Jump to content

Bilde

JIG un MicroJIG

jig microjig mikrodžigs

• Lai atbildētu ienāc saitā
91 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 20 marts 2017 - 14:55

Par JIG 20 īsti nav viedokļa, bet ietiektu paskatīties uz KRAFT sēiju tur bija interesanti kātiņi vismaz cik veikalos sanāca papurināt :)

Salmo Kraft Jigging L/MH vai Salmo Kraft Jig& Twitch

tiesa protams cena ir stingri cita (iemetu aci dažas internetbodēs Elite JIG 20 met bezmaz pakaļ :D)

• 0

#2 OFFLINE   root

root

Valts

• Biedrs+
  • 84 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 20 marts 2017 - 14:54

Kādi ir tie Salmo Elite JIG 20 kāti? Nekads spiningotajs neesmu, doma pamēģināt...negribas uzreiz neko dārgu ņemt. Skatos šamējo sezona.lv par 27EUR var dabūt, citur cenas virs 40....Doma Bauskā pa upēm pabrist, asari, sapali, lidaka...

Ir bijis Elite Jig 18, nu priekš pirmā kātiņa jau apmierinošs, bet neteiktu ka biju ļoti priecīgs par to ielīmēto spicīti, toties nosacīti lēts un diezgan laba jūtība. Vēl mazliet tracināja riņķi, kā jau Jig kātam to bija daudz, bet aukla diezgan bieži pinās ap pašu spicīti.

Tīri subjektīvi 18 bija ērts līdz gramiem 8-10 + gumija.

• 1

#3 OFFLINE   Haizenbergs

Haizenbergs

Jauniņais

• Biedrs
  • 14 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija

Izveidots 20 marts 2017 - 11:27

Kādi ir tie Salmo Elite JIG 20 kāti? Nekads spiningotajs neesmu, doma pamēģināt...negribas uzreiz neko dārgu ņemt. Skatos šamējo sezona.lv par 27EUR var dabūt, citur cenas virs 40....Doma Bauskā pa upēm pabrist, asari, sapali, lidaka...

• 0

#4 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 10 janvāris 2017 - 15:43

vienvārsakot šodien ieradās nākamās sezonas kāts :)

Izvēles process bija diezgan ilgs, lasiju daudz viskautko internetos atsauksmēs, skatijos video, centos cik varu vis kautko aptaustit, pakratīt veikalos utt.

Tadaaa! no šodienas mans jaunais MJ kāts ir MajorCraft K.G.Lights Ajing (KGL-T762AJI 7'6" (2.32cm) 0.5 - 8 gr Tubular).

Kādēļ tāda izvēle, tapēc ka uz ZSVētku atlaidēm dabūju par gandrīz tādu pāšu ciparu kā piedāvā visādus Salmo Tioga un Lucky Jone One Sensoric...

kautkas tajā MajorCraft uzrunāja vairāk kā visos citos, tagad tik jāgaida kad atsāksies atklāto ūdeņu sezona :) 

Pievienotais fails  IMG_20170110_152833.jpg   140,58K   4 reizes lejupielādēts

Pievienotais fails  IMG_20170110_152948.jpg   79,85K   2 reizes lejupielādēts

Pievienotais fails  IMG_20170110_152953.jpg   81,59K   3 reizes lejupielādēts

Neasakas visiem!

• 4

#5 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 02 novembris 2016 - 11:59

Man bija abas divas..vispirms parastā, tā toč likās pa ļurīgu, nolauzu augšējo spicīti, netīšām, tad patika labāk :) Tad nomaucu ar rockfishu, tas jau patika daudz, daudz labāk, bet arī kkas ne tā iegūlās rokā, līdz tiku līdz one sensoricam.

Jāpiezīme ka Elite mIcrojig ar irdivasspices un abām ir nolauzts pirmais riņķis  :D un uzlīmēta jauna tulpe daudz jēdzīgāks tas kāts uzriez palika :D

nez tas tāds treds Salmo kātiem D:

• 0

#6 OFFLINE   Zivnieks

Zivnieks

Arvis

• Biedrs
  • 73 ieraksti

Izveidots 02 novembris 2016 - 09:18

nesalīdzināms upgrade :) Čurāsi karstu :)))

• 0

#7 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 02 novembris 2016 - 08:58

Man bija abas divas..vispirms parastā, tā toč likās pa ļurīgu, nolauzu augšējo spicīti, netīšām, tad patika labāk :) Tad nomaucu ar rockfishu, tas jau patika daudz, daudz labāk, bet arī kkas ne tā iegūlās rokā, līdz tiku līdz one sensoricam.

Skaidrs

izskatās ka laikam palikšu pie Rockfish (tāpat vajadzētu būt ievērojamama upgrade no Elite MiicroJig 10 :) )

• 0

#8 OFFLINE   Zivnieks

Zivnieks

Arvis

• Biedrs
  • 73 ieraksti

Izveidots 02 novembris 2016 - 08:55

• 0

#9 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 01 novembris 2016 - 20:17

ramex

man bija tioga, vienu sezonu nokapāju, bet priekš manas spēlītes bija par ļurīgu, bet zivi turēja smuki. Bet es paņēmu OneSensoric līdz 7 grami...man patīk, ļoti.

Kura Tioga 

Tema Salmo Tioga vai Team Salmo Tioga Rockfish - tie ir divi dažādi kāti :)

• 0

#10 OFFLINE   Zivnieks

Zivnieks

Arvis

• Biedrs
  • 73 ieraksti

Izveidots 04 oktobris 2016 - 10:18

ramex

man bija tioga, vienu sezonu nokapāju, bet priekš manas spēlītes bija par ļurīgu, bet zivi turēja smuki. Bet es paņēmu OneSensoric līdz 7 grami...man patīk, ļoti.

• 0

#11 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 03 oktobris 2016 - 21:02

Pabiju salmo bode'un palūrējos vēl uz šādiem diviem verķiem:

Team salmo Tioga Rockfish 2-8gr 

http://salmo.by/arti...-tioga-rockfish

un 

Salmo Kraft Jigger L (3-12g)

http://salmo.by/prod...ikul-kr2200-202

mož kādam ir atsauksmes par ';siem, tioga rockfish jau biagi zimpātikss vismaz bodē bij uzroku..

eh šie meklējumi un dilemas :D

• 0

#12 OFFLINE   Flakais

Flakais

Precējies. Ir bērni. :D

• Tēmas admins
  • 780 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 28 septembris 2016 - 14:42

Vēl variants: 

NORSTREAM Adept ADS-732L 2.21m, 2-10g, Seaguide SiC guides, r.fast, tubular tip spinings

laikam jau kautkā būs jaizkuļas pie Jig.lv ciemos aptuastīt  gan tas Blaze gan Adept. savādāk es skaidrībā netikšu

PS Flakais gaidu tavu atskaiti par Blaze 

Vēl variants: 

NORSTREAM Adept ADS-732L 2.21m, 2-10g, Seaguide SiC guides, r.fast, tubular tip spinings

laikam jau kautkā būs jaizkuļas pie Jig.lv ciemos aptuastīt  gan tas Blaze gan Adept. savādāk es skaidrībā netikšu

Man kāts patika, patika tieši, ka spicīte ir "stingrāka". Iespējams, ka citiem tas būs mīnuss, bet spicīte nav krāsota balta. mani tas pa lielam neuztrauc, jo copēju tikai un vienīgi uz taktīlām izjūtām. Pirmajā reizē cope sanāca ar 4 gramu ausaini plus gumija. Tur viss kārtībā, kā būs ar 2 un 1 grami, nezinu. Domāju, ka kāts ļausies arī to pārslogot. Zivi "sasien" ļoti labi, principā shodu pie izvadīšanas praktiski nebija, ja nu tikai daži nodili uzreiz pēc copes, bet tas jau vairs nav dēļ kāta. Balanss ar manu Revros 2004 spoli labs. Iemetieni precīzi. Nav mēģināts kādu mazo voblerīti uzraustīt, bet domāju, ak vajadzētu tikt galā. Sīkāka atkasite par noķertajām zivīm bija CL pie sadaļas Bārtas upe. Breksis gan tika manam vecajam cīņu biedram Microtech kātiņam...:)

• 1

#13 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 28 septembris 2016 - 12:21

Vēl variants: 

• 0

#14 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 26 septembris 2016 - 17:08

Pēc nedēļas cīnīšanās ar asariem pa Zviedriju esmu nonācis pie domas ka vajag nākamās pakāpēs kātu (klasē ko laikam tagad dēvē par light JIG (kaut kas ap  2-10 grami)

Kādi ietiekumi - idejas . Esošais kāts ir ir godam kalpojis ~2 gadus Salmo Elite MicroJig 10 (ar nolauztu/noīsinātu posmu par vienu riņka tiesu :D)

Tencinu jau iepriekš par idejām...

Es paņēmu sev MJ kātu Norstrem Blaze, bet viņiem ir vēl sērijas ar jau nedaudz nopietnāku testu. Pirku pie jig.lv, iespējams, ka varēs kaut ko  konkrētāk ieteikt. Par to naudu esmu apmierināts (pirku zilā putniņa vietā). 

NU es uz nākamo sezonu skatos :) šo vēl izvilkšu ar esošo :D

šis izsaktās interesanti, tik tas garums negribāsgārāku par 2,10/2,13 dēļ esošā tubusa :D

NORSTREAM Blaze BLS-712UL 2.16m, 1.2-9g, KR Concept SiC guides, fast, solid tip, spinings,

• 0

#15 OFFLINE   Flakais

Flakais

Precējies. Ir bērni. :D

• Tēmas admins
  • 780 ieraksti
  • Atrašanās vietaLiepāja

Izveidots 26 septembris 2016 - 17:02

Pēc nedēļas cīnīšanās ar asariem pa Zviedriju esmu nonācis pie domas ka vajag nākamās pakāpēs kātu (klasē ko laikam tagad dēvē par light JIG (kaut kas ap  2-10 grami)

Kādi ietiekumi - idejas . Esošais kāts ir ir godam kalpojis ~2 gadus Salmo Elite MicroJig 10 (ar nolauztu/noīsinātu posmu par vienu riņka tiesu :D)

Es paņēmu sev MJ kātu Norstrem Blaze, bet viņiem ir vēl sērijas ar jau nedaudz nopietnāku testu. Pirku pie jig.lv, iespējams, ka varēs kaut ko  konkrētāk ieteikt. Par to naudu esmu apmierināts (pirku zilā putniņa vietā). 

• 0

#16 OFFLINE   ramex

ramex

Mareks

• Tēmas admins
  • 609 ieraksti
  • Atrašanās vietaTallinn

Labs cilvēks

Izveidots 26 septembris 2016 - 16:50

• 0

#17 OFFLINE   valnaans

valnaans

Jānis

• Tēmas admins
  • 436 ieraksti
  • Atrašanās vietaRēzekne

Izveidots 26 maijs 2015 - 16:25

:bbq: Vakar uzcepu un šodien izmēģināju nedaudz citādu džiggalvu, jo arvien aktuālākā paliek zāļu (zālītes uz gultnes līdz +- 6 m dziļumam) problēma. Ļoti daudz laika tiek iztērēts nelietderīgi džigojot ar zāli uz mānekļa un tad atsvabinot gumiju no tās. Tiek piedāvāts šāds risinājums. Šodienas pārbaudē konstatēju, ka, ķerot trīs stundas ierastajās vietās, kur zāles uz gultnes ir noteikti un diezgan daudz, zālīte uzķērās tikai vienu reizi, bet līdaciņas - četras!!! Daudzi iemetieni apzināti tika izdarīta uz sēkļa pusi virs kants, kur zāle ir vairumā - āķis tīrs kā veikalā, ja neskaita mānekli. Nav nekas jauns, bet, šķiet, nepelnīti neatzīts variants. Tik vien, ka "auklas" cilpas izvietojumam jābūt tādam pašam kā ausaiņiem, t.i., 45 grādu leņķī. :fishing:

Pievienots(ie) fails(i)

• 2

#18 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 1 019 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 09 aprīlis 2015 - 12:35

Kam patīk eksperimentēt, var pamēģināt

92ae830f477eefce81693e60578c8702.JPG

• 1

#19 OFFLINE   Kraft

Kraft

Lietotājs

• Biedrs
  • 65 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 16 marts 2015 - 20:38

ā

Visvairāk mani tagad uztrauc spoles jautājums. Labai auklai vajag labu spoli, bet kādu? Negribētos sačakarēt labu japāņu auklu ar nekvalitatīvu spoles auklas uztīšanu. Kādi varianti?

Es ar 0,3 Pe auklu lietoju Shimano Techniu 1000 izmēru,un nekāda vaina,nekādas šaizes nav bijušas.
Krafta kungam daudz kur taisnība šajā jautājumā,bet ar Calzanti solid es gan visu copi jūtu rokā tā ka solid ir gana jūtīgs.Bet kaifs ar to kātu vilkt zivi ir nepārspējams :)

Ne ne es jau neteicu, ka ar Solid neko nejūt..:)  

Man ir Calzante, gan  Tubularā, un jutu gan rokā gan redzu spicē. 

Šis kāts vispār ir monstrs zivs noturēšanā, ne ar vienu citu tik mazu shodu procents nav bijis.  Bet tā uz izjūtām , protams ir vēl labāki. :)

Tā jau laikam tev neierakstīsies cenā, bet Mitchell Mag Pro extreme ir baigi labā par savu cenu.
perfekti strādā gan ar 04 gan 03 auklu. Lietoju ikdienā 500 izmēru.

• 0

#20 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti
  • Atrašanās vietaValka brīvdienās, Rīga darbadienās.

Izveidots 16 marts 2015 - 19:51

Tāda tā doma ir par Bluebird 792UL-T, Varivas #0.4 auklu un tad jau visticamāk Daiwa Laguna. 

Tad tik jāpiekrāj nauda un jāsāk apaugt ar čeburaškām, āķiem, gumijām un visiem pārējiem aksesuāriem. 

• 0

#21 OFFLINE   skudrinieks

skudrinieks

Ilmārs

• Biedrs+
  • 228 ieraksti
  • Atrašanās vietaLielvārde

Labs cilvēks

Izveidots 16 marts 2015 - 19:29

Principā, ja tu skaties uz blubird, tad vēl apsver to variva auklu - nemoki sevi un ej pie zarazīja uz jig.lv un ņem daiwa spoli. Gan jau uz visu komplektu kādu smuku atlaidi iedos, jo savācas jau tīri neko cipars.

ps.nekādu samaksu par reklāmu nesaņemu un ar jig bodi neesmu saistīts, bet ja akurāt kādu moka sirdsapziņa, tad no atlīdzibas neatteikšos :D

• 0

#22 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 16 marts 2015 - 19:27

Kā ir ar tām Favorit spolēm ? Esmu kaut ko dzirdējis, bet neko daudz... 

Problēma ir ar budžetu, stundentam naudas īpaši daudz :D 

• 0

#23 OFFLINE   jenots13

jenots13

Lietotājs

• Biedrs
  • 67 ieraksti
  • Atrašanās vietaRūjiena

Izveidots 16 marts 2015 - 19:17

Visvairāk mani tagad uztrauc spoles jautājums. Labai auklai vajag labu spoli, bet kādu? Negribētos sačakarēt labu japāņu auklu ar nekvalitatīvu spoles auklas uztīšanu. Kādi varianti?

Es ar 0,3 Pe auklu lietoju Shimano Techniu 1000 izmēru,un nekāda vaina,nekādas šaizes nav bijušas.
Krafta kungam daudz kur taisnība šajā jautājumā,bet ar Calzanti solid es gan visu copi jūtu rokā tā ka solid ir gana jūtīgs.Bet kaifs ar to kātu vilkt zivi ir nepārspējams :)

• 0

#24 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 16 marts 2015 - 18:33

• 0

#25 OFFLINE   Kraft

Kraft

Lietotājs

• Biedrs
  • 65 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 16 marts 2015 - 15:07

Jautājums par auklām - drošvien vajag 8 dzīslu pīto vai ne? Bet tās stipri dārgas, kā piemēram ir izmantot sufix, ar testu 5,9kg vai, piemēram, power pro bite motion ar testu 3 kg? vai varbūt YGK 3 dzīsleni, ko piedāvā JIG.LV?

Nav obligati 8 dzislu. Iesākumā pat varbūt labāk 4nieci, jo viņa ir nedaudz stīvāka , līdz ar to tā nesametīsies mezglā, ja kautkas noies greizi ar bārdām.

Power Pro izmērs galīgi neatbilst norāditājam (pēc vairākam copes reizēm) Tāda vismaz man pieredze... savādāk protams OK.

Silti ieteiktu tomēr Varivas vai analogus, Tajā pašā Jig.lv tagad ir atlaides. Kā arī Team Salmo jaunās 4dzīslenes. (tās pāšas Varivas vien ir)

Ja nav resursu, tad iesākumam ļoti laba aukla par savu cenu ir SALMO Elite Braid 0.9mm

• 0

#26 OFFLINE   Ivo

Ivo

Ivo

• Administrators
  • 2 292 ieraksti
  • Atrašanās vietaSalaspils lauki

Izveidots 16 marts 2015 - 15:04

Jautājums par auklām - drošvien vajag 8 dzīslu pīto vai ne? Bet tās stipri dārgas, kā piemēram ir izmantot sufix, ar testu 5,9kg vai, piemēram, power pro bite motion ar testu 3 kg? vai varbūt YGK 3 dzīsleni, ko piedāvā JIG.LV?

Pamēģini krievu auklas, atsauksmes nav sliktas un cena arī laba https://eurofishing....olive-135m.html

• 0

#27 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 16 marts 2015 - 14:43

• 0

#28 OFFLINE   Kraft

Kraft

Lietotājs

• Biedrs
  • 65 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 16 marts 2015 - 11:09

Solid vai tubular tip kātu?  Vai tas ir tikai gaumes jautājums? Sāku domāt par šo kātu - FAVORITE Blue Bird 762UL-T, 2.29m, 1.5-8g, ex.fast, tubular tip. 

06 pēc Japāņiem ir aptuveni 0.13mm aukla, kas ir smagi pa resnu mikrojigam (iemetiens, jūtība) Es pag gad veiksmīgi slāniju līdakas burtniekā ar 06 :)

ņem 04 un viss būs ok.  Ja copē no laivas tad var arī 03, bet pēc manas pieredzes ja strādā ar gramiem 4-5 tad atsķirību starp 03 īpaši nejutīsi. Ja mazāk, 

2-3gr. ar 03 iemetīsi tālāk.

Tubular vai solid vispārējos vilcienos nevar tik vienkārši atbildēt, tas ir gan tehnisks, gan gaumes jautājums. Vienkāršos vārdos ar solid spici, tur vairāk skaties uz pašu spicīti

un vizuāli redzēsi vairāk informācijas, bet ar tubular vairāk jūt kātā, bet tas ir diezgan vispārināti.  Arī no copes apstākļiem atkarīgs, ja gribi strādāt 0-3gr, tad drošivien solid, ja vairāk tad tubular.

Tubular kāts pats par sevi ir druksu universālāks, ar to varēsi pastrādāt arī straumē, iemes kādu rotiņu piem. Mani subjketīvie vērojumi ir, ka Tubular kāti met tālāk, zivi tur labāk.

Bet arī mānekļa pasniegšana atškiras, parasti ar solid spices kātiem  var "skarāpēt grunti" , jo spicīte ir lotielastīga, līdz ar to tavi kāta rāvieni māneklī atbalsojas, kā līganā rāpošana, bez asām kustībām.

Reizēm tas ir loti svarīgs faktors pasīvam asarim, sevisķi vēlākā rudenī, vai necopes dienās. Es gan šo lietu parasti apeju, nedaudz pārslogojot tubular kātu (piem, ja tests ir 5gr, tad uzkrāmē vismaz 6gr.) un viss

notiek, slinko asarīti paņem tā ka skan vien! :)

• 4

#29 OFFLINE   eidisss

eidisss

Lietotājs

• Biedrs
  • 32 ieraksti

Izveidots 15 marts 2015 - 23:05

Solid vai tubular tip kātu?  Vai tas ir tikai gaumes jautājums? Sāku domāt par šo kātu - FAVORITE Blue Bird 762UL-T, 2.29m, 1.5-8g, ex.fast, tubular tip. 

• 0

#30 OFFLINE   boomtix

boomtix

Lietotājs

• Biedrs+
  • 57 ieraksti
  • Atrašanās vietaLudza

Izveidots 05 marts 2015 - 08:43

Man uz mikro stāv 0.08mm pītene - ļoti pat labi. Varbūt varētu arī 0.06mm, bet daudz kur zacepi ir un tad sanāk labāk ar 0.08 kko nenoraut, bet komplektā ir 0.12mm - bik pa resnu!

• 0

Vairāk ierakstu ar atslēgvārdiem: jig, microjig, mikrodžigs

Brīva vieta reklāmai (pozīcija Nr.8)