Jump to content

Bilde

Ja piesūkusies ērce...

ērces piesūkusies ērce encefalīts laima slimība profilakse

• Lai atbildētu ienāc saitā
38 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Eksperts

• Biedrs+
  • 1 189 ieraksti

Izveidots 22 jūnijs 2017 - 15:53

• 3

#2 OFFLINE   root

root

Valts

• Biedrs+
  • 84 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 02 jūnijs 2015 - 12:33

Man jau šķiet, ka daudz racionālāk ir tomēr aizbraukt uz infekčiem vai ja dzīvo rajonā uz jebkuru neatliekamās palīdzības slimnīcu. 

• 0

#3 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 02 jūnijs 2015 - 11:54

Vēl idejas, kā noņemt ērci!

attachicon.gifpret ērcēm.jpgattachicon.giforiginal.jpg

attachicon.giforiginal1.jpgattachicon.giforiginal2.jpg

STarp citu, ja kādam mājās ir bērni, kuri ik pa laikam mēdz tomēr slimot, tad ir tādas zāles pret temperatūru - Ibuprofēns. Tas pats ibumetīns tikai sīrupā un tiek tirgots ar šļirci dozēšanai. Vot tai šļircei nebūs vajadzības neko griezt nost, tāpat varēs to ērci galā ietūcīt:DD

• 1

#4 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 309 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 31 maijs 2015 - 12:41

Vēl idejas, kā noņemt ērci!

Pievienotais fails  pret ērcēm.jpg   22,38K   2 reizes lejupielādētsPievienotais fails  original.jpg   22,97K   3 reizes lejupielādēts

Pievienotais fails  original1.jpg   21,47K   1 reizes lejupielādētsPievienotais fails  original2.jpg   44,26K   4 reizes lejupielādēts

• 0

#5 OFFLINE   snipiens

snipiens

Aigars

• Biedrs+
  • 2 177 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 08 maijs 2015 - 22:40

,,umelije ručki"... :)    https://www.drive2.ru/b/1961500/

• 1

#6 OFFLINE   Boroda

Boroda

Jauniņais

• Biedrs
  • 17 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 22 aprīlis 2015 - 19:30

Nez, kamēr nebiju potējies, dapiga ērces esmu dabūjis ( gandrīz visas izvilktas ar diega cilpu). Esmu Daugavas krastā ar āķi (dezinficētu ugunskurā) izčakarējis ērci no kājas. Palika rēta, jo paņēmu ar samu āķi kopā ar gaļu. Nu to nav ieteicams atkārtot. Nupat laikam atkal 3 gadi pagājuši, jātaisa it kā pote, bet čo to nav iedvesmas... Centīšos tās sīkaļas neķert. Tā pat tā pote no Laima neglābj, bet tas gan ir nelabs gadījums... gan jau netā ir visa medicīniskā infa.

• 1

#7 OFFLINE   Janjanjuks

Janjanjuks

Lietotājs

• Biedrs
  • 35 ieraksti
  • Atrašanās vietaIlūkstes novads

Izveidots 20 aprīlis 2015 - 09:20

Aptiekā ieraudzīju Aeroxon ierīci ērču izņemšanai, sapratu,ka tā jānopērk. Ierīce maksā nedaudz vairāk kā 3 eiro,bet reizē ar ierīci ir ne tikai divas atveres ērču izņemšanai,bet arī lupa,lai kārtīgi var apskatīt neganto kukaini. Ērts  kartes formāts, lai ievietotu naudas makā.

http://www.cenuklubs...pu_Aeroxon.html

• 0

#8 OFFLINE   arno

arno

Jauniņais

• Biedrs
  • 1 ieraksti
  • Atrašanās vietasalacgriva

Izveidots 19 aprīlis 2015 - 20:59

vislabāk izmantot tievu aukliņu,viegli savelk mezglu maksimāli piespiežot to pie ādas,tad aiz abiem diega galiem pieturot griež apkārt,līdzīgi kā izskrūvē skrūvi,sanāk pa smuko,

• 1

#9 OFFLINE   Bums

Bums

Aivars

• Super Moderators
  • 3 446 ieraksti
  • Atrašanās vietaJūrmala Usma

Labs cilvēks

Izveidots 17 aprīlis 2015 - 19:35

Laima slimība izpaužas tā Sēdi ezera vai upes krastā ar bada pātagu ,skaties miglā un esi laimīgs :)

• 2

#10 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 17 aprīlis 2015 - 19:09

A ja iekodusi ērce ir viens vislabākais variants braukt uz kādu medicīnas punktu lai izvelk profesionālis. A snipiena dārgajai ieteiktu skatīties kā tā koduma vieta izskatas,ja nepaliek apkārt sarkana un nepalielinas ta būs ok !

Šoreiz par ,,profesionāli" piestrādāju es pats.Par cik profesionālis pēdiņās,tāpēc arī tā ērce pārtrūka un galva palika iekšā,kur bijusi.Dārgā pēc tam pati sev veica ,,ķirurģiskas" manipulācijas ar adatu.Pašlaik ap rētas vietu nav nekādu iekaisuma pazīmju un cerams,ka neparādīsies.

Pie viena atceros no tautas medicīnas...kādreiz tiku dzirdējis,ka piesūkušos ērci vajag apsmērēt ar sviesta kaudzi un tā pati izlīdīšot.Pēc loģikas jau pareiz būtu jābūt...sviestam neietu cauri skābeklis un ērce līstu laukā dēļ skābekļa trūkuma,bet esmu dzirdējis arī pastāstus,ka ne nu lien tā ārā,kā gribētos,ne nu kā.Kaut kas vēl ir dzirdēts par diega apsiešanu ērcei,bet precīzi neatminu.Tak što... protams jau labākais būtu griezties pie mediķiem!

Smērēt sviestu un liet eļļu nevajag. Ja arī ērce lien ārā, tad viņa ļoti daudz izgrūž savu šķidrumu, līdz ar to daudz lielāka iespēja tikt inficētam. Tagad galvenais vērot pašsaj'[ut un diezgan ilgi. Inkubācijas periods šitām zarazām ir ilgs. Kādreiz teica, ka jādzer profilaksei remantadīns. Bet pērnvasar, kad sīkajam ieķērās, infektoloģijas centrā teica, kas tas viss ir štrunts. Vislabākais, ģērbties pareizi un uzpasēties, lai nepiesūcas. Otrs - apsmērēt pirms vilkšanas ar spirtu. Trešais - ir speciāli pribambasi ar cilpiņu, kas domāti ērču izvilkšanai. Jebkurā aptiekā var nopirkt. Man tāds mājās ir. To saplēsto ērci ja uzreiz, tad varbūt bija jēga aizvest pārbaudīties.

Saudzējiet sevi!

• 2

#11 OFFLINE   snipiens

snipiens

Aigars

• Biedrs+
  • 2 177 ieraksti

Izveidots 17 aprīlis 2015 - 17:56

A ja iekodusi ērce ir viens vislabākais variants braukt uz kādu medicīnas punktu lai izvelk profesionālis. A snipiena dārgajai ieteiktu skatīties kā tā koduma vieta izskatas,ja nepaliek apkārt sarkana un nepalielinas ta būs ok !

Šoreiz par ,,profesionāli" piestrādāju es pats.Par cik profesionālis pēdiņās,tāpēc arī tā ērce pārtrūka un galva palika iekšā,kur bijusi.Dārgā pēc tam pati sev veica ,,ķirurģiskas" manipulācijas ar adatu.Pašlaik ap rētas vietu nav nekādu iekaisuma pazīmju un cerams,ka neparādīsies.

Pie viena atceros no tautas medicīnas...kādreiz tiku dzirdējis,ka piesūkušos ērci vajag apsmērēt ar sviesta kaudzi un tā pati izlīdīšot.Pēc loģikas jau pareiz būtu jābūt...sviestam neietu cauri skābeklis un ērce līstu laukā dēļ skābekļa trūkuma,bet esmu dzirdējis arī pastāstus,ka ne nu lien tā ārā,kā gribētos,ne nu kā.Kaut kas vēl ir dzirdēts par diega apsiešanu ērcei,bet precīzi neatminu.Tak što... protams jau labākais būtu griezties pie mediķiem!

• 1

#12 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 620 ieraksti
  • Atrašanās vietaRiga-Vangaži

Izveidots 17 aprīlis 2015 - 05:50

Varbūīt es jau sen i slims? Kādi ir simptomi?

Nu savā mērā mēs visi esam "slimi"  cits ar copi ,cits ar vel ko :)

Nu jau pagājuši 12.gadi kopš gulēju slimnīcā ar to draņķi man viss sākās ar augstu tempretūru pāri 40 un bezspēku  (kauli sāp u.t.t). Sākuma diagnoze ja nemaldos bija bronhīts. Tad sākās nedēļa slimnīcā,viss ok .Brīvdienas mājā un atkal aidā viss no sākuma. Beigās analīzes,laikam pa kruto . o vecīt tev tak Laimas slimība brauksi uz Rīgu ārstēties..Bet ērce tak nav bijusi piesūkusies ,nu tad ar atbilde ko jau te minēja pārāpojusi pāri,saspiedis pirkstos un mutē u.t.t.   Ja vel pareizi saprotu tā locītavu forma ir viena no vieglākajām ar ko var slimot.. Es jau tik sīki neaceros ko darīja ,kā darīja slimnīcā tik zinu ka pēc tam imunsistēma bija pilnīgi sagrauta. Sekas nu ja kājas dabūn mitrumu,aukstumu un dažreiz uz laika maiņām ir tāda neciešama raujoša sajūta ka nezini kur viņas bāzt.   

A ja iekodusi ērce ir viens vislabākais variants braukt uz kādu medicīnas punktu lai izvelk profesionālis.    A snipiena dārgajai  ieteiktu skatīties kā tā koduma vieta izskatas,ja nepaliek apkārt sarkana un nepalielinas ta būs ok !

• 1

#13 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 309 ieraksti

Izveidots 17 aprīlis 2015 - 00:07

Nu Laima slimība var izpausties pat pēc daudziem gadiem. Paziņam atklāja tikai kādus 6-8 gadus pēc ērces kodiena.

Un kā?

Kā, tā blusa / ērce izpaužās?

Varbūīt es jau sen i slims? Kādi ir simptomi?

Kas ir kaula, ko Silpeivs minēja?
Kā to var zināt?

Varbūt mazgājos, varbūt drātējos, varbūt laizīju apčurātu bērzu? Heelp

Pievienotais fails  ērces delfim.jpg   135,16K   2 reizes lejupielādēts

• 0

#14 OFFLINE   Jonis

Jonis

Copes Guru

• Biedrs
  • 401 ieraksti
  • Atrašanās vietaValmiera, Baloži (Ķekavas novads)

Izveidots 16 aprīlis 2015 - 19:30

Nu Laima slimība var izpausties pat pēc daudziem gadiem. Paziņam atklāja tikai kādus 6-8 gadus pēc ērces kodiena.

• 0

#15 OFFLINE   snipiens

snipiens

Aigars

• Biedrs+
  • 2 177 ieraksti

Izveidots 16 aprīlis 2015 - 17:19

,ja piesucas erce,panjem 3 dienas padzer riktigi shnjabi:)

Forša atmaska,lai neietu uz darbu :emoticon-0148-yes2: :)

Kādreiz jau laikam rakstīju,bet nu atkārtošos...arī kādreiz sen strādājot mežā,šance sponsorēja pretērču potes.Mediķes,kuras atbrauca mūs potēt teica, ka viņas jau potēšot,jo nauda samaksāta,bet liela jēga neesot,jo mums esot izstrādājusies imunitāte pret ērcēm, pateicoties entajiem odu,dunduru un citu knišļu kodieniem.Manī gan viņas nebija ,,ieurbušās",bet tie kam bija,par laimi neviens nesaslima ne ar vienu no slimībām.Varbūt protams vienkārši laimīga sakritība.Dārgā Ventmalā nesen tika pie ērces.Salasījās internetu...it kā līdz divam nedēļām ja nepaliek slikti,tad ērce nav bijusi pārnēsātāja.Pagaidām vēl ,,sroks" nav beidzies un viss ir štokos...cerams ka nekas nemainīsies!

• 2

#16 OFFLINE   91ernis

91ernis

Jauniņais

• Biedrs
  • 20 ieraksti
  • Atrašanās vietaBalvi

Izveidots 16 aprīlis 2015 - 13:42

Pārbaude uz antivielām - ja aizeij pie ĢIM ārsta un viņš nosūta uz Gulbja labaratoriju 2,84 euro! (Var kādu laiku nepotēties ja ir virs ~126)

• 1

#17 OFFLINE   91ernis

91ernis

Jauniņais

• Biedrs
  • 20 ieraksti
  • Atrašanās vietaBalvi

Izveidots 16 aprīlis 2015 - 13:38

Ja pareizi saprotu: encifalīts ir snuķītī, bet laima dibenā. Erce var pārnēsāt abus. Ja ērce pāriet pāri rētai dabuj encifalītu - sakošļā dabuj arī laimu! (Tā tik turpināt)

• 0

#18 OFFLINE   sushnjaks

sushnjaks

Lietotājs

• Biedrs
  • 43 ieraksti

Izveidots 16 aprīlis 2015 - 07:24

daudzus gadus atpakalj,kad stradaju mezha,viens vecs mezhsargs man teica,ja piesucas erce,panjem 3 dienas padzer riktigi shnjabi:)tfu,tfu parbaudits ir diezgan daudz,strada,a varbut tas erces nebija slimas:)

• 0

#19 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 620 ieraksti

Izveidots 16 aprīlis 2015 - 07:09

tā ir grūti atklājama, bet viegli ārstējama.

Grūti atklājama jā ,bet sekas pēc ārstēšanas jūtamas visu mūžu.. Man bija Laimas slimība locītavu formā,kājām ik pa laikam ir tāda sajūta ka rautu nost.

• 0

#20 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 16 aprīlis 2015 - 06:53

Kliedēšu mītu par Laima slimību - tā ir grūti atklājama, bet viegli ārstējama. Iesim daba pareizi saģērbjoties un viss būs štokos!

http://www.la.lv/lai...li-arstejama-
/

• 0

#21 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 309 ieraksti

Izveidots 15 aprīlis 2015 - 23:08

Pacelšu tēmu!

Viens no čomiem vakar Čehijā saķēra ērci pautos. Izrādās viņiem vienā centrā tik pārbauda uz slimībām. Kopumā 100$ izmaksas bez jebkādām špricēm vai tabletēm!

• 0

#22 OFFLINE   Lāčuks

Lāčuks

"Ēsma"

• Biedrs+
  • 233 ieraksti
  • Atrašanās vietaAlderi

Labs cilvēks

Izveidots 27 februāris 2014 - 22:23

tīģeris paspēja ātrāk :)

• 0

#23 OFFLINE   Lāčuks

Lāčuks

"Ēsma"

• Biedrs+
  • 233 ieraksti
  • Atrašanās vietaAlderi

Labs cilvēks

Izveidots 27 februāris 2014 - 22:22

encifalīts vēl tā, bet laima ir trakāk.... ir pazīstami kas abus izslimojuši :(

• 0

#24 OFFLINE   plesigais

plesigais

Aigars

• Biedrs+
  • 808 ieraksti
  • Atrašanās vietaKuldīgas novads

Labs cilvēks

Izveidots 27 februāris 2014 - 22:22

ADMIN , ja , es katras erces deļ skriešu uz RIGU !? man pamats ir tris veidu - ar roza vederu ( vistrakakas ) ar melnu ( ne šis ne tas ) un mazas ( stundas laika iekož ,piesucas un aizmuk ) . 

p/s encefalits jau nav trakakais , laima slimiba ir trakaka (praktiski nearstejama ) pectam encefalits ( laika atklats -arstejams ) un vel 5 dažadas zarazas ( kas vel nav pat kartigi izpetitas ) 

• 0

#25 OFFLINE   usis

usis

Lietotājs

• Biedrs
  • 51 ieraksti

Izveidots 27 februāris 2014 - 22:10

Mani 2 tuvi paziņas pēdējo 10 gadu laikā ir slimojuši, viens puskurls, otrai vibrē rokas, skumji gadijumi.Varbūt ar ērces košļāšanu un spirta kompresi tomēr ir par īsu.

• 0

#26 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 309 ieraksti

Izveidots 27 februāris 2014 - 21:24

Pēc ērču encefalīta pārslimošanas cilvēkam ir imunitāte pret šo infekcijas slimību uz mūžu. Asins donoru centrs pat aktīvi meklē cilvēkus, kuri pārslimojuši ērču encefalītu, lai izmantotu šo cilvēku asinis pretērču encefalīta imunglobulīna ražošanai.

Ja jūs gribētu izmeklēt ērci, vērsieties Latvijas Infektoloģijas centrā, Linezera ielā 3, tālrunis 67014595

• 0

#27 OFFLINE   klops_G

klops_G

Lietotājs

• Biedrs
  • 94 ieraksti
  • Atrašanās vietaLv

Izveidots 27 februāris 2014 - 20:36

Bet jāatceras, ka arī pote vājina cilvēka imūnsistēmu. Man iepatikās plesigais padomas par ērces pakošļāšanu. Principā jau pote ir vājš vīruss un organisms sāk izveidot antivielu.

p.s. neesmu speciālists! :D

p.p.s. pirms daudziem gadiem, kad biju jauns un skaists jaunsargos tiku potēts, neatceros īsti, bet baigi liekas, ka pēdējo poti nesaņēmu. Piesūkušās ir vairākas reizes. Ja jau saka ka pietiek ar kontaktu- sunim/kaķim rāvis esmu neskaitāmas reizes un nekad neesmu jutis kaut kādus simdromus.

• 0

#28 OFFLINE   akmens

akmens

Lietotājs

• Biedrs+
  • 50 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga,Vecmīlgrāvis

Izveidots 27 februāris 2014 - 18:34

Manā saprašanā potēšanās ir un paliek bizness.Cik no Jums ir pārbaudijušies Gūlbja laboratorijā uz antivielu daudzumu organismā kuras dabiski pretojas saslimšanai.Analīzes maksāja 7,80ls.,ja ir pietiekošs daudzums antivielu papildus indēties nav jēgas.

• 0

#29 OFFLINE   plesigais

plesigais

Aigars

• Biedrs+
  • 808 ieraksti
  • Atrašanās vietaKuldīgas novads

Labs cilvēks

Izveidots 27 februāris 2014 - 17:43

stiprini imunsistemu draugs , skrien , vingro , ed tiru paiku un ķiplokus . sarga pats sevi un lai dievs tevi sarga :D !

• 2

#30 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 620 ieraksti

Izveidots 27 februāris 2014 - 07:00

Plēsīgais var teikt laimes spēle - saslimsi/nesaslimsi

• 1

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)