Jump to content

Bilde

Fīders

• Lai atbildētu ienāc saitā
304 atbildes šajā tēmā

#1 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 20 septembris 2018 - 19:06

• 0

#2 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 16 jūlijs 2018 - 14:14

• 0

#3 OFFLINE   daddy

daddy

Juris

• Biedrs
  • 93 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 20 jūnijs 2018 - 14:11

Čhiv!Doma pirms Līgo aizlaist līdz karpu dìķiem kādu karpinju kūpiņam noķert ar fīderi.Par cik ar fīderi tādos dīķos un stāvošos ūdeņos praktiski neesmu makšķerējis,gribēju pajautaat par pavadu garumu un sisteemu izmantošanu,vrb varat ko ieteit? :)

Man 70-80cm garas 0.14mm pavadas 2x karpa norāva...nez vai bija baigie monstri, drīzāk pašpieciršanās... nekas nekas un tad vienā momentā kāts pa gaisu un pavada nost.     

Vajag mono pamatauklu, un baigi mīksti noregulētu bremzi. Karpas baigi sit pušu pavadas. Es reti lieku tievākas par 0.16 un tad tāpat nocērt ik pa laikam.

Paldies par apstiprinājumu. Arī līdz mono auklai aizdomājos... un resnākām pavadām

• 0

#4 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 20 jūnijs 2018 - 11:56

Čhiv!Doma pirms Līgo aizlaist līdz karpu dìķiem kādu karpinju kūpiņam noķert ar fīderi.Par cik ar fīderi tādos dīķos un stāvošos ūdeņos praktiski neesmu makšķerējis,gribēju pajautaat par pavadu garumu un sisteemu izmantošanu,vrb varat ko ieteit? :)

Man 70-80cm garas 0.14mm pavadas 2x karpa norāva...nez vai bija baigie monstri, drīzāk pašpieciršanās... nekas nekas un tad vienā momentā kāts pa gaisu un pavada nost.     

Vajag mono pamatauklu, un baigi mīksti noregulētu bremzi. Karpas baigi sit pušu pavadas. Es reti lieku tievākas par 0.16 un tad tāpat nocērt ik pa laikam.

• 1

#5 OFFLINE   mirtins

mirtins

Copes Guru

• Tēmas admins
  • 491 ieraksti

Izveidots 20 jūnijs 2018 - 11:55

Par karpām. Tur ir divi dažādi piegājieni - viens fīderis klasiskais, otrs tuvāks mūsdienīgai karpu copei, kam ieteiktu lietot method feeder barotavas. Pamatā iesaku mono auklu gan vienai versijai, gan otrai.

Strādājot ar klasiskajām barotavām, tomēr iesaku mazas, vieglas barotaviņas, līdz 20, maksimums 30 gramiem. Protams, atkarībā no dīķa, iesaku barību mest ūdenī ar roku, bet barotavā tūcīt iekšā tik par cik lai masa veidojas. Ja strādā tālākās distancēs, tad tur mazliet savādāka tā štellīte:) Arī klasiskajām barotavām iesaku lietot slīdošās sistēmas. Ļoti vienkārši - uz auklas uzver karabīni ar griezuli, nostopē no abām pusēm ar gumijas stoperiem. Apakšā cilpa, pie kuras sien pavadu. Es vēl uzvērpju bizi zem barotavas uz pamatauklas, pie kuras stiprinu pavadu. Klasisko fīderi pārmet salīdzinoši biežāk. Un vēlams kātu novietot perpendikulāri auklai  - nosacīti perpendikulāri - leņķim nav nozīme, galvenais lai nav vienā līnijā 180 grādi. Šeit pašpieciršanos nodrošina kāts. Piecirtiens nav vajadzīgs. Paņem kātu un turi, lai karpa nomierinās.

Otrs veids - metode. Tālajai barošanai izmantoju otru kātu ar klasisko barotavu, ar kuru lādēju iekšā barību, bet metodes barotava uz kāta ar kuru copēju. Šajā gadījumā lielākoties ēsma ir uz mata. Bet kāts tiek nolikts vienā līnijā ar auklu - 180 grādi un atlaista bremze un aukla noņemta no klipša. Kad karpa pašpiecērtas uz barotavas, tā sāk skriet, aukla tinas. Piecirst nevajag. Paņem kātu, piegriez spoles bremzi un šlepē ārā. Šo es pārmetu aptuveni 10 minūtēs reizi.

Nu kaut kā tā.

• 2

#6 OFFLINE   Bebrs

Bebrs

Rakstnieks

• Biedrs+
  • 777 ieraksti

Izveidots 19 jūnijs 2018 - 22:03

Uz karpu neko ar sistēmu nevajag "mudrīt", galvenais princips ka karpai pašai jāuzcērtas, tāpēc barotava nevar būt viegla. Man ir paštaisītas, spirālveida barotavas ar iekausētu svinu apakakšā, grami 60-80, pietiek, izmantoju arī vimbai straumē, vasarā. Ko likt barotāvā un ko likt uzx āķa, tur jau plašs domu lidojums. Pavada 40-50 cm,

• 2

#7 OFFLINE   root

root

Valts

• Biedrs+
  • 82 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 19 jūnijs 2018 - 20:19

Nu vēl jau pastāv opcija, ka to pavadu pārzāģē ar muguras spuru... Lai gan pašam tikai 1x tā gadījies, ka izvelc un kā ar nazi nogriezts.

• 0

#8 OFFLINE   Jan

Jan

Lietotājs

• Biedrs
  • 40 ieraksti
  • Atrašanās vietaLatvija Cēsis

Izveidots 19 jūnijs 2018 - 20:12

Ja neko speciāli gādāt un veidot nav vēlmes, tad montāža/sistēma tā pati kuru parasti izmanto. Pamataukla un pavada mono, pavada 0,2-0,22, bet ne izturīgāka par pamatauklu, garums 5-30cm. No āķiem tomēr ieteicams iegādāt karpu āķus, nepārspīlējot ar izmēru, 12, 10, 8 maksimāli 6. Ēsma apjomīga - kukurūza, baltie, slieka, dažādās kombinācijās. Kad galds uzklāts, vēlams barotavu nomainīt uz svinu, ar svaru ne mazāk par 45g. Nu kaut kā tā. :)

• 1

#9 OFFLINE   daddy

daddy

Juris

• Biedrs
  • 93 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Labs cilvēks

Izveidots 19 jūnijs 2018 - 09:20

• 3

#10 OFFLINE   ALNIS07

ALNIS07

Ričs

• Biedrs+
  • 330 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 19 jūnijs 2018 - 05:20

Čhiv!Doma pirms Līgo aizlaist līdz karpu dìķiem kādu karpinju kūpiņam noķert ar fīderi.Par cik ar fīderi tādos dīķos un stāvošos ūdeņos praktiski neesmu makšķerējis,gribēju pajautaat par pavadu garumu un sisteemu izmantošanu,vrb varat ko ieteit?:)
  • 0

#11 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 06 jūnijs 2018 - 17:29

• 1

#12 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 05 jūnijs 2018 - 21:04

Interesanta metode kants meklēšanā!

• 2

#13 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 27 maijs 2018 - 06:54

Interesants video

• 1

#14 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 08 maijs 2018 - 17:27

• 0

#15 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 29 aprīlis 2018 - 17:33

Malači ukraiņi!

• 0

#16 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 04 aprīlis 2018 - 19:48

• 0

#17 OFFLINE   Cirsix

Cirsix

Jauniņais

• Biedrs
  • 15 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Izveidots 04 aprīlis 2018 - 12:37

Ja nav 21.04. jāstrādā...

https://www.facebook...ctive_tab=about

Pievienots(ie) fails(i)

• 3

#18 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 02 aprīlis 2018 - 18:38

Yotube spēj pārsteigt. Varētu pasmieties, ja vien tas nebūtu tik bēdīgi.

Kā gan var spriest par montāžu darbību, ja nesaprot pat tādu elementāru un primāru lietu, kā to, ka pamataukla vienmēr ir nostiepta starp spoli un barotavu/svinu un nevis starp spoli un āķi.

Izņemot protams gadījumu kad zivs aiz āķa jau velk. :)

Es par to arī nosmējos, bet pamatā par sistēmām un to montāžu bija interesanti, vismaz priekš manis

• 0

#19 OFFLINE   Jan

Jan

Lietotājs

• Biedrs
  • 40 ieraksti

Izveidots 02 aprīlis 2018 - 17:05

Yotube spēj pārsteigt. Varētu pasmieties, ja vien tas nebūtu tik bēdīgi.

Kā gan var spriest par montāžu darbību, ja nesaprot pat tādu elementāru un primāru lietu, kā to, ka pamataukla vienmēr ir nostiepta starp spoli un barotavu/svinu un nevis starp spoli un āķi.

Izņemot protams gadījumu kad zivs aiz āķa jau velk. :)

• 0

#20 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 02 aprīlis 2018 - 10:15

• 2

#21 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 27 marts 2018 - 12:50

• 3

#22 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 16 marts 2018 - 19:42

Drusku nomainīšu tēmu uz pavadiņām. Es pavadiņas breksim izmantoju 60 - 100 cm garas, atkarībā no zivs aktivitātes, Auklu pēc Krišjāņa Lisovska ieteikuma izmantoju Matrix 0.135 pie šūdīgas copes vai 0.145 pie aktīvas copes. Āķus arī tikai izmantoju Matrix 12 vai 14, šeit gan jāskatās vai parastie tievie vai kaltie, 

• 1

#23 OFFLINE   Jan

Jan

Lietotājs

• Biedrs
  • 40 ieraksti

Izveidots 16 marts 2018 - 18:46

Jan, labais! Skatos, ka esi iekarsis. Lopā! :)

Neesmu iekarsis, bet gan uz "lapas" ar visu no tā izrietošo (daudz brīva laika u.t.t.) :)

Par asimetrisko višs izteicās, ka nevis tā ir vismazāk jūtīgā, bet to, ka tā no visām sistēmām vislabāk piespiež sistēmu ar tārpiem uz grunts un arī nodrošina pašpieciršanos. Copi fīdermans redzot tikai tad, kad zivs jau "sēž". Zinu, ka viņš aizraujas ar karpu copi, varbūt tāpēc tāda teorija. Es tikai pat to.

Viņam taisnība, ja asimetriskajai no atvoda priekš pavadas līdz barotavai būs tie 1-2cm ko daudzi iesaka, tad pavada būs piespiesta pie grunts (kas ieteicams uz zivīm kas barojas no grunts, piem. breksis), un tajā pašā laikā jūtība būs gandrīz nulle, kas nodrošinās to pašpieciršanos. Bet kas liedz attālumu no barotavas līdz atvodam uz pavadu palielināt līdz pat pusei no cilpas garuma un tad jau jūtība būs maksimāla (pat lielāka kā pārējām montāžām). Ja iebildīsi ka pavada tad negulēs uz grunts, tad nepiekritīšu. Ja vien nemakšķerējam no laivas, kad pamataukla iet stateniski leja tad maksimums pāris centimetri no atvoda būs pacelti virs grunts, bet pavada tāpat gulēs uz grunts. Jo aukla iet ūdeni slīpi un leņķis starp pamatauklu un grunti būs ļoti mazs, attiecīgi arī attālums starp grunti un montāžu būs vien pāris centimetri.

Citēju tevi: "Fīderis no klasiskās gruntenes un karpfišinga ar to jau arī atšķiras, ka ir orientēts nevis uz pašpieciršanos, bet gan, lai piecirstu pats copmanis, kad par copi signalizē spicīte." Principā,  jā, tas signālizē, bet fīdermontāžas tomēr ir dažādas un manuprāt arī tās var izmantot konrētam mērķim, piem. ēsmas pasniegšanai utml. VNK izlasot, likās, ka tu skaidro, mūsu izpratnē fīderis ir tāpati klasiskā gruntene tikai ar barotavu un biežāku pārmešanu. Bet tie ir mani putni. Es tikai par to. Nu bāc. :)

Ja atliekam malā karpu makšķerēšanu, tautā sauktu par flet fīderi un runājam tikai par klasisko fīderi, tad ar ēsmas pasniegšanas/prezentēšanas iespējām ir tā ļoti pašvaki. Grozies kā gribi, bet ātrāk vai vēlāk āķis ar ēsmu vienalga gulēs uz grunts. Nelīdzēs šeit ne garākas kājas paternosteram, ne lielāks attālums asimetriskajai, tas āķis ar ēsmu virs grunts neturēsies. Un tam ir vismaz trīs iemesli, āķim ar ēsmu ir savs svars, aukla iet ūdenī zem leņķa līdz ar ko montāža ir ļoti tuvu gruntij, pats galvenai ka straumes stiprums pie grunts ir ļoti minimāls un nespēj pacelt/noturēt āķi ar ēsmu virs grunts. Ja straume spētu pacelt/noturēt ēsmu virs grunts tad uz tās nebūtu neviena smilšu graudiņa tik pliki akmeņi vai klints.  Pastāv protams iespēja paildzināt grimšanu uzliekot garāku un resnāku pavadu, vieglāku āķīti  un uzspraužot ēsmu tā lai paildzinātu grimšanu, bet gala rezultāts ir viens - āķis ar ēsmu guļ uz grunts. Teorētiski var panākt lai ēsma visu laiku atrastos virs grunts, bet tas ir teorētiski, jo praktiski tas būtu milzīgs "gemorojs".

Par sportu runājot, tad sapratu tā, ka atļautas tikai slīdošās, jo zivij pēc tam esot vieglāk, ja striķi trūkst. Bet vai ta nebij arī tāpēc, lai maksimāli samazinātu to pašpieciršanos? Piemēram punkts par pavadu garumu min 50cm? Vienvārdsakot, darīts viss, lai āķi zivij lūpā iecērt pats sportists, nevis to izdara sistēma?

Iespējams ka Tev ir taisnība, lai gan oficiāli, ierobežojumi pavadu garumiem un mākslīgo ēsmu pielietošanai tiek pasniegti kā vēlme atdalīt fīderi no karpfišinga. Pamazām viss tomēr mainās uz labo pusi, jo jau šogad tika pieņemts lēmums atcelt ierobežojumu pavadu garumiem, kuru gan pēc laika atcēla uz vēl šo gadu, bet ar nākošo tam jau būtu jāstājas spēkā. Gan jau ar laiku arī pārējos ierobežojumus pamazām atcels.

Ā, vel ko esmu sapratis. Tas, ka ieraugu copi iespējami ātri, arī nevienmēr ir labi. Nopietni. Bieži piecērtu pārāk ātri, tāpēc varu pastrīdēties par to vai iespējami visjūtīgākā sistēma ir tā labākā priekš gala rezultāta. Zinu, ka teiksi, ka tādā gadījumā jāpagarina pavada, bet tomēr.

Tu neesi vienīgais, arī es mēdzu piecirst par ātru un esmu pārliecināts, ka arī super profiņiem tas gadās.Tāpēc jau nav jāatsakās no jūtīgām montāžām. Tie pirmie atsevišķie piesitieni mūs sagatavo tam ka tūlīt iespējams nāksies piecirst. Sports man ir iemācījis patstāvīgi vērot un uzmanīt spici kā arī to ka pie pirmā piesitiena nav jāpiecērt un bieži vien arī ne pie otrā. Ja kāds man prasītu kā es nosaku kad piecirst, tad nevarētu to paskaidrot. Manuprāt pieredze ir tas kas nosaka kad piecirst, bet tas notiek kaut kur zemapziņā un/vai intuīcija ir tā kas pasaka kad laiks ir piecirst. Nu un protams loģika ir tā kas palīdz. Ja piecērtu par ātru tad pie nākošās copes nogaidu ilgāk. Bet arī viss tas kopā nepasargā mani no tā, ka piecirtīšu par agru. :)

• 2

#24 OFFLINE   AtisGaiduks

AtisGaiduks

Atis

• Biedrs
  • 84 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 16 marts 2018 - 14:03

Jan, labais! Skatos, ka esi iekarsis. Lopā! :)

Par asimetrisko višs izteicās, ka nevis tā ir vismazāk jūtīgā, bet to, ka tā no visām sistēmām vislabāk piespiež sistēmu ar tārpiem uz grunts un arī nodrošina pašpieciršanos. Copi fīdermans redzot tikai tad, kad zivs jau "sēž". Zinu, ka viņš aizraujas ar karpu copi, varbūt tāpēc tāda teorija. Es tikai pat to.

Citēju tevi: "Fīderis no klasiskās gruntenes un karpfišinga ar to jau arī atšķiras, ka ir orientēts nevis uz pašpieciršanos, bet gan, lai piecirstu pats copmanis, kad par copi signalizē spicīte." Principā,  jā, tas signālizē, bet fīdermontāžas tomēr ir dažādas un manuprāt arī tās var izmantot konrētam mērķim, piem. ēsmas pasniegšanai utml. VNK izlasot, likās, ka tu skaidro, mūsu izpratnē fīderis ir tāpati klasiskā gruntene tikai ar barotavu un biežāku pārmešanu. Bet tie ir mani putni. Es tikai par to. Nu bāc. :)

Par sportu runājot, tad sapratu tā, ka atļautas tikai slīdošās, jo zivij pēc tam esot vieglāk, ja striķi trūkst. Bet vai ta nebij arī tāpēc, lai maksimāli samazinātu to pašpieciršanos? Piemēram punkts par pavadu garumu min 50cm? Vienvārdsakot, darīts viss, lai āķi zivij lūpā iecērt pats sportists, nevis to izdara sistēma?

Ā, vel ko esmu sapratis. Tas, ka ieraugu copi iespējami ātri, arī nevienmēr ir labi. Nopietni. Bieži piecērtu pārāk ātri, tāpēc varu pastrīdēties par to vai iespējami visjūtīgākā sistēma ir tā labākā priekš gala rezultāta. Zinu, ka teiksi, ka tādā gadījumā jāpagarina pavada, bet tomēr. 

a.

• 3

#25 OFFLINE   Jan

Jan

Lietotājs

• Biedrs
  • 40 ieraksti

Izveidots 16 marts 2018 - 12:52

Jan, uz tevi cilvēki bieži apvainojas, ka tik bieži lūdz mani neuzmest lūpu? :) Varbūt tas tāpēc, ka patīk lietas saukt par sviestu un tādā garā, bet detaļās izstāstīt pēc būtības uzskati par nevajadzīgu. Es domāju, ka pasaule nav tik melna kā tu domā. Ir protams skaļi rējēji, bet ir daudz vairāk tādu, kuri lasa un domā līdzi.

Kritiku, novērtējumu u.t.t. par kādu rakstu, video u.t.t. cilvēki uztver dažādi. Vieni to uztver, tā kā tas ir domāts , kā novērtējums rakstītajam vai rādītajam. Citi kā personīgu "uzbraucienu". Tad nu es, šādā veidā mēģinu cilvēkam paskaidrot, ka tas nav jāuztver personīgi, bet ir tikai rakstītā vai rādītā novērtējums vai kritika.

Tāpēc savā & citu domājošo copmaņu vārdā, lūdzu, pastāsti mums. Nu vismaz par paternosteri un parasto slīdošo sistēmu, kuru jums atļauts sportojot izmantot.

Par montāžām ir tik daudz rakstīts un rādīts, ka vēlreiz rakstīt manuprāt ir lieki un neesmu pārliecināts ka man izdosies to izdarīt labāk. Varu ieteikt tikai labu resursu kur tas viss pieejams  http://salapin.ru/ Cerams ka foruma vadība neizdzēsīs :) Sadaļā raksti, ir pietiekoši daudz informācijas par montāžu darbību un jūtību, nerunājot nemaz par forumu kur apspriests ir turpat vai viss iespējamais.

Kādu laiku atpakaļ es šajā resursā jau mēģināju izstāstīt slīdošās montāžas darbības principus un tam te kaut kur vēl jābūt, ja vien foruma vadība tos nav izdzēsusi. Un kāds bija rezultāts- ta nekāds, jo cilvēki redz un dzird to ko grib, nevis to kas rakstīts vai teikts.

Par montāžām kā tādām plaši savos video un semināros runā krievs Fadejevs. Tieši viņa sacītais par asimetrisko cilpu iespiedies visvairāk atmiņā. Viņā arī neklausīties? Kurā tad klausīties un būt gudrākam? Iesaki lūdzams.

Fadejevs nenoliedzami ir augstas klases profesionālis, bet nevajag aizmirst, ka ar to viņš pelna sev arī iztiku. Tāpēc viss, ko šis cilvēks raksta vai rāda, ir rūpīgi jāizvērtē.

Piemēram, Vaira ieliktais video par asimetrisko cilpu. Montāžas siešana, pielietojums- īsi, skaidri, kodolīgi, vienkārši perfekts video. Bet uzdodam sev jautājumu, kādu mērķu vadīts viņš šo video izlicis. Es redzu trīs iespējamos variantus, copmaņu izglītošana, sava publiskā tēla uzspodrināšana/popularizēšana vai noteikta brenda flurokarbona reklāma. Iespējams ka visi trīs, bet manuprāt vairāk tomēr reklāma. Kāpēc? Tie kas seko viņa aktivitātēm noteikti ir redzējuši ka viņš iesaka un lieto mono, tāpat ir arī rullītis kur viņš apgalvo ka var iztikt bez visa tā un siet uz pītās pamatauklas, kā viņš to dara. Tad nu kāpēc vajadzīgs šis video ar flurokarbonu kā izejmateriālu, lai spriež katrs pats. Mans viedoklis, ir saņemts pasūtījums noreklamēt noteiktas firmas flurokarbonu. Teiksiet, kas tur slikts, principā jau nekas, tik mēs taču labi zinām ļoti labi var iztikt arī ar mono. Tad kāpēc pirkt salīdzinoši dārgo fluro kurš šeit tiek ieteikts, ja var iztikt (neko nezaudējot) ar vislētāko mono?

Sekoju Fadejeva aktivitātēm jau sen un manuprāt esi pārpratis Fadejevu attiecībā uz asimetriskās jūtību. Katrā ziņā būtu interesanti redzēt kontekstā apgalvojumu ka asimetriskā ir viss nejūtīgākā.

Vēl pirms pirmā PČ, Krievijā sacensībās nebija ierobežojumu uz montāžām un tajā laikā viņš bija Krievijas fīdersporta virsotnē kopā ar savu pārinieku A. Dumčevu. Un kā Tu domā, kādu montāžu viņi izmantoja? Jā, jā tieši asimetrisko cilpu. :) Stipri šaubos, ka viņi būtu izmantojuši vis nejūtīgāko montāžu un vēl piedevām sasnieguši tik daudz.

Par pašpieciršanos patiesībā daudz un dikti domāju. It sevišķi, kad copmaņi piecērt ar plašu kustību jaudīgu copi.Tā pati asimetriskā cilpa, paternosters, simetriskā cilpa pēc būtības ir sistēmas, kas sportā aizliegtas, bet praktiskajā copē nav, un manuprāt to pašpieciršanos panāk. Īsās pavadas arīdzan.

Par pavadām principā varu Tev piekrist, par pārējo noteikti nē.

Sākšu ar sportu, kur vienīgā atļautā ir slīdošā montāža. Kāpēc un kāds ir pamatojums? Jo tā, uz doto brīdi, ir vienīgā montāža kura nodrošina iespēju zivij atbrīvoties no barotavas, ja pie izvadīšanas pārtrūkst pamataukla. Lai gan nē, atļauta ir arī In Line (nejaukt ar slīdošo) :) , bet tās pielietošana ir apgrūtinoša, maigi izsakoties.

Ja par pieciršanu, tad pie mono nāksies pamatīgi piecirst un jo lielāka distance jo pamatīgāk, tur neko nepadarīsi. Bet ja tā piecērt ar pīto, tad divi varianti, vai nu trūkst pieredzes/iemaņu, vai cilvēks nav iemācījies kontrolēt savu ķermeni.

Atkārtošu vēlreiz, vienīgā montāža kas maksimāli nodrošina pašpieciršanos ir fiksētā, kur nav  brīvkustības, jo pavada tieši savienota ar nekustīgi nostiprinātu svinu/barotavu pie pamatauklas. Tikko zivs pavelk aiz pavadas tā svins/barotava nobremzē kustību un notiek pašpieciršanās vai arī nenotiek. Tikko montāžā ir brīvkustība, tā zivs to pavadu var pavilkt vairāk/tālāk, jo nav cietas sakabes ar atsvaru un pašpieciršnās iespējamība samazinās. Savukārt šī brīvkustība/ iespēja pavilkt pavadu tālāk ļauj mums šo kustību saskatīt uz spices un piecirst, nodrošinot lielāku iespējamību ka zivs būs uz āķa, nekā tas būtu paļaujoties uz gadījuma iespējamību.

Te nu ir tas jautājums: Kas tad ir pati cope, ko mēs redzam uz spices? Brīdi, kad zivs iesūkusi tārpus mutē un tos košļā vai brīdis, kad viņa iesūc tārpus, dodas prom, dabū ar āķa smaili mutes mīkstumos un sāk ārdīties? Papētot tos zemūdens video, kas uzņemti un publiski pieejami, vairāk sliecos uz otro variantu. Protams nekas nav viennozīmīgi, jo dabā nepastāv ideālu apstākļu ar nemainīgu zivju uzvedības algoritmu, bet tomēr.

Cope būs gan tad kad zivs dosies projām un notiks pašpieciršanās, vai arī nenotiks, abos gadījumos spice to parādīs.

Cope būs arī tad ja zivs to āķi paņems un nedosies projām, bet mums būs pietiekoši jūtīga montāža ar brīvkustību kura ļaus mums to saskatīt uz spices neļaujot zivij sajust barotavas/ svina svaru un ļauj mums piecirst pirms zivs izšpļauj ēsmu , ja tai kas nav paticis.

Fīderis ir cienīgs pastāvēt tikai sporta laukumos? Ar ko tad mēs vienkāršā tauta nodarbojamies?

Nu bāc!!! Kur un kad, Tu manis rakstītajā esi spējis ko tādu izlasīt??????

• 3

#26 OFFLINE   AtisGaiduks

AtisGaiduks

Atis

• Biedrs
  • 84 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 15 marts 2018 - 10:56

Jan, uz tevi cilvēki bieži apvainojas, ka tik bieži lūdz mani neuzmest lūpu? :) Varbūt tas tāpēc, ka patīk lietas saukt par sviestu un tādā garā, bet detaļās izstāstīt pēc būtības uzskati par nevajadzīgu. Es domāju, ka pasaule nav tik melna kā tu domā. Ir protams skaļi rējēji, bet ir daudz vairāk tādu, kuri lasa un domā līdzi. Tāpēc savā & citu domājošo copmaņu vārdā, lūdzu, pastāsti mums. Nu vismaz par paternosteri un parasto slīdošo sistēmu, kuru jums atļauts sportojot izmantot.

Par montāžām kā tādām plaši savos video un semināros runā krievs Fadejevs. Tieši viņa sacītais par asimetrisko cilpu iespiedies visvairāk atmiņā. Viņā arī neklausīties? Kurā tad klausīties un būt gudrākam? Iesaki lūdzams.

Par pašpieciršanos patiesībā daudz un dikti domāju. It sevišķi, kad copmaņi piecērt ar plašu kustību jaudīgu copi.Tā pati asimetriskā cilpa, paternosters, simetriskā cilpa pēc būtības ir sistēmas, kas sportā aizliegtas, bet praktiskajā copē nav, un manuprāt to pašpieciršanos panāk. Īsās pavadas arīdzan.

Te nu ir tas jautājums: Kas tad ir pati cope, ko mēs redzam uz spices? Brīdi, kad zivs iesūkusi tārpus mutē un tos košļā vai brīdis, kad viņa iesūc tārpus, dodas prom, dabū ar āķa smaili mutes mīkstumos un sāk ārdīties? Papētot tos zemūdens video, kas uzņemti un publiski pieejami, vairāk sliecos uz otro variantu. Protams nekas nav viennozīmīgi, jo dabā nepastāv ideālu apstākļu ar nemainīgu zivju uzvedības algoritmu, bet tomēr.

Fīderis ir cienīgs pastāvēt tikai sporta laukumos? Ar ko tad mēs vienkāršā tauta nodarbojamies? 

a.

• 5

#27 OFFLINE   ALNIS07

ALNIS07

Ričs

• Biedrs+
  • 330 ieraksti
  • Atrašanās vietaGulbene

Izveidots 15 marts 2018 - 08:52

gu22,nu piem shitaa-http://www.fostersofbirmingham.co.uk
suutiišana tikai 8ņi viņu tubriki,visskas no Matrix,Drenann,Preston,Guru utt.Tad veel http://Anglingdirect.co.uk
http://Pecheur.com
https://www.tackleup.com
http://www.benwick-sports.co.uk
ai apnika:DTa dafiga vi ju ir!
  • 1

#28 OFFLINE   Vairis30

Vairis30

Jelgavnieks

• Tēmas admins
  • 994 ieraksti
  • Atrašanās vietaJelgava

Labs cilvēks

Izveidots 14 marts 2018 - 20:29

Vīri, kuros veikalos, tai skaitā arī internetabodēs, tagad var nopirkt plaša sortimenta fīdera aprīkojumu?

Angļu lapaas,LV tukšums...

iedod adreses :D

Piemēram šādā lapā, vari salīdzināt. Ja radi dzīvo UK, tad sanāks ļoti OK

https://www.ebay.co....ishing&_sacat=0

• 1

#29 OFFLINE   Jan

Jan

Lietotājs

• Biedrs
  • 40 ieraksti

Izveidots 14 marts 2018 - 18:41

Te arī man palika interesanti. :)  Es biju pārliecināts, ka asimetriskā cilpa ir visnejūtīgākā sistēma, ja salīdzina ar paternosteri vai "inline", jo barotavai tas brīvais gajiens ir salīdzinoši neliels un variējot ar pavadiņas garumu, tiek panākta pašpieciršanās. Vismaz krievu un ukraiņu lielie fiderguru tā savos video apgalvo. Jan, pastāsti kā to redzi tu?

Pārsvarā izmantoju tikai 2 sistēmas, jo vienkārši uzsiet, zivis ķerās labi un maz pinās:

- "inline". Pēdiņās tāpēc, ka lieku mazos pretsavērpējus, kurus notinu ar melnu izoleni, lai lieki nespīd un nebaida zivis. Jā, varbūt diletantiski, bet nekas nepinās, copes var redzēt. Šai sistēmai vienīgais grūtāk nodrošināt pašpieciršanos. Mēģināju ar štopariem virs barotavas, nepalīdzēja. Cietāka spicīte gan likās nodrošina labāku realizāciju. 

- Paternosters. Ļoti patīk ķerot zivis straumē, ja tām tīk, ka ēsma ilgāku laiku kūļājas pelaģijā. Ar kājas garumu, āķu smagumu un pavadu resnumu vel to visu var pastiprināt. Kā arī laba, jo nav vajadzības pēc visādām "fiņtekļuškām". Sienu pa tiešo uz pamatauklas. Biku jāpiedomā pie pareizām attiecībām cilpu garumos, lai iemetienā nepītos. Arī prasīgāks pret iemetienu. Ja jānogādā tālākā distancē, tad baigi jāpiešaujās, lai pavada nepītos.

Cietajam kātam izmantoju, cietu 1mm feedergum no Drennan. Mēģināju arī mīkstākas, bet kaut kā nesalīmējās. Patīk man cieti kāti un patīk arī pītenes, jo viss ir tā kā jūtīgāks un izvadīšana sagādā lielāku baudu. Viss tas tāpēc, kā patīk ķert lielas zivis. Gummi ļoti palīdz pie zivs izvadīšanas. 110% mazāk zivju nomūk pēdējā izvadīšanas fāzē. Vieglāk forsēt pie krasta kantīm. 

Pirms 2 gadi iegādājos pamīkstu rīku Team Salmo Dominant 60o. Ekselents un maigs kātiņš. Domāju, ka nu tik būs labais, bet kaut kā tomēr neir. Prasās kas cietāks, ne tik parabolisks.

o.

Neapvainojies, bet man rodas pārliecība ka tie Tavi fīder guru ir tikko apspriestā video rullīša autora līmenī. :) Turklāt ir jāsaprot, ka lai labi ķertu zivis nav obligāti jāzin kā montāža strādā. Pietiek ar to, ja pareizi to izveido.

Kas attiecas uz asimetrisko cilpu, tad savā laikā entuziastu grupiņa kurai bija apnikuši strīdi par to kura montāža ir jūtīgāka nolēma to pārbaudīt, tā teikt laboratoriski, ar precīziem instrumentiem (pie vienādiem pārējiem nosacījumiem). Kā atskaites punkts tika ņemts paternosters un izrādījās, ka lai arī atšķirības bija, tad tomēr tik niecīgas, ka pat teorētiski tās nebija vērā ņemamas. Ar vienu izņēmumu, un tā bija asimetriskā cilpa. Pie nosacījuma, ka atvods uz pavadiņu nosacīti sadala vienu cilpas pusi divās vienādās daļās, tad un tikai tad asimetriskā cilpa bija kaut cik vērā ņemami jūtīgāka par pārējām montāžām. No savas pieredzes gan varu teikt, ka tas lielums ir gaužām mazs un copē to var izjust tikai pie ideāliem apstākļiem.

Tev un lielai daļai copmaņu, ieskaitot pat daļu tā saukto guru, ir aplams priekšstats par montāžu darbību. Aprakstīt to šeit, lai visiem tas būtu skaidri saprotams man diezin vai izdosies, jo cilvēki parasti dzird/izlasa to ko vēlas, nevis to kas tiek teikts/rakstīts. Tāpēc pat netaisos mēģināt to darīt. Toties varu ieteikt ļoooti efektīvu veidu kā to noskaidrot. Vajag tikai ņemt un salikt visu komplektu, kāts spole, aukla, montāža, barotava pavada. Nospriegot pamatauklu un skatīties kas notiek tad kad pavelk aiz pavadas dažādos virzienos. Ideālā variantā būtu ieteicams modelēt dažādas situācijas mainot barotavu svaru un spices pēc cietības.

Un nobeigumā, nedaudz par pašpieciršanos. Fīderis no klasiskās gruntenes un karpfišinga ar to jau arī atšķiras, ka ir orientēts nevis uz pašpieciršanos, bet gan lai piecirstu pats copmanis, kad par copi signalizē spicīte. Priekš tiem kas montāžu orientē uz pašpieciršanos ir fiksētā montāža, kuras vienkāršākais variants ir, pamataukla, svins/barotava, pavada. Ieteiktu viņiem doties pēc info pie karpiniekiem kuri vismaz 90 gadījumos no 100 izmanto montāžas kas orientētas uz pašpieciršanos.

• 2

#30 OFFLINE   AtisGaiduks

AtisGaiduks

Atis

• Biedrs
  • 84 ieraksti
  • Atrašanās vietaRīga

Izveidots 14 marts 2018 - 12:04

Te arī man palika interesanti. :)  Es biju pārliecināts, ka asimetriskā cilpa ir visnejūtīgākā sistēma, ja salīdzina ar paternosteri vai "inline", jo barotavai tas brīvais gajiens ir salīdzinoši neliels un variējot ar pavadiņas garumu, tiek panākta pašpieciršanās. Vismaz krievu un ukraiņu lielie fiderguru tā savos video apgalvo. Jan, pastāsti kā to redzi tu?

Pārsvarā izmantoju tikai 2 sistēmas, jo vienkārši uzsiet, zivis ķerās labi un maz pinās:

- "inline". Pēdiņās tāpēc, ka lieku mazos pretsavērpējus, kurus notinu ar melnu izoleni, lai lieki nespīd un nebaida zivis. Jā, varbūt diletantiski, bet nekas nepinās, copes var redzēt. Šai sistēmai vienīgais grūtāk nodrošināt pašpieciršanos. Mēģināju ar štopariem virs barotavas, nepalīdzēja. Cietāka spicīte gan likās nodrošina labāku realizāciju. 

- Paternosters. Ļoti patīk ķerot zivis straumē, ja tām tīk, ka ēsma ilgāku laiku kūļājas pelaģijā. Ar kājas garumu, āķu smagumu un pavadu resnumu vel to visu var pastiprināt. Kā arī laba, jo nav vajadzības pēc visādām "fiņtekļuškām". Sienu pa tiešo uz pamatauklas. Biku jāpiedomā pie pareizām attiecībām cilpu garumos, lai iemetienā nepītos. Arī prasīgāks pret iemetienu. Ja jānogādā tālākā distancē, tad baigi jāpiešaujās, lai pavada nepītos.

Cietajam kātam izmantoju, cietu 1mm feedergum no Drennan. Mēģināju arī mīkstākas, bet kaut kā nesalīmējās. Patīk man cieti kāti un patīk arī pītenes, jo viss ir tā kā jūtīgāks un izvadīšana sagādā lielāku baudu. Viss tas tāpēc, kā patīk ķert lielas zivis. Gummi ļoti palīdz pie zivs izvadīšanas. 110% mazāk zivju nomūk pēdējā izvadīšanas fāzē. Vieglāk forsēt pie krasta kantīm. 

Pirms 2 gadi iegādājos pamīkstu rīku Team Salmo Dominant 60o. Ekselents un maigs kātiņš. Domāju, ka nu tik būs labais, bet kaut kā tomēr neir. Prasās kas cietāks, ne tik parabolisks.

o.

• 3

Sadaļas pārvaldnieks: