Jump to content

Bilde

Medību optika - kādas kurš lieto.

optikas. medībām.

• Lai atbildētu ienāc saitā
32 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   xezis

xezis

Jauniņais

• Biedrs
  • 1 ieraksti
  • Atrašanās vietaVecpiebalga

Izveidots 03 novembris 2014 - 22:27

Ielikšu te,bet protams nepareizā sadaļa tapēc atvainojos.

Meklēju iespēju tikt pie meža zvēru gaļas un izstrādājumiem no mežā gaļas.Ja kāds ko var piedāvāt uzmet man Pm.

Es Riga.

Ps. Patrolam velreiz paldies,pats sapratīs par ko :)

Vai vēl jo projām interesē meža zvēru gaļa un izstrādājumi no meža gaļas?

Edgars

e-pasts xezis@inbox.lv

• 0

#2 OFFLINE   Bandito

Bandito

Lietotājs

• Biedrs+
  • 60 ieraksti
  • Atrašanās vietaMālpils

Izveidots 19 februāris 2014 - 10:03

Sveiciens!

Mans ieteikums ir īss: Ja nav naudas puslīdz LABAI optikai, žēlojiet sevi un šaujiet ar atvērtajiem tēmekļiem! Cik nav bijis (arī pašam), nopērk sūda optiku līdz 200Ls un brīnās, ka - te pa āzi vasarā pa pakaļu, te vispār pūdels, te aizsvīst... Izmet laukā un krāj naudu labai! 

Šaujiet ar atklātajiem (līdz 100m ļoti pietiek), krājiet naudu vismaz Nikon, Leupold utt... Tas 12 kalibrs ar medību munīciju tādus ķīniešu sūdus kā Sutter, Mamba utt - nokaus līdz 20 šāvienam! Un ko tad?

• 0

#3 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti
  • Atrašanās vietaJaunpiebalga

Labs cilvēks

Izveidots 13 februāris 2014 - 17:51

http://www.ieskaties...temekli/18/61/1

• 0

#4 OFFLINE   silpeiv

silpeiv

Gunārs

• Čata aktīvists
  • 620 ieraksti
  • Atrašanās vietaRiga-Vangaži

Izveidots 22 janvāris 2014 - 12:46

Ielikšu te,bet protams nepareizā sadaļa tapēc atvainojos.

Meklēju iespēju tikt pie meža zvēru gaļas un izstrādājumiem no mežā gaļas.Ja kāds ko var piedāvāt uzmet man Pm.

Es Riga.

Ps. Patrolam velreiz paldies,pats sapratīs par ko :)

• 0

#5 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 22 janvāris 2014 - 12:07

Nav gan par medību ieročiem, bet tomēr - spečuki, iesakiet, kādu optiku uzlikt Hatsan125 gaisenei? 

Sveiks te var atrast kādu vien vēlies.http://www.siaieroci...dex.php?ucat=66

• 0

#6 OFFLINE   Headhunter

Headhunter

Jānis

• Biedrs
  • 36 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga, Torņakalns

Labs cilvēks

Izveidots 22 janvāris 2014 - 11:11

Nav gan par medību ieročiem, bet tomēr - spečuki, iesakiet, kādu optiku uzlikt Hatsan125 gaisenei? 

• 0

#7 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti
  • Atrašanās vietaValka brīvdienās, Rīga darbadienās.

Izveidots 21 janvāris 2014 - 22:43

Mazliet jau atkal aizpeldējāt. Ar gludo netaisos šaut pat ne 100 m attālumā, kur nu 200m. Doma ir par platleņķa optiku GAIDES medībām. Par dzinējmedībām te neiet runa. Manuprāt, gaides medībās ir jāspēj pareizi novērtēt dzīvnieku. Ar optiku var precīzāk notēmēt, nav man tik laba redze, lai krēslā varētu precīzi notēmēt un veikt sagatavotu šāvienu. Esmu skatījies dažādos punktus, pagaidām neesmu atradis tādu, kas man patīk. Dzinējmedības un putnu medības ir pavisam cita štelle, tur brīžiem jāmāk šaut uz piemetienu, it īpaši pīlēm. 

• 0

#8 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 21:47

Man optikas nav, uzliku kombinaškai šitādu:

http://www.bushnell....m-multi-reticle

un jūtos pilnīgi komfortabli.

Nekāda vaina ja nojūk var šaut paapakšu. ;)

• 0

#9 OFFLINE   Sencis

Sencis

Pīters

• Tēmas admins
  • 331 ieraksti
  • Atrašanās vietaPreiļi, bieži Rušona ezera piekraste

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 21:44

Man optikas nav, uzliku kombinaškai šitādu:

http://www.bushnell....m-multi-reticle

un jūtos pilnīgi komfortabli.

• 0

#10 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 21:30

Tā bija mana izvēle ;) Neklausiju citu padomus.No kļūdām mācās. :D

• 0

#11 OFFLINE   StormsLV

StormsLV

Jauniņais

• Biedrs
  • 28 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 21 janvāris 2014 - 21:23

Punkts nepatīk un punktu nelikšu. Mambai stiklu dzidrība un dzelži iekšā ir ok, vienīgi mulsina tas, vai turēs 12 cal. Protams nav ne meopta, ne swarovski, ne NF, bet savas funkcijas pilda, nevaru atļauties neko vairāk par 200 ls un arī negribu. Pasaki kāpēc gan nelikt optiku bisei? Kāpēc punktu? Punkts noteikti nebūs labāks par optiku. 

Paskaties šeit budžeta klases optiku

http://www.sutter-gm...hen:::1_15.html

Viņi raksta, ka esot pārbaudīta pie 5000 J enerģijas, tā ka ar 12 kal monolītu varēsi vālēt atspēries  :)

Ja ierocis maksā 500ls,tad optikai vismaz jāziedo vismaz vairāk,lai nav pēctam jāžēlo. ;)

Piekritīšu, bet ne visiem ir biezs maciņš. Grūti būs pirkt pa 200ls vai 650ls. Bet ja pietrūkst 100-150, tad labāk pat aizņemties. Tad gan nenožēlosi. Tāpēc jau piedāvāju kolimātoru. Pa 200ls jau diezgan labs sanāks. Bet kad būs vītne, tad arī vajadzētu labu optiku. Nav jau piens, ka katru dienu jaunu pirktu.

Es nopirku pa priekšu remington 243,pēc pusgada nomainija lv likumu uz 3000dž. dabuju krāt naudu lai nopirktu labu.takā skopais maksā 2x.

Bet, ja nebūtu mainījies likums, tad jau nebūtu pircis. Tā kā valsts tev iegrieza :)

• 0

#12 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 21:12

Punkts nepatīk un punktu nelikšu. Mambai stiklu dzidrība un dzelži iekšā ir ok, vienīgi mulsina tas, vai turēs 12 cal. Protams nav ne meopta, ne swarovski, ne NF, bet savas funkcijas pilda, nevaru atļauties neko vairāk par 200 ls un arī negribu. Pasaki kāpēc gan nelikt optiku bisei? Kāpēc punktu? Punkts noteikti nebūs labāks par optiku. 

Viņi raksta, ka esot pārbaudīta pie 5000 J enerģijas, tā ka ar 12 kal monolītu varēsi vālēt atspēries  :)

Ja ierocis maksā 500ls,tad optikai vismaz jāziedo vismaz vairāk,lai nav pēctam jāžēlo. ;)

Piekritīšu, bet ne visiem ir biezs maciņš. Grūti būs pirkt pa 200ls vai 650ls. Bet ja pietrūkst 100-150, tad labāk pat aizņemties. Tad gan nenožēlosi. Tāpēc jau piedāvāju kolimātoru. Pa 200ls jau diezgan labs sanāks. Bet kad būs vītne, tad arī vajadzētu labu optiku. Nav jau piens, ka katru dienu jaunu pirktu.

Es nopirku pa priekšu remington 243,pēc pusgada nomainija lv likumu uz 3000dž. dabuju krāt naudu lai nopirktu labu.takā skopais maksā 2x.

• 0

#13 OFFLINE   StormsLV

StormsLV

Jauniņais

• Biedrs
  • 28 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 21 janvāris 2014 - 21:09

• 0

#14 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 20:27

• 0

#15 OFFLINE   Sencis

Sencis

Pīters

• Tēmas admins
  • 331 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 20:15

• 0

#16 OFFLINE   StormsLV

StormsLV

Jauniņais

• Biedrs
  • 28 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 21 janvāris 2014 - 20:13

Ja tev ir divstobrene, tad + tu vari savilkt abus stobrus kopā, ja ir atšķirības starp stobriem. Tāpat tālak pa 50-60m pa medīju nešausi, ja šausi, tad ļoti jāpārzin visi vides apstākļi un lodes trajektorijas. Ļoti labi izmantot dzinēju medībās ļoti ātri vari notēmēt kur punkts tur trāpījums. Kamēr ar optiku ir precīzi jānoķer medījums optikā bez nekādām ēnām. Man tāpēc uz kombinētā nav lielās optikas piemēram [font="Verdana;"][color=#000000;]3-12x56 [color=#ff0000;]R[/color]D[/color][/font], bet 1.25-4x30mm. Varu izšaut uz 10m un tālāk pa 100m. Ar optiku nu nekas nesanāks te galva, te pakaļa. Pat vecākais bračka jau sūdzas, ka nevar noķert ritmu ar šādu optiku :))) Te galva, te pakaļa :))) Nu nav domāta divstobrene tālšaušanai 150-200m un utt.

• 0

#17 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 21 janvāris 2014 - 19:38

• 0

#18 OFFLINE   StormsLV

StormsLV

Jauniņais

• Biedrs
  • 28 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 21 janvāris 2014 - 19:00

Kāpēc gludajam vajag optiku, tad daudz efektīvāk būs kolimators par to naudu nekā kaut kāds Mamba- karamba. Meopa tas ir labais. Ja būs tikai karabīne, tad optika būs Meopa čagas ieteiktā. Pašam ir gludais un kombinētais 30-06 ar Leopoldiņu RD. Pagaidām pietiek. Bija doma 223.rem, bet tākā bebri pavasarī nebūs, tad pagaidām pietiek.

• 0

#19 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 18:43

Zinu, ka ir tādas lodes, bet domāju, ka monolīts 50 m distancē būs efektīvāks. Nāks vasara, tad redzēs kā būs. Daudz reizes šajā vasarā neizšāvu tikai tāpēc, ka bija mazliet par tumšu, lai notēmētu precīzi ar graudu.

Vau ieteikt labu šteli,ja tev ir mājās spīdeklis ko liek pludiņos lai redz copi,,,to masu sajauc un uzzied virsū uz reikas tālāk pats saproti.Ir vēk viens veids nosmērē ar krītu reiku. ;)

• 0

#20 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 21 janvāris 2014 - 18:37

Zinu, ka ir tādas lodes, bet domāju, ka monolīts 50 m distancē būs efektīvāks. Nāks vasara, tad redzēs kā būs. Daudz reizes šajā vasarā neizšāvu tikai tāpēc, ka bija mazliet par tumšu, lai notēmētu precīzi ar graudu.

• 0

#21 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 18:33

Pusotrs gads jāgaida, lai vispār varētu likt eksāmenu uz vītni. Domāju piešaut bisi ar monolītiem uz 50m un uz gaidi vasarā labībā būs kā vajag. Man ir arī otra bise, kuru izmantoju putnu medībām. Katrā ziņā ar optiku spēšu novērtēt ko šauju. Nevis, melns, cūka nu jā. Ko tālāk? 3gadīgu kuilīti atkal griezt zemē, tā jau lielo kuiļu nav. Labībā domāju ka bise ar monolītiem un mazo optiku ir rīcībspējīgāka. Nav īpaši grūti tikt šāviena attāluma pērniķu bariņma labībā, karabīnes lode var izjukt pret labību, bet monolīts savu darbu izdarīs. Lai vai kā eksperimenta kārtā domāju likt virsū optiku, katrā ziņā ziņošu, cik veiksmīgs vai neveiksmīgs tas būs. 

Domā tu pareizi,ka šauj ar lodi ja ir tad ir.Pa spico tu kļūdies,ir arī lodes spicajam kuras labi tur trajektoriju,zāle,stiebri.Protams nav jāšauj 200-300metros.Ja šausi 100-120,krīt visi lopiņi,tikai atšķirība kur esi trāpijis.

• 0

#22 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 21 janvāris 2014 - 18:18

Pusotrs gads jāgaida, lai vispār varētu likt eksāmenu uz vītni. Domāju piešaut bisi ar monolītiem uz 50m un uz gaidi vasarā labībā būs kā vajag. Man ir arī otra bise, kuru izmantoju putnu medībām. Katrā ziņā ar optiku spēšu novērtēt ko šauju. Nevis, melns, cūka nu jā. Ko tālāk? 3gadīgu kuilīti atkal griezt zemē, tā jau lielo kuiļu nav. Labībā domāju ka bise ar monolītiem un mazo optiku ir rīcībspējīgāka. Nav īpaši grūti tikt šāviena attāluma pērniķu bariņma labībā, karabīnes lode var izjukt pret labību, bet monolīts savu darbu izdarīs. Lai vai kā eksperimenta kārtā domāju likt virsū optiku, katrā ziņā ziņošu, cik veiksmīgs vai neveiksmīgs tas būs. 

• 0

#23 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 18:11

Tā kā vēl nav 21 gads, tad karabīni sanāk izmantot retos gadījumos, kad tēvs blakus. Ir doma uzlikt uz bises Optisan Mamba 1,5-6x42, aptaustīt var Purnavu muižā. Tagad tikai sāksies kā to optiku uz bises dabūt virsū, atturēt no bises ar optiku mani būs grūti, secināju, ka optikai uz bises ir krietni vairāk plusi gaides medībās. Varbūt kādam ir vēl kādi citi varianti, kādus stiklus varētu likt uz bises?

Neuzskatu ka bisei kautko vajag likt virsū,lai paliek dzinējmedībām,pīlēm,bebriem,pašaut pa papīru.Piekrāj naudiņu un nopērc karabīni,un uzliec normālu optiku.

• 0

#24 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 21 janvāris 2014 - 17:59

Tā kā vēl nav 21 gads, tad karabīni sanāk izmantot retos gadījumos, kad tēvs blakus. Ir doma uzlikt uz bises Optisan Mamba 1,5-6x42, aptaustīt var Purnavu muižā. Tagad tikai sāksies kā to optiku uz bises dabūt virsū, atturēt no bises ar optiku mani būs grūti, secināju, ka optikai uz bises ir krietni vairāk plusi gaides medībās. Varbūt kādam ir vēl kādi citi varianti, kādus stiklus varētu likt uz bises?

• 0

#25 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 14:32

http://www.prizel.ru...CFUNd3godS0kA0g

• 0

#26 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 14:19

Sencis labi teikts. :D[color=rgb(34,34,34);font-family:'Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif;font-size:14px;] [/color]
  • 0

#27 OFFLINE   Sencis

Sencis

Pīters

• Tēmas admins
  • 331 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 13:29

Manpraat optika dod %20-30 no preciza trapijumu,parejo dod pats savejs B)

Krievu forumā bija laba atziņa: "Streļajet oružije, popadaet čelovek"  :) . Man vispār nav optikas, tad ko, man medībās neiet?

• 1

#28 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 13:25

Nav gan tā..optika daudz ko dod. ;)

1.Vis atkarīgs no lēcu dzidruma.

2.kas ražojis.

3.kas licis kopā.

4.kuram kalibram liksi virsū optiku.

5,kādi optikas kronšteini.

6.Un kā apiesies ar optiku.

7.SKOPAIS MAKSĀ 2X. ;)

• 0

#29 OFFLINE   anapurkis

anapurkis

Indulis

• Biedrs+
  • 51 ieraksti
  • Atrašanās vietaM.Juglas aprinkis!

Izveidots 21 janvāris 2014 - 13:21

Manpraat optika dod %20-30 no preciza trapijumu,parejo dod pats savejs B)

• 0

#30 OFFLINE   čaga

čaga

Noķer mani ja vari.....

• Biedrs+
  • 143 ieraksti

Labs cilvēks

Izveidots 21 janvāris 2014 - 13:13

Rokā neesmu turējis tikmēr nepateikšu. :blink:  Es palieku pie savas optikas. ;)

• 0

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)