Jump to content


Bilde

Dabīgās ēsmas

motiļi mušu kāpuri vaboles viendienītes trīsuļodu kāpuri nakteņi nakts sliekas eisenia

  • Lai atbildētu ienāc saitā
17 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 07 decembris 2020 - 16:38

Āliņģcopes sezonai gatavs  ;)  :) ...ka tik būtu ledus ! :)

Pievienots(ie) fails(i)

  • Pievienotais fails  005.JPG   379,51K   0 reizes lejupielādēts

  • 0

#2 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 11 aprīlis 2014 - 04:25

Interesanti par naktstārpiem, atvainojos, ka nepārtulkoju!

 

Spoiler


  • 0

#3 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 10 aprīlis 2014 - 18:13

Noskatījos tos admina ievietotos ,,viģikus".No malas skatoties,ka galvenā fiška ir vibrācijā,kas tārpiem liek izlīst virszemē.Kad kaut ko būvēšu,būs jāpamēģina ar blieti. :) Jāiedzen zemē dzels vai koka ,,puļķis" un bliete japieliek klāt lai vibrē.Ja tādā modē pie mums arī sliekas līstu laukā,nevajadzētu vasarā gaidīt kamēr paliek tumšs! ;) Un pie viena...viģikos koki izskatās pēc priedēm...nez vai tas ir Amazonē.P.s.es gan skatījos bez skaņas un ja tur tas tika teikts,tad sorry! :)


  • 0

#4 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 10 aprīlis 2014 - 17:21


korķīti suņu šampūnu

Nu nezinu, tad jau labāk ar elektrību. Es parasti pirms copes ar elektrību paņemu cik vajag uz to dienu un nav n ekāda vaina


  • 0

#5 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 10 aprīlis 2014 - 16:07

Interneta plašumos atradu nedzirdētu ideju, kā ķert tārpus bez lāpstas.

Ņemam spaini ar ūdeni un piejaucam korķīti suņu šampūnu. Visu samaisam un lejam kur pēc mūsu domām vajadzētu tārpiem būt (ēnaina, mitra vieta), un visi tārpi izlīdīs virs zemes.

Pievienotais fails  sliekas.jpg   138,85K   0 reizes lejupielādēts

Tālāk noķertos tārpus liekam uz lupatas un noskalojam ar tīru ūdeni no liekajām ziepēm, lai nepaliek ziepju atlikumi un smarža.

 


  • 0

#6 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 10 aprīlis 2014 - 15:45

Te vēl viens video

 


  • 0

#7 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 10 aprīlis 2014 - 12:46

Tas ir tas ko skatījos! :emoticon-0148-yes2: Pirms tam rakstīju no atmiņas,te redziet natūrā!Paldies admin!Vismaz kādam neliksies,ka es  muldu na grjaņi fantasķiki! :)

Vajag tik rakt un visu var atrast, pat tārpus :)


  • 0

#8 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 10 aprīlis 2014 - 06:12

Tas ir tas ko skatījos! :emoticon-0148-yes2: Pirms tam rakstīju no atmiņas,te redziet natūrā!Paldies admin!Vismaz kādam neliksies,ka es  muldu na grjaņi fantasķiki! :)


  • 0

#9 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 10 aprīlis 2014 - 02:42

snipiens, Kā ķer sliekas Discovery


  • 0

#10 OFFLINE   Hugo

Hugo

    Viktors

  • Biedrs+
  • 83 ieraksti
  • Atrašanās vietaSigulda

Labs cilvēks

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 20:25

Nezinu kā nokačāt, bet arhīvu var redzēt http://канал-дискавери.рф/index.php

 


 


  • 0

#11 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 19:33

Starp citu...vai ir iespējams tos Diskavery un tamlīdzīgos raidījumus nokačāt!?

 


  • 0

#12 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 17:14

Un ka jau,tad jau.Reiz TV kādā no diskavery vai līdzīgām programmām rādīja,kā...ja nemaldos Kanādā, veselām ģimenēm ķerot,vai pareizāk sakot lasot,pelna sev iztiku.Fiška bija tāda...zemē iedurts dzelzs gabals...līdzīgs teiksim, kā smagā autiņa resora gabals...un ar vīli,kā ar vijoles lociņu čīgā turpu šurpu.Tārpi paši salien virszemē.Efekts izskatījās līdzīgs kā ar špānungu.Laikam tā skaņa,vibrācija viņiem iet līdz kauliem :) un izdzen šos virszemē,a tur divkājainais...caps un viņus salasa.Cik dolārus,par cik gabaliem maksāja neatminu.Bija doma pašam pamēģināt,bet slinkums līdz šim ir ņēmis virsroku! :( :) Ja saņemšos un izmēģināšu un tārpi līdīs ārā,tad būs jānofilmē un konkursa vimpelis būs rokā!!! :) Lai visiem veicas ,,medībās"! :)


  • 1

#13 OFFLINE   snipiens

snipiens

    Aigars

  • Biedrs+
  • 2 632 ieraksti
  • Atrašanās vietaBabītes novads

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 17:01

Bez jebkādas secības :) ...varbūt sagadīšanās,bet uz veikala (liekas poļu) nakteniekiem copes ir novērotas retāk,kā paša lasītiem vai no ,,rokām" pirktajiem.Par parkiem pilsētu robežās noteikti jā...laikam jau tiešām melnzeme tur tiek bērta,vai vienkārši trūdvielas tajos ir ok.Sarakt viņus var...kādreiz fāteri mums puikām deva uzdevumu, sarakt priekš naktsšņorēm,kuras lika jūrjā.Vienreiz parādīja un uz priekšu,a paši aizgāja sūkt aliņus. :) Kad piešauj aci,tad jau uzreiz ierauga,kur ir aliņa-mājiņa...lāpstu dur iekšā un veikli met to ,,zemes kluci" riņķī.Ja naktenieks nav paspējis nosvīst durot lāpstu zemē,tad var arī tādā modē pie viņiem tikt.Šādu metodi piekopjot bieži gadās ,,pusītes",jo ar lāpstu viņus sašķērē.Mālaina zeme ar sūniņu ar pa pirmo.Es esmu iemanījies viņus saķert ar saliekta rādītājpirksta un īkšķa palīdzību.Saliekts rādītājpirkst tiek tēmēts vienā tārpa pusē...īkšķis otrā.Saspiež un jāiztur,kad tārps atlaidīsies...ja pielietos spēku...tinkš un puse tārpa tik iegūts.Man pēc tādas nodarbes mugurai kirdik...tāpēc biežāk pērku,bet ir kalnainās vietās,kur nakteniekus var ķert nesaliecoties...ne vēža,ne suņa,ne kādās citās pozās. :) Ja ir izskalotas nogāzītes un tamlīdzīgi...un ja vēl sūniņa,lazdas...pa pirmo!


  • 0

#14 OFFLINE   plesigais

plesigais

    Aigars

  • Biedrs+
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaKuldīgas novads

Labs cilvēks

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 14:02

es ari gribu padalities pieredze par naktstarpiem - nepiekritu apgalvojumam par to ka nav atšķiribas starp lasitiem un ar elektribu iegutiem ! ja lasa pratigi un nesteidzoties naktstarpi netiek traumeti - bet ar elektribu iegutie ir ļoti satraumeti par ko var parliecinaties tarpu drusku pastiepjot - tarps ari pie uzveršanas uz aķa daudz mazak reaģe un parasti noperkot ar elektribu iegutos no 20 -paris jau ir balti vai specigi sapampušam galvas daļam ( itka ar udeni pilditi ) , vel var parbaudit naktstarpu ieliekot sarkano biešu sula - ar rokam lasits paliks aktivs ( itka sanarkojies ) bet ar elektribu pec paris minutem bus kirdikt . 


