Jump to content


Bilde

Kaut kas savādāks.

cope ūdas

  • Lai atbildētu ienāc saitā
3 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 17 februāris 2014 - 23:13

zinatu ka ielikt +, liktu divus ! man berniba pie majam ari bija ezers (bijušais kudras karjers ) kura tapat ,tikai zinatajs vareja ko noķert ,parejie vienkarši slicinajas !

+ var ielikt uzspiežot uz zaļo bultiņu uz augšu )


  • 0

#2 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 17 februāris 2014 - 22:43

Ir dzirdēts arī par citiem ezeriem ar līdzīgiem fenomeniem.Čertoks,kurš starp Aglonu un Krāslavu arī esot savienots ar pazemes upi ar citu ezeru.Sīkam esot ar fāteri braukājām uz Limbažu Dūņezeru.Par to arī vietējie stāstīja,ka zivis kaut kādā modē izpeldot ārā,kad tas aizsalstot līdz gultnei,kaut gan cik zinu, tieša sakara viņam nav ar citām ūdenskrātuvēm.Ar Babīti ir vienkāršāk...kad ledus uzaug biezumā zivis izpeld Lielupē,bet pavasarī iepeld atpakaļ,nonārstot un padzīvoties.


  • 1

#3 OFFLINE   plesigais

plesigais

    Aigars

  • Biedrs+
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaKuldīgas novads

Labs cilvēks

Izveidots 17 februāris 2014 - 22:38

zinatu ka ielikt +, liktu divus ! man berniba pie majam ari bija ezers (bijušais kudras karjers ) kura tapat ,tikai zinatajs vareja ko noķert ,parejie vienkarši slicinajas !


  • 0

#4 OFFLINE   cipilka

cipilka

    Jauniņais

  • Biedrs
  • 8 ieraksti
  • Atrašanās vietalv

Izveidots 17 februāris 2014 - 22:07

Pildot savu solījumu, pastāstīšu Jums kādu interesantu lietu.

Pēdējā gada laikā pēc iespējas garāku laika posmu cenšos pavadīt savos laukos (tuvākie kaimiņi gandrīz 3km attālumā, ezers, karjers un upe aptuveni 100m attālumā no mājas). Rīta kafiju ipaši šoziem cik nu sanāk tur būt, baudu uz laipas skatoties uz ezeru. Tā nu notika šajās brīvdienās, kad istabas čībās, uzsviestā kurtka gāju uz ezermalu un še nu bij, ribaks sēž pie laipas manā teritorijā (daļa reāli ir mana, jo ezers ir privatizēts), nu labi, šis pieceļas, noskatas un aiziet, no laipas uz abām pusēm saliktas matirkas (ūdas). Pārņēma gan tāda nepatīkama sajūta, jo uz šī ezera šajā nedēļas nogalē bija pirmie ribaki pa visu ziemu. Nu nekas, izdzēru kafiju, aizgāju uz māju, paņēmu makšķerīti un devos lielajā copē, bet kā par skādi, kā parasti, nekas man tur pat neuzsita, nu nekas, pierasta lieta (tamdēļ ledusskapī stāv daudz neizlietotu matuļu). Bet, šo visu stāstu viena svarīga iemesla dēļ, jo, kapēc gan neķeras neviena zivs? Cik no bērņibas atceros, tētim norčikos (tādas kā ņerožas, kur ielika zivis, lai tās nenomirtu, bet varētu sakrāt, kad tuvojās lielāks radu sajiets) bija karūsas pa vairākiem kg, lielas līdakas un visādi citi brīnumi, no ziemas copes vienmēr kaste bija pilna ar bonusu asariem... Kaimiņos dzīvojošais puika pirms neilga laika sāka stāstīt brālim nostāstus par to, ka šim ezeram ir  dubultais dibens, un ir bijis tikai viens cilvēks, kas zinājis, kur pazemes upe savienojas ar ezera gultni, bet nekad nevienam to nebija teicis (šajā vietā ķērušies visādi brīnumi). Bijis atgadījums, kad šis zinošais cilvēks sēdējis copē un valkājis zivju kaudzes, apkārt sēdošajiem zvejniekiem nekā, šie visi sasēdušim viņam apkārt, saurbuši āliņģus, un atkal nekā, tad šis cilvēks piecēlies kājās un sācis bļaut "ko Jūs galīgi aptrakuši, mani noslīcināt gribat, ka tā apurbāt visapkārt?". šo noslēpuma zinātāju mēģinājuši neskaitāmas reizes pratināt, izprašņāt dažādās pasēdēšanās ar alkahola palīdzību, bet nekā. 

Izklausas varbūt savādi, bet šo stāstu ir stāstījuši neatkarīgi vairāki desmiti cilvēki, ir zināms ka šim ezeram netālu atrodas ezers, kuram ir šis dubultais dibens, pie ezera esošajos dīķos dzīvo ziviju sugas, kuras tajos nav tikušas laistas (tad kā tās tur tik lielas ir nokļuvušas?).

šis cilvēks (mans tētis) nomira, tā arī nepaspējot izstāstīt ļoti daudzus noslēpumus un citas interesantas lietas, ko ieguva savas dzīves laikā. 

 

Ceru, šis, mans pirmais, raksts sagādāja Jums patīkamu lasīšanu! :)

Pievienots(ie) fails(i)


  • 9







Vairāk ierakstu ar atslēgvārdiem: cope, ūdas

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)