 eur 150 m 

Pievienotais fails  P3220007.JPG   121,35K   2 reizes lejupielādēts

Pievienotais fails  P3220008.JPG   83,47K   1 reizes lejupielādēts

• 0

#28 OFFLINE   Flakais

Flakais

• Tēmas admins
  • 780 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 22 marts 2014 - 17:44

• 0

#29 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 22 marts 2014 - 16:57

• 0

#30 OFFLINE   Bandito

Bandito

Lietotājs

• Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaMālpils

Izveidots 22 marts 2014 - 14:57

Par šo neko nevaru pateikt
  • 0

Vairāk ierakstu ar atslēgvārdiem: pītās auklas, monofilās auklas, japāņu auklas, aukla copei, cope, auklas tipi

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)