  • 0

#15 OFFLINE   Krish7

Krish7

    gramanitis

  • Biedrs
  • 23 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 12:07

Tā kā atvērto ūdeņu sezona jau iet, reizēm pašam nesanāk ne laika ne vēlēšanās sagatavot (sarakt salasīt) tārpus copei, tiek meklēts pārdevējs un veikts pirkums, parasti visi dievojas, ka tārpi nav sisti, bet lasīti ar rokām, tad nu apgaismojiet mani, kā pēc jūsu pieredzes var atšķirt sistus no ar rokām lasītiem un kā pēc jūsu pieredzes atšķiras cope uz sistiem un lasītajiem , vai vienkārši cepiens nevietā :D

 

Lasīti dzīvo ilgāk. Bet ja runā par tikko noķertiem ar rokām vai špānungu, atšķirības nav ne izskatā, ne copējot, 


  • 0

#16 OFFLINE   mrdzintars

mrdzintars

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija, Rīga, Latgales priekšpilsēta

Izveidots 09 aprīlis 2014 - 11:55

Tā kā atvērto ūdeņu sezona jau iet, reizēm pašam nesanāk ne laika ne vēlēšanās sagatavot (sarakt salasīt) tārpus copei, tiek meklēts pārdevējs un veikts pirkums, parasti visi dievojas, ka tārpi nav sisti, bet lasīti ar rokām, tad nu apgaismojiet mani, kā pēc jūsu pieredzes var atšķirt sistus no ar rokām lasītiem un kā pēc jūsu pieredzes atšķiras cope uz sistiem un lasītajiem , vai vienkārši cepiens nevietā :D


  • 0

#17 OFFLINE   mrdzintars

mrdzintars

    Lietotājs

  • Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija, Rīga, Latgales priekšpilsēta

Izveidots 21 janvāris 2014 - 21:24

Tā labi, mēģināšu iedegt uguntiņu šajā sadaļā....

Sliekas ...... (gaidu profiņu papildinājumu visam txt.) 

es dalītu sekojošās kastās :

1) Parastās no zemes - lasi dārzā raktās;

2) "Sūdenes" - saraktas no SŪ kaudzes parasti laukos pie kūts (skaties kur vistas tur ar sūdenes) īsākas bet dzīvīgākas nekā 1, lasīšana tā pat kā pirmās ar lāpstu;

3) lietenes (nepretendēju uz precīzu nosaukumu) - paliek peļķēs vasarā pēc lietus, kustība nuļļe utt. copei maz-derīgas 

4! naktenieki - par šo pēc pieredzes...... nezinu kā veči lasa pavasarī (iespēja exspert-iem iekomentēt), bet vasarā man bij tas gods pašam pamēģināt pamedīt šo sugu, jo šīs nesaraksi.......

Pirmo reiz kad saskāros bija sen .....reiz sanāca braukt vasaras nakts vidū no Latgales uz Rīgu un Lielvārdes pilsētas teritorijā zem ābelēm pļautā zālē pamanīju veci 4x4 pozā ar gaismekli pierē.......nu tad jau JPG skaidrs lasa, intereses pēc piestāju ir jā lasa, samus vilkšot uz sleik...

tad mans nākamajā naktī ar pamēģināja salasīt .... sapratu pāris noteikumus veiksmīgai lasīšanai:

1) Pļauts mauriņš

2) Pilsētas vai parka fona apgaismojums

3) Rasa vai pēc-lietus laiks

4) Lēnas un līganas kustības medījot

5) Uzspīdināji uz asti -ķer nevelc gumiju

Pirmos padcmit nomālēju jo ar div pirkstiem nav ko ķert - izslīd labākais ir piespiest ar pirkstu no alas ārā esošo asti un pēc 2 sekundēm nakts tārps ir tavs (manā subjektīvajā skatījumā šis ir neaizvietojams uz vimbām, līņiem, samiem, uc, zivīm)


  • 3

#18 OFFLINE   Ivo

Ivo

    Ivo

  • Administrators
  • 2 374 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 21 janvāris 2014 - 12:28

Sadaļa par dabīgām ēsmām.


  • 0






Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)