Jump to content


Bilde

Fīders


  • Lai atbildētu ienāc saitā
310 atbildes šajā tēmā

#31 OFFLINE   Jan

Jan

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 40 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija Cēsis

Izveidots 16 marts 2018 - 12:52

 

Jan, uz tevi cilvēki bieži apvainojas, ka tik bieži lūdz mani neuzmest lūpu? :) Varbūt tas tāpēc, ka patīk lietas saukt par sviestu un tādā garā, bet detaļās izstāstīt pēc būtības uzskati par nevajadzīgu. Es domāju, ka pasaule nav tik melna kā tu domā. Ir protams skaļi rējēji, bet ir daudz vairāk tādu, kuri lasa un domā līdzi.

 

Kritiku, novērtējumu u.t.t. par kādu rakstu, video u.t.t. cilvēki uztver dažādi. Vieni to uztver, tā kā tas ir domāts , kā novērtējums rakstītajam vai rādītajam. Citi kā personīgu "uzbraucienu". Tad nu es, šādā veidā mēģinu cilvēkam paskaidrot, ka tas nav jāuztver personīgi, bet ir tikai rakstītā vai rādītā novērtējums vai kritika.

 

Tāpēc savā & citu domājošo copmaņu vārdā, lūdzu, pastāsti mums. Nu vismaz par paternosteri un parasto slīdošo sistēmu, kuru jums atļauts sportojot izmantot.

 

Par montāžām ir tik daudz rakstīts un rādīts, ka vēlreiz rakstīt manuprāt ir lieki un neesmu pārliecināts ka man izdosies to izdarīt labāk. Varu ieteikt tikai labu resursu kur tas viss pieejams  http://salapin.ru/ Cerams ka foruma vadība neizdzēsīs :) Sadaļā raksti, ir pietiekoši daudz informācijas par montāžu darbību un jūtību, nerunājot nemaz par forumu kur apspriests ir turpat vai viss iespējamais.

Kādu laiku atpakaļ es šajā resursā jau mēģināju izstāstīt slīdošās montāžas darbības principus un tam te kaut kur vēl jābūt, ja vien foruma vadība tos nav izdzēsusi. Un kāds bija rezultāts- ta nekāds, jo cilvēki redz un dzird to ko grib, nevis to kas rakstīts vai teikts.

 

 

 

Par montāžām kā tādām plaši savos video un semināros runā krievs Fadejevs. Tieši viņa sacītais par asimetrisko cilpu iespiedies visvairāk atmiņā. Viņā arī neklausīties? Kurā tad klausīties un būt gudrākam? Iesaki lūdzams.

 

Fadejevs nenoliedzami ir augstas klases profesionālis, bet nevajag aizmirst, ka ar to viņš pelna sev arī iztiku. Tāpēc viss, ko šis cilvēks raksta vai rāda, ir rūpīgi jāizvērtē.

Piemēram, Vaira ieliktais video par asimetrisko cilpu. Montāžas siešana, pielietojums- īsi, skaidri, kodolīgi, vienkārši perfekts video. Bet uzdodam sev jautājumu, kādu mērķu vadīts viņš šo video izlicis. Es redzu trīs iespējamos variantus, copmaņu izglītošana, sava publiskā tēla uzspodrināšana/popularizēšana vai noteikta brenda flurokarbona reklāma. Iespējams ka visi trīs, bet manuprāt vairāk tomēr reklāma. Kāpēc? Tie kas seko viņa aktivitātēm noteikti ir redzējuši ka viņš iesaka un lieto mono, tāpat ir arī rullītis kur viņš apgalvo ka var iztikt bez visa tā un siet uz pītās pamatauklas, kā viņš to dara. Tad nu kāpēc vajadzīgs šis video ar flurokarbonu kā izejmateriālu, lai spriež katrs pats. Mans viedoklis, ir saņemts pasūtījums noreklamēt noteiktas firmas flurokarbonu. Teiksiet, kas tur slikts, principā jau nekas, tik mēs taču labi zinām ļoti labi var iztikt arī ar mono. Tad kāpēc pirkt salīdzinoši dārgo fluro kurš šeit tiek ieteikts, ja var iztikt (neko nezaudējot) ar vislētāko mono?

Sekoju Fadejeva aktivitātēm jau sen un manuprāt esi pārpratis Fadejevu attiecībā uz asimetriskās jūtību. Katrā ziņā būtu interesanti redzēt kontekstā apgalvojumu ka asimetriskā ir viss nejūtīgākā.

Vēl pirms pirmā PČ, Krievijā sacensībās nebija ierobežojumu uz montāžām un tajā laikā viņš bija Krievijas fīdersporta virsotnē kopā ar savu pārinieku A. Dumčevu. Un kā Tu domā, kādu montāžu viņi izmantoja? Jā, jā tieši asimetrisko cilpu. :) Stipri šaubos, ka viņi būtu izmantojuši vis nejūtīgāko montāžu un vēl piedevām sasnieguši tik daudz.

 

Par pašpieciršanos patiesībā daudz un dikti domāju. It sevišķi, kad copmaņi piecērt ar plašu kustību jaudīgu copi.Tā pati asimetriskā cilpa, paternosters, simetriskā cilpa pēc būtības ir sistēmas, kas sportā aizliegtas, bet praktiskajā copē nav, un manuprāt to pašpieciršanos panāk. Īsās pavadas arīdzan.

 

Par pavadām principā varu Tev piekrist, par pārējo noteikti nē.

Sākšu ar sportu, kur vienīgā atļautā ir slīdošā montāža. Kāpēc un kāds ir pamatojums? Jo tā, uz doto brīdi, ir vienīgā montāža kura nodrošina iespēju zivij atbrīvoties no barotavas, ja pie izvadīšanas pārtrūkst pamataukla. Lai gan nē, atļauta ir arī In Line (nejaukt ar slīdošo) :) , bet tās pielietošana ir apgrūtinoša, maigi izsakoties.

Ja par pieciršanu, tad pie mono nāksies pamatīgi piecirst un jo lielāka distance jo pamatīgāk, tur neko nepadarīsi. Bet ja tā piecērt ar pīto, tad divi varianti, vai nu trūkst pieredzes/iemaņu, vai cilvēks nav iemācījies kontrolēt savu ķermeni.

Atkārtošu vēlreiz, vienīgā montāža kas maksimāli nodrošina pašpieciršanos ir fiksētā, kur nav  brīvkustības, jo pavada tieši savienota ar nekustīgi nostiprinātu svinu/barotavu pie pamatauklas. Tikko zivs pavelk aiz pavadas tā svins/barotava nobremzē kustību un notiek pašpieciršanās vai arī nenotiek. Tikko montāžā ir brīvkustība, tā zivs to pavadu var pavilkt vairāk/tālāk, jo nav cietas sakabes ar atsvaru un pašpieciršnās iespējamība samazinās. Savukārt šī brīvkustība/ iespēja pavilkt pavadu tālāk ļauj mums šo kustību saskatīt uz spices un piecirst, nodrošinot lielāku iespējamību ka zivs būs uz āķa, nekā tas būtu paļaujoties uz gadījuma iespējamību.

 

Te nu ir tas jautājums: Kas tad ir pati cope, ko mēs redzam uz spices? Brīdi, kad zivs iesūkusi tārpus mutē un tos košļā vai brīdis, kad viņa iesūc tārpus, dodas prom, dabū ar āķa smaili mutes mīkstumos un sāk ārdīties? Papētot tos zemūdens video, kas uzņemti un publiski pieejami, vairāk sliecos uz otro variantu. Protams nekas nav viennozīmīgi, jo dabā nepastāv ideālu apstākļu ar nemainīgu zivju uzvedības algoritmu, bet tomēr.

 

Cope būs gan tad kad zivs dosies projām un notiks pašpieciršanās, vai arī nenotiks, abos gadījumos spice to parādīs.

Cope būs arī tad ja zivs to āķi paņems un nedosies projām, bet mums būs pietiekoši jūtīga montāža ar brīvkustību kura ļaus mums to saskatīt uz spices neļaujot zivij sajust barotavas/ svina svaru un ļauj mums piecirst pirms zivs izšpļauj ēsmu , ja tai kas nav paticis.

 

Fīderis ir cienīgs pastāvēt tikai sporta laukumos? Ar ko tad mēs vienkāršā tauta nodarbojamies?

 

Nu bāc!!! Kur un kad, Tu manis rakstītajā esi spējis ko tādu izlasīt??????


  • 3

#32 OFFLINE   AtisGaiduks

AtisGaiduks

    Atis

  • Biedrs
  • 87 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 15 marts 2018 - 10:56

Jan, uz tevi cilvēki bieži apvainojas, ka tik bieži lūdz mani neuzmest lūpu? :) Varbūt tas tāpēc, ka patīk lietas saukt par sviestu un tādā garā, bet detaļās izstāstīt pēc būtības uzskati par nevajadzīgu. Es domāju, ka pasaule nav tik melna kā tu domā. Ir protams skaļi rējēji, bet ir daudz vairāk tādu, kuri lasa un domā līdzi. Tāpēc savā & citu domājošo copmaņu vārdā, lūdzu, pastāsti mums. Nu vismaz par paternosteri un parasto slīdošo sistēmu, kuru jums atļauts sportojot izmantot.

 

Par montāžām kā tādām plaši savos video un semināros runā krievs Fadejevs. Tieši viņa sacītais par asimetrisko cilpu iespiedies visvairāk atmiņā. Viņā arī neklausīties? Kurā tad klausīties un būt gudrākam? Iesaki lūdzams.

 

Par pašpieciršanos patiesībā daudz un dikti domāju. It sevišķi, kad copmaņi piecērt ar plašu kustību jaudīgu copi.Tā pati asimetriskā cilpa, paternosters, simetriskā cilpa pēc būtības ir sistēmas, kas sportā aizliegtas, bet praktiskajā copē nav, un manuprāt to pašpieciršanos panāk. Īsās pavadas arīdzan.

 

Te nu ir tas jautājums: Kas tad ir pati cope, ko mēs redzam uz spices? Brīdi, kad zivs iesūkusi tārpus mutē un tos košļā vai brīdis, kad viņa iesūc tārpus, dodas prom, dabū ar āķa smaili mutes mīkstumos un sāk ārdīties? Papētot tos zemūdens video, kas uzņemti un publiski pieejami, vairāk sliecos uz otro variantu. Protams nekas nav viennozīmīgi, jo dabā nepastāv ideālu apstākļu ar nemainīgu zivju uzvedības algoritmu, bet tomēr.

 

Fīderis ir cienīgs pastāvēt tikai sporta laukumos? Ar ko tad mēs vienkāršā tauta nodarbojamies? 

 

a.


  • 5

#33 OFFLINE   ALNIS07

ALNIS07

    Ričs

  • Biedrs+
  • 391 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 15 marts 2018 - 08:52

gu22,nu piem shitaa-http://www.fostersofbirmingham.co.uk
suutiišana tikai 8ņi viņu tubriki,visskas no Matrix,Drenann,Preston,Guru utt.Tad veel http://Anglingdirect.co.uk
http://Pecheur.com
https://www.tackleup.com
http://www.benwick-sports.co.uk
ai apnika:DTa dafiga vi ju ir!
  • 1

#34 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 14 marts 2018 - 20:29

 

 

Vīri, kuros veikalos, tai skaitā arī internetabodēs, tagad var nopirkt plaša sortimenta fīdera aprīkojumu?


Angļu lapaas,LV tukšums...

 

iedod adreses :D

 

Piemēram šādā lapā, vari salīdzināt. Ja radi dzīvo UK, tad sanāks ļoti OK

https://www.ebay.co....ishing&_sacat=0


  • 1

#35 OFFLINE   Jan

Jan

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 40 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija Cēsis

Izveidots 14 marts 2018 - 18:41

Te arī man palika interesanti. :)  Es biju pārliecināts, ka asimetriskā cilpa ir visnejūtīgākā sistēma, ja salīdzina ar paternosteri vai "inline", jo barotavai tas brīvais gajiens ir salīdzinoši neliels un variējot ar pavadiņas garumu, tiek panākta pašpieciršanās. Vismaz krievu un ukraiņu lielie fiderguru tā savos video apgalvo. Jan, pastāsti kā to redzi tu?

 

Pārsvarā izmantoju tikai 2 sistēmas, jo vienkārši uzsiet, zivis ķerās labi un maz pinās:

- "inline". Pēdiņās tāpēc, ka lieku mazos pretsavērpējus, kurus notinu ar melnu izoleni, lai lieki nespīd un nebaida zivis. Jā, varbūt diletantiski, bet nekas nepinās, copes var redzēt. Šai sistēmai vienīgais grūtāk nodrošināt pašpieciršanos. Mēģināju ar štopariem virs barotavas, nepalīdzēja. Cietāka spicīte gan likās nodrošina labāku realizāciju. 

- Paternosters. Ļoti patīk ķerot zivis straumē, ja tām tīk, ka ēsma ilgāku laiku kūļājas pelaģijā. Ar kājas garumu, āķu smagumu un pavadu resnumu vel to visu var pastiprināt. Kā arī laba, jo nav vajadzības pēc visādām "fiņtekļuškām". Sienu pa tiešo uz pamatauklas. Biku jāpiedomā pie pareizām attiecībām cilpu garumos, lai iemetienā nepītos. Arī prasīgāks pret iemetienu. Ja jānogādā tālākā distancē, tad baigi jāpiešaujās, lai pavada nepītos.

 

Cietajam kātam izmantoju, cietu 1mm feedergum no Drennan. Mēģināju arī mīkstākas, bet kaut kā nesalīmējās. Patīk man cieti kāti un patīk arī pītenes, jo viss ir tā kā jūtīgāks un izvadīšana sagādā lielāku baudu. Viss tas tāpēc, kā patīk ķert lielas zivis. Gummi ļoti palīdz pie zivs izvadīšanas. 110% mazāk zivju nomūk pēdējā izvadīšanas fāzē. Vieglāk forsēt pie krasta kantīm. 

 

Pirms 2 gadi iegādājos pamīkstu rīku Team Salmo Dominant 60o. Ekselents un maigs kātiņš. Domāju, ka nu tik būs labais, bet kaut kā tomēr neir. Prasās kas cietāks, ne tik parabolisks.

 

o.

 

Neapvainojies, bet man rodas pārliecība ka tie Tavi fīder guru ir tikko apspriestā video rullīša autora līmenī. :) Turklāt ir jāsaprot, ka lai labi ķertu zivis nav obligāti jāzin kā montāža strādā. Pietiek ar to, ja pareizi to izveido.

 

Kas attiecas uz asimetrisko cilpu, tad savā laikā entuziastu grupiņa kurai bija apnikuši strīdi par to kura montāža ir jūtīgāka nolēma to pārbaudīt, tā teikt laboratoriski, ar precīziem instrumentiem (pie vienādiem pārējiem nosacījumiem). Kā atskaites punkts tika ņemts paternosters un izrādījās, ka lai arī atšķirības bija, tad tomēr tik niecīgas, ka pat teorētiski tās nebija vērā ņemamas. Ar vienu izņēmumu, un tā bija asimetriskā cilpa. Pie nosacījuma, ka atvods uz pavadiņu nosacīti sadala vienu cilpas pusi divās vienādās daļās, tad un tikai tad asimetriskā cilpa bija kaut cik vērā ņemami jūtīgāka par pārējām montāžām. No savas pieredzes gan varu teikt, ka tas lielums ir gaužām mazs un copē to var izjust tikai pie ideāliem apstākļiem.

 

Tev un lielai daļai copmaņu, ieskaitot pat daļu tā saukto guru, ir aplams priekšstats par montāžu darbību. Aprakstīt to šeit, lai visiem tas būtu skaidri saprotams man diezin vai izdosies, jo cilvēki parasti dzird/izlasa to ko vēlas, nevis to kas tiek teikts/rakstīts. Tāpēc pat netaisos mēģināt to darīt. Toties varu ieteikt ļoooti efektīvu veidu kā to noskaidrot. Vajag tikai ņemt un salikt visu komplektu, kāts spole, aukla, montāža, barotava pavada. Nospriegot pamatauklu un skatīties kas notiek tad kad pavelk aiz pavadas dažādos virzienos. Ideālā variantā būtu ieteicams modelēt dažādas situācijas mainot barotavu svaru un spices pēc cietības.

 

Un nobeigumā, nedaudz par pašpieciršanos. Fīderis no klasiskās gruntenes un karpfišinga ar to jau arī atšķiras, ka ir orientēts nevis uz pašpieciršanos, bet gan lai piecirstu pats copmanis, kad par copi signalizē spicīte. Priekš tiem kas montāžu orientē uz pašpieciršanos ir fiksētā montāža, kuras vienkāršākais variants ir, pamataukla, svins/barotava, pavada. Ieteiktu viņiem doties pēc info pie karpiniekiem kuri vismaz 90 gadījumos no 100 izmanto montāžas kas orientētas uz pašpieciršanos.


  • 2

#36 OFFLINE   AtisGaiduks

AtisGaiduks

    Atis

  • Biedrs
  • 87 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 14 marts 2018 - 12:04

Te arī man palika interesanti. :)  Es biju pārliecināts, ka asimetriskā cilpa ir visnejūtīgākā sistēma, ja salīdzina ar paternosteri vai "inline", jo barotavai tas brīvais gajiens ir salīdzinoši neliels un variējot ar pavadiņas garumu, tiek panākta pašpieciršanās. Vismaz krievu un ukraiņu lielie fiderguru tā savos video apgalvo. Jan, pastāsti kā to redzi tu?

 

Pārsvarā izmantoju tikai 2 sistēmas, jo vienkārši uzsiet, zivis ķerās labi un maz pinās:

- "inline". Pēdiņās tāpēc, ka lieku mazos pretsavērpējus, kurus notinu ar melnu izoleni, lai lieki nespīd un nebaida zivis. Jā, varbūt diletantiski, bet nekas nepinās, copes var redzēt. Šai sistēmai vienīgais grūtāk nodrošināt pašpieciršanos. Mēģināju ar štopariem virs barotavas, nepalīdzēja. Cietāka spicīte gan likās nodrošina labāku realizāciju. 

- Paternosters. Ļoti patīk ķerot zivis straumē, ja tām tīk, ka ēsma ilgāku laiku kūļājas pelaģijā. Ar kājas garumu, āķu smagumu un pavadu resnumu vel to visu var pastiprināt. Kā arī laba, jo nav vajadzības pēc visādām "fiņtekļuškām". Sienu pa tiešo uz pamatauklas. Biku jāpiedomā pie pareizām attiecībām cilpu garumos, lai iemetienā nepītos. Arī prasīgāks pret iemetienu. Ja jānogādā tālākā distancē, tad baigi jāpiešaujās, lai pavada nepītos.

 

Cietajam kātam izmantoju, cietu 1mm feedergum no Drennan. Mēģināju arī mīkstākas, bet kaut kā nesalīmējās. Patīk man cieti kāti un patīk arī pītenes, jo viss ir tā kā jūtīgāks un izvadīšana sagādā lielāku baudu. Viss tas tāpēc, kā patīk ķert lielas zivis. Gummi ļoti palīdz pie zivs izvadīšanas. 110% mazāk zivju nomūk pēdējā izvadīšanas fāzē. Vieglāk forsēt pie krasta kantīm. 

 

Pirms 2 gadi iegādājos pamīkstu rīku Team Salmo Dominant 60o. Ekselents un maigs kātiņš. Domāju, ka nu tik būs labais, bet kaut kā tomēr neir. Prasās kas cietāks, ne tik parabolisks.

 

o.


  • 3

#37 OFFLINE   Jan

Jan

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 40 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija Cēsis

Izveidots 14 marts 2018 - 11:13

Jan? Kas tajā rullītī ir diletantisks? Es tās montāžas sienu mazliet savādāk, process ir mazliet cits, bet rezultāts tāds pats. Turklāt es netaisu atsevišķas montāžas, bet sienu pa tiešo uz pamatauklas, vai šoklīdera. Arī dubultos mezglus nelietoju, bet sienu astotnieku. Taču tie visi ir tikai sīkumi pie kuriem katrs nonāk pats. Pa manam, montāžas parādītas ļoti labi un viss skaidri pastāstīts.

 

Attiecībā uz parādītajām montāžām arī man būtisku iebildumu nav, jo katrs jau mēs nedaudz pielāgojam montāžas savam copes stilam, iemetiena tehnikai u.t.t.un vienīgais iebildums varētu būt par griezuļa izmantošanu montāžas savienojumā ar pamatauklu. Jo šajā vietā griezulis ir pilnīgi lieks, nevajadzīgs elements no kura var būt vairāk ļaunuma nekā labuma.

Iebildumi man ir pret paskaidrojumiem par montāžu pielietojumu un darbību. Tādi apgalvojumi (turklāt kategoriskā formā) par to ka paternosters un helikopters izmantojami tikai straumē, ka asimetriskā un slīdošā sienas tikai uz mono, ka tās ir ļoti piemērotas jo nodrošina pašpieciršanos, manuprāt liecina par diletantismu. Un galu galā, ja jau gribas veidot tādus video tad vajadzētu vismaz iemācīties montāžu nosaukumus.


  • 0

#38 OFFLINE   mirtins

mirtins

    Copes Guru

  • Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 14 marts 2018 - 11:04

Vairi, fīdergumija ir reāls risinājums laikā kamēr nes visādu drazu. Es labāk lietoju šoklīderi, bet tā draza saķeras uz auklas un ietinot makšķeri, tas viss sastumjas līdz šoklīdera mezglam un noštopējas. Dažas reizes pakāsu zivis un man pietika. Tagad agrajā pavasrī iztieku bez liekiem megliem un maucu tikai ar pīto. Lai būtu jel kāda amortizācija, nākas izmantot gumiju:)


  • 0

#39 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 14 marts 2018 - 10:56

 


  • 0

#40 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 14 marts 2018 - 10:44

Es pamatā Lielupē lietoju 2 sistēmas - pavasarī kad ir straume (vimbas) izmantoju asismetrisko, bet pārējā laikā apmēram kā in-lina, tikai pamatauklas (pītā Matrix aukla 0.08 vai 0.10) galā sienu fīdera gumiju (0.8mm), kura ir satīta kopā (skrutka) un tas pievienoju pavadiņu. Fīdera gumija ideāli strādā kā amartizātors, protams var lietot arī šoklīderi, bet uzskatu ka tas ir lieks čakars.


  • 0

#41 OFFLINE   mirtins

mirtins

    Copes Guru

  • Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 14 marts 2018 - 09:13

Jan? Kas tajā rullītī ir diletantisks? Es tās montāžas sienu mazliet savādāk, process ir mazliet cits, bet rezultāts tāds pats. Turklāt es netaisu atsevišķas montāžas, bet sienu pa tiešo uz pamatauklas, vai šoklīdera. Arī dubultos mezglus nelietoju, bet sienu astotnieku. Taču tie visi ir tikai sīkumi pie kuriem katrs nonāk pats. Pa manam, montāžas parādītas ļoti labi un viss skaidri pastāstīts.


  • 1

#42 OFFLINE   Jan

Jan

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 40 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija Cēsis

Izveidots 14 marts 2018 - 00:12

 

...

No tām četrām sistēmām es trīs esmu lietojis un ļoti veiksmīgi. Kritizēt jau mēs visi mākam, bet esi tik labs un padalies kādu sistēmu, pēc savas pieredzes, Tu uzskati par ļoti labu. 

Es šo dialogu iesāku tikai tāpēc lai varam padalīties ar citiem un varbūt vēl kāds piebiedrosies ar savu pieredzi un ceru ka liekus pelavas nekuls (vismaz līdz šim šajā mājas lapa tā bija!)  :)

 

 

Kas attiecas uz mani, tad brīvi varu makšķerēt ar jebkuru no klasiskajām montāžām. Katrai no tām ir un būs savi plusiņi un mīnusiņi dažādos makšķerēšanas apstākļos. No šīm četrām es izvēlētos paternosteri. Ne tāpēc, ka tā būtu labākā, bet tāpēc ka ir vienkāršākā. Lai arī jūtībā tā nedaudz piekāpjas asimetriskajai cilpai (bet tikai pie zināmiem nosacījumiem), tad rezultativitātē tā ir līdzvērtīga vai pat pārāka par citām. Bet runa jau nav par mani, bet gan par ielikto video. :)

Tad varbūt tomēr apspriedīsim video? Mani lūk interesē kādus mīnusus Tu tur saskati, jeb pēc Tavām domām tur tādu nav?


  • 0

#43 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 13 marts 2018 - 22:34

 

 

Kārtējais youtube diletantiskais rullītis par fīdera montāžām.

Varētu būt ka dilentants, tāpēc arī ieliku lai tautieši varētu padalīties ar savu informāciju, jo kā savādāk mēs uzzināsim to labāko un efektīvāko

 

 

Tā kā Tu ar fīderi makšķerē ne pirmo dienu, tad rodas iespaids ka neesi šo video pat skatījies vai arī skatījies virspusēji neiedziļinoties tur stāstītajā. Pretējā gadījumā nav saprotams, kāpēc ieliec šo "sviestu", ja pirms tam biji ievietojis pavisam sakarīgu video :  http://www.delfim.lv...age-9#entry7901

 

No tām četrām sistēmām es trīs esmu lietojis un ļoti veiksmīgi. Kritizēt jau mēs visi mākam, bet esi tik labs un padalies kādu sistēmu, pēc savas pieredzes, Tu uzskati par ļoti labu. 

Es šo dialogu iesāku tikai tāpēc lai varam padalīties ar citiem un varbūt vēl kāds piebiedrosies ar savu pieredzi un ceru ka liekus pelavas nekuls (vismaz līdz šim šajā mājas lapa tā bija!)  :)


  • 2

#44 OFFLINE   Jan

Jan

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 40 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija Cēsis

Izveidots 13 marts 2018 - 22:25

 

Kārtējais youtube diletantiskais rullītis par fīdera montāžām.

Varētu būt ka dilentants, tāpēc arī ieliku lai tautieši varētu padalīties ar savu informāciju, jo kā savādāk mēs uzzināsim to labāko un efektīvāko

 

 

Tā kā Tu ar fīderi makšķerē ne pirmo dienu, tad rodas iespaids ka neesi šo video pat skatījies vai arī skatījies virspusēji neiedziļinoties tur stāstītajā. Pretējā gadījumā nav saprotams, kāpēc ieliec šo "sviestu", ja pirms tam biji ievietojis pavisam sakarīgu video :  http://www.delfim.lv...age-9#entry7901


  • 0

#45 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 13 marts 2018 - 21:15

Kārtējais youtube diletantiskais rullītis par fīdera montāžām.

Varētu būt ka dilentants, tāpēc arī ieliku lai tautieši varētu padalīties ar savu informāciju, jo kā savādāk mēs uzzināsim to labāko un efektīvāko


  • 0

#46 OFFLINE   Jan

Jan

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 40 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija Cēsis

Izveidots 13 marts 2018 - 20:48

Kārtējais youtube diletantiskais rullītis par fīdera montāžām.


  • 0

#47 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 13 marts 2018 - 17:57


  • 0

#48 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 13 marts 2018 - 17:31

Noderīga informācija


  • 0

#49 OFFLINE   gu22

gu22

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 87 ieraksti
  • Atrašanās vietalatvija

Izveidots 13 marts 2018 - 16:20

 

Vīri, kuros veikalos, tai skaitā arī internetabodēs, tagad var nopirkt plaša sortimenta fīdera aprīkojumu?


Angļu lapaas,LV tukšums...

 

iedod adreses :D


  • 0

#50 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 12 marts 2018 - 23:14

To es zinu, esmu  pētījis. Es regulāri pasūtu no UK, bet varbūt kaut kas ir arī šeit par tādu pašu naudu var iegādāties


  • 0

#51 OFFLINE   ALNIS07

ALNIS07

    Ričs

  • Biedrs+
  • 391 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 12 marts 2018 - 22:38

Vīri, kuros veikalos, tai skaitā arī internetabodēs, tagad var nopirkt plaša sortimenta fīdera aprīkojumu?


Angļu lapaas,LV tukšums...
  • 0

#52 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

    Jelgavnieks

  • Tēmas admins
  • 1 022 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 12 marts 2018 - 20:34

Vīri, kuros veikalos, tai skaitā arī internetabodēs, tagad var nopirkt plaša sortimenta fīdera aprīkojumu?


  • 0

#53 OFFLINE   uha

uha

    Ilgonis

  • Biedrs
  • 256 ieraksti
  • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 31 maijs 2017 - 05:47

Es ķeru Alūksnē baltās zivis tikai no laivas un tikai ar fīderi... Un nesūdzos..
Ja ir kādi jautājumi, vaicājiet

Ar zivīm vis ok Alūksnē.

Agri!Pārbaudi pastu!


  • 0

#54 OFFLINE   Robis

Robis

    Robis

  • Biedrs
  • 46 ieraksti

Izveidots 23 maijs 2017 - 14:44

Andri, Tev laikam patīk visu mūžu vienā ūdenstilpnē, vienādā tehnikā un apstākļos copēt  :P


  • 2

#55 OFFLINE   agris4245

agris4245

    Agris

  • Biedrs
  • 167 ieraksti
  • Atrašanās vietaAlūksne

Izveidots 22 maijs 2017 - 21:32

Es ķeru Alūksnē baltās zivis tikai no laivas un tikai ar fīderi... Un nesūdzos..
Ja ir kādi jautājumi, vaicājiet

Ar zivīm vis ok Alūksnē.
  • 0

#56 OFFLINE   Andri

Andri

    Lietotājs

  • Biedrs
  • 88 ieraksti
  • Atrašanās vietaBalvi

Izveidots 22 maijs 2017 - 21:19

Sveiki, spečuki! Esmu nobriedis pirmajam fīderkātam :D

Bet jautājums ir par barotavām- vai kaut kur ir dabūjamas 120 gr plastmasas apaļās barotavas?

Kas ir, Alūksnes ezerā vairs zivju nav, ka jābrauc uz Igauņiiem plauži ķert, ziemā arī pa Peipusu bradā, vai tik alūksnē izedu laiki nav beigušies


  • 0

#57 OFFLINE   Tīģeris

Tīģeris

    Alex

  • Biedrs
  • 805 ieraksti
  • Atrašanās vietaRēzekne

Izveidots 22 maijs 2017 - 16:13

Biju veikalā, pateicu atsauksmi par poļu auklu, pārdevēja izbrīnījās, jo nevienam citam nebija sūdzību, pat vakar viens klients pateica laba aukla. Viņas darba pieredzē ir gadījies ar citām firmām, ka auklas iepakojumā ir 2x mazāk - brāķis. Ieteica auklu par 10 eiro, 16 kg tur(labas atsauksmes). Kādreiz nopirkšu. Ir īsie kāti priekš laivas vai dīķa ar spoli, auklu un pludu par 9 eiro. Lēto gruntsmakšķeru šogad nav, pāri 20 eiro maksā.


  • 0

#58 OFFLINE   Tīģeris

Tīģeris

    Alex

  • Biedrs
  • 805 ieraksti
  • Atrašanās vietaRēzekne

Izveidots 01 maijs 2017 - 10:09

Izvilku auklu uz ceļa, nomērīju ar metru, 100 m bija auklas. Notestēju auklu, neizturēja 7.3 kg. Līdaku varbūt izvilkšu, bet samu noteikti nē!

Pievienots(ie) fails(i)


  • 0

#59 OFFLINE   Tīģeris

Tīģeris

    Alex

  • Biedrs
  • 805 ieraksti
  • Atrašanās vietaRēzekne

Izveidots 11 aprīlis 2017 - 15:07

ALNIS07, No galvas nezinu ārzemju mērvienības.


  • 0

#60 OFFLINE   ALNIS07

ALNIS07

    Ričs

  • Biedrs+
  • 391 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 11 aprīlis 2017 - 14:56

Tīģeris,uz svina Tev ir cipars 3,tās ir unces!kautkur ap 85.gr!
  • 0




Sadaļas pārvaldnieks